Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék enni 6 hónapos...

Mit adhatnék enni 6 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom.5 hónapos koráig csak anyatejet kapott,aztán megkezdtem(volna) a hozzátáplálást,nem túl nagy sikerrel.Hetekig próbálkoztam,de sehogy se akarta enni a szilárd kajákat,sok mindent próbáltam,hiába.Aztán a sógornőm mondta,hogy ő a hozzátáplálást úgy kezdte,hogy cumisüvegben felhigította tápszerrel a főzelékeket és úgy megették.Most én is ezt csinálom és így megeszi a babám.Tudom,én sem akartam cumisüvegeztetni,de 1 hónap kínlódás után belementem.Végülis sok cumisüvegezős baba van,aki tápszeres mind abból eszik.Viszont most meg már tejem nem igazán van és nem tudom mit adhatnék az helyett neki,a tápszert NEM eszi meg,már próbáltam többször,de az nem kell neki.Este kap tejpépet,reggelire nem tudom mit lehetne? És azt se tudom,hogy tejpépet 1 nap hányszor lehet adni,mert a folyékony tejpépre az van írva,hogy naponta 1-szer,de a dobozosra(por) nincs írva semmi ilyesmi.
2013. máj. 24. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj ki mindenképpen másféle tápszert vagy szaporítsd fel a tejedet (mondjuk ha cumisüvegezel, akkor nehezebben fog menni), mert tejpépet csak egyszer kaphat egy nap!


A hozzátáplálást gyümölcslevekkel kellett volna kezdeni, aztán ha már pár kanállal elfogad, akkor reszelt, vagy szűrőn átnyomott gyümölccsel, utána pépekkel és így tovább.

2013. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is próbáltad a kanalazást? Pohárból is hamar megtanulnak inni! Azon ne aggódj, hogy nem eszik szilárdat, mert minden gyerek máskor érik meg rá!
2013. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyümölcslével kezdtem,de kirázta hideg,ki is hányta.Úgy kezdtem a hozzátáplálást ahogy írva van mindenhol,de nem jött be :( Dehogynem kanalaztam,de nem akarja.Valamit meg kell adni neki,mert már nincs úgy tejem.Több tápszert próbáltam, nem eszi.
2013. máj. 24. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

:(

Nehéz ez :(


A dm-es sima Babylove tápit próbáltad? Az én fiam azt nagyon szerette! Olyan 8 hónaposan kapott először, nekem addigra lett kevéske a tejem, és a sok kiköpködött Milumil meg egyebek után azt elfogadta :)

Próbáld különböző hőmérsékleten adni a tápit, az én törpém csak langyosan issza, melegen nem.


Még amit adhatsz napi egyet (most jutott eszembe), az a Humana babajoghurt, babapuding, az is tejtermék valahol :) Itt sokszor van akciós:

[link]

2013. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam :)
2013. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!