Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel bepisil 3 éves kislányom...

Éjjel bepisil 3 éves kislányom, de nem hajlandó pelenkába aludni! Van valami tipp a leszoktatásra?

Figyelt kérdés
Igazából nem az a baj, hogy 3 évesen bepisil, hanem az hogy nem tűri meg magán a pelenkát! Csináltam már azt, hogy felkeltem éjjel hozzá és megpisiltettem, de nem mindig sikerült neki!Aztán 1-2 óra múlva meg kiabál, hogy bepisilt! Ha nem engedem már este sokat inni akkor is bepisil, csak nem olyan nagy mennyiséget!Milyen módszerek vannak! Vagy hogy adjam rá a pelust ha nagyon tiltakozik?
2011. jún. 14. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az oké,hogy tiltakozik,de annyira nekem soha nem tiltakozna a fiam,hogy ne az legyen amit én elhatározok fejben!

Te vagy a főnök,nem ő!!!!

Most ez így nagyon katonás jön le neked,de ha te nem változtatsz ezen,akkor neked reszeltek...rá nő a lányod hamarosan a fejedre!

Tessék leülni vele beszélgetni,nagylány,3éves,meg kell értenie!

2011. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem akartalak megbántani,de nekem ez olyan távoli viselkedésnek tűnik egy anya felől!

Neked kell lépned!

Nem arra várni,hogy mikor engedi meg MAJD hogy ráadj egy pelenkát!

2011. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig nem a pelus, hanem a pisiltetés lenne a haladás.
2011. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Így van! pedig valamerre lépni kéne!

2011. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy örülni kellene inkább,hogy nem akarja a gyermek a pelust, ha már a kakilás tekintetében szobatiszta! Éppen a regresszió (most lesarkítva "definiálom az egyszerűség kedvéért": "ideiglenes visszafejlődés") az, ami JOBB, HA MINÉL RITKÁBBAN következik be. Ne akard, kérlek, hogy egy korábbi stádiumban "leledzen"... Ha egyszer nappal már szobatiszta még a pisilére nézve is, akkor éjjel ne vezesd be ismét a pelust, ha javasolhatom. Pláne hogy már három éves. Bár azt sem jelent lemaradást a fejlődésben, ha csak a 4. szülinapra lesz szobatiszta egy gyermek a nagydolog végzésében, de ha már előbb kezd kialakulni -mint pl. gyermeked esetében-, akkor nehogy meggátold a folyamatot, kérlek. :) Én értem, hogy jót akarsz, azonban ki kell javítsam meglátásod, ezért bátorkodok más nézőpontot eléd helyezni, amit a szakemberek régen kitapasztaltak. Tudom, nem egyszerű helyzet, hogy éjjel bepisil , miközben nappal szobatiszta, de meg kell szokni, hogy éjjel olykor bepisil, hiszen ez még olykor 8 éveseknél is előfordul és az még határeset, az még NEM KÓROS. (Hosszú folyamat a testi kontroll eme fajtájának kialakulása, ráadásul a gyermek testmérete minden tekintetben kisebb a felnőttekéhez képest, a hólyagjuk is, ez hozzájárul a nehezebb kontrollhoz és a gyakoribb vizelési ingerhez!)

Mellőzném a gumibugyit, pelenkát, bármi más hasonló praktikát ez esetben. Meg kell vele beszélni, hogy éjjel szóljon, vagy menjen ki bilizni, vagy wc-re, már három éves, megérti. Persze még így is olykor be fog pisilni éjjel, de akkor sem "dőlt össze" a világ: ha kell kimosod heti háromszor a lepedőjét. Azonban ha rendszeresen megbeszéled vele türelmesen, szeretettel, és persze soha nem haragszol rá, amikor bepisil, akkor egyre kevesebbszer fog bepisilni, még éjjel is. :)


Célszerű addig külön ágyon aludni, legalább egy matracot szerezz, aludjatok mindannyian matracon. Onnantól, hogy már nem kakil pelusba, MAXIMUM egy fél éves folyamat alatt szeretetteli türelemmel képes vagy segíteni neki, hogy legtöbbször képes legyen a vizelési inger hatására wc-zni; egyáltalán nem káros, ha mindannyian matracon alszatok, ha eggyel több ágy nem áll nektek rendelkezésre. Végső esetben ha egy matrac, egy ágy van, akkor esetleg ti alszatok matracon ,de lehet, hogy az újdonság annyira megtetszik neki, hogy magának fogja követelni a matracot, ez se kizárt. Egy szóval NE aludjatok vele egy ágyban, ha már éjjelente gyakran bepisil, MIKÖZBEN MÁR LESZOKÓBAN VAN a pelusról! Ezt javaslom, de te döntesz. :) Az okokat is leírtam, mérlegelj, kérlek, mi lesz a megfelelő hozzáállás. :)


Egyébként nap legalább 7-8 deciliter VÍZ mindenképp kell egy 3 évesnek, még akkor is, ha fogyaszt más folyadékot. Jól teszed, hogy este felé már nem adsz neki inni, csak ha nagyon szomjas, de nem lesz nagyon szomjas este felé, ha napközben kellő vízmennyiséget elfogyaszt, persze nyáron más a helyzet. (Lefekvés előtt kérdd meg, hogy üljön bilire, wc-re, bár ezt lehet, hogy meg szoktad tenni.)

2011. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

! . . . előző beírásomhoz PONTOSÍTÁS:

a matracos ötletet KIZÁRÓLAG ANYAGI PROBLÉMA ESETÉRE javasoltam! Nem közvetlenül a bepisilés "kezelésére", sem hasonló okokból. Tehát ha nem áll rendelkezésetekre plusz ágy, akkor oldd meg valamiképpen (akár egy olcsó matrac, vagy bármi, amin aludni lehet), ha javasolhatom,

hogy ne aludjon egy ágyban veletek, amíg tart a folyamat! :)

És akkor csak a rendszeres lepedő mosásra lesz gondod, ezért vetettem fel. :)

2011. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!