Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adhatnék babámnak több...

Hogyan adhatnék babámnak több ételt anyatej helyett?

Figyelt kérdés

Babám pont ma 9 hónapos, de alig akar enni. Egy bébi üveges kaját jó esetben háromszori nekifutásra eszik meg.

Amúgy jól fejlődik, de azért zavar, hogy nem hajlandó enni.

10 kiló volt egy hónapja, és 76 centi.


2013. jan. 2. 17:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha Te készítenél neki valamit? Sok baba nem szereti az üvegeset. Próbáld ki, hogy mindenhez teszel egy kis édeset (almát pl.)


Próbáld hidegebben-melegebben adni, esetleg adj a kis kezébe kanalat, egyél Te is vele (az én Fiam úgy jobban eszik :))

2013. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 xStefix ***** válasza:
0%
Miért baj ez? Lesz még ideje szilárdat enni. ;)
2013. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk azért baj, mert a vastartalékai lehet kiürültek...


És nem mindenkinek szíve vágya még az óvodás korú gyermekét is a testéből táplálni.

2013. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Kedves 3-asnak igaza van. Szívesen szoptatom, de azért szerintem egy 9 hónaposnak már azért ennie is kéne.

Én a bébi ételes üveges kaját csak azért írtam, hogy el tudjátok képzelni, a mennyiséget, hogy mennyit eszik egyszerre.

Amúgy többnyire én szoktam főzni, csak hébe-hóba adok üvegeset.

Megeszik mindent, csak épp a mennyiséggel van gondom. A nagytesója kezéből csavarta ki a múltkor a sajtot és el is majszolta. Ha kanalat adok Neki, akkor azt csak rágókának használja. ha egybe főtt zöldségat adok a kezébe, akkor szétnyomkodja, de nem teszi a szájába. Az almát szeletben adom neki, mert úgy legalább egy picit reszel a fogaival, ha lereszelve adom, nem is eszi meg. Eleinte voltak is gondok az almával, megfájdult tőle a pocakja.

2013. jan. 2. 18:38
 5/29 A kérdező kommentje:

A 3-as, lehet, hogy az 1-es is?

Amúgy asztalnál eszük, mindannyian. Ha eszünk és véletlen nem ültetném az asztalhoz, akkor rohan és eszik, rágcsál valamit velünk. Nélküle nem lehet asztalhoz ülni.

2013. jan. 2. 18:41
 6/29 anonim ***** válasza:

Igen-igen, én vagyok mindkettő, csak elfelejtettem "aláírni" :)

Bocsika.


Hmm. Gondolkodom, hogy milyen trükköt tudnál még bevetni. Jövök, ha megjött az ihlet! :)

1-3. :)

2013. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

1-3-6 itt van újra.


Nem jön fogacska? Vagy sosem volt "nagyétkű" :) Baba?

2013. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Elég szépen evett eleinte.

A fogai folyamatosan jönnek. Nagyon megviselik. 5 hétig csupa takony volt. Ma vettem észre, hogy piros az ínye az egyik helyen.

A nagy fiamnál (4 éves) előfordult, hogy 2 hétig csak tápot "evett", de azt is alig-alig. A sok nyál miatt nem volt éhes (állítólag). A babánál is volt ilyen. Ez a mostani állapot viszont nagyon tartósnak minősül, már legalább egy hónapja tart. Mondjuk a fogzás sokkal jobban megviseli, mint a nagyobbamat baba korában. Viszont a nagy fiamnak 9 hónaposan bújt ki az első foga, a babámnak meg már 5 foga van.

Majd hétfőn megyek a védőnénihez, hátha tud valami okosat mondani, de addig gondoltam kiírom a kérdésemet, hátha valaki itt is tud tanácsolni valamit.

2013. jan. 2. 20:00
 9/29 anonim ***** válasza:
Minden "praktikámat" próbáltad :( Remélem kapsz valami jó tanácsot valakitől! :)
2013. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Tejpépet próbáltad? Az én kisfiam magában a zöldség és gyümölcs pépeket nem eszi túl szívesen, de ha tejpéphez keverem, akkor szinte bármit megeszik :)

xStefix, tudom, hogy szoptatáspárti vagy, de egy 9 hónaposnak már kellene ennie mást is az anyatejen kívül.

2013. jan. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!