Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom most kakilt először...

Kislányom most kakilt először bilibe. Van valami praktikus tipp a bili gyors, higiénikus kiürítésére?

Figyelt kérdés
Majdnem rókáztam közben, pedig azt hittem, 2,5 év pelenkázás után nem érhet meglepetés ezen a téren. De ez a kakipofozgatás....:)
2011. ápr. 1. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd bele a klotyóba, a bilibe meg víz, Domi, gumikesztyű, és kimos. Ennyi.
2011. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, de nem "ömlik" a kaki. Ki kell pöckölgetni onnan. És mivel mosod ki? Szivaccsal? És aszivacs nem lesz kakis? Azzal mi lesz? Béna vagyok mi?
2011. ápr. 1. 22:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
vagy tegyél kicsi vizet a bilibe vagy tegyél az aljára WC papírt...
2011. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy annyira bele tud ragadni, hogy ha teljesen megfordítod akkor egy ütéssel ne esne ki. de a wc papír is jó megoldás.

Utána víz és domestos. És igen, be kell vezetned egy bili mosó szivacsot.

2011. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél papírt az aljába és akkor ki tudod önteni és a bili is tiszta marad. na persze ettől függetlenül ki kell mosnod de mégis mág kimosni egy egyébként tisztának látszó bilit.
2011. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem Domestos fertőtlenítő kendőt. Olyan kinézetű és kiszerelésű mint a popsitörlő. Kiöntöm a kakit, evvel kitörlőm és kész. Általában csak hetente 1x szoktam kifertőtleníteni alaposan.
2011. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha ennyire nem bírod - nem szégyen, van aki meg a hányástól undorodik -, nem megoldható, hogy beszerzel wc szűkítőt meg kissámlit?


Bevallom, nálunk nem tartott sokáig a bilizés, a fenti okok miatt... :-S Na meg mi sokat mentünk ide-oda, hamar rászoktak a wc-re.

Ha elmentünk itthonról pl. szabadtéri programra (ahol a wc-zés nehézkes), néha vittem eldobható papírbilit. Azt kicsire összehajtva árulják, így nem foglal helyet és beteheted a táskába.

2011. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a WC szűkítőt alig várom már, de még épp elkezdte, egyenlőre örülök, hogy végre a bilire hajlandó ráülni. Asszem a WC papíros dolog működhet.

Egyébként úgy érzem, még idegenkedik a WC-től.

2011. ápr. 1. 22:41
 9/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy azért idegenkedik, mert nagy?

Csak mert hallottam már olyat hogy a gyerek félt a wc-től, de mint utólag kiderült azért, mert félt hogy beleesik. Aztán ahogy megvették a szűkítőt, egyből ráült.


Ha van lehetőséged, vegyél most egyet, aztán rakd oda a wc mellé, hátha kedvet kap a kisasszonka. :-)

2011. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor a kaki nagyját kiöntöttem,belefujok a bilibe domestost. Öntök rá kis vizet, kilötyölöm. Marad még vmi alul, wcpapirral kitörlöm. Ujra domestos spray, kilötyi és kész:)
2011. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!