Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kidörzsöli a bőrét, vagy...

Kidörzsöli a bőrét, vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt a kislányom, nemrég vettem észre a térdén, bokájánál, csuklójánál vörös, száraz, pattanásos foltokat, mint amikor kidörzsöli valami.

Rengeteget jár keze-lába, gondoltam, talán kidörzsöli magának, ettől ilyen. Kenegetem Sudocremmel, de ugyanolyan.


Ti tapasztaltatok ilyet? tényleg kidörzsöli, vagy más lehet a baj?


2013. máj. 24. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ekcémának tűnik! Elsőkörben gyerekorvosnak mutasd meg, de addig tejkrémmel nyugodtan kenegetheted!
2013. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 hete kezdtem neki almát adni, lehet, emiatt van??
2013. máj. 24. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy az almától. Az ekcéma általában genetikai eredetű, ha valamelyik szülő allergiás. A fiamnak van ekcémája: orvos! A Sudocrém ekcémára nem jó! Nekünk a Decubal vált be, zuhanyszűrő vízlágyításra (a kemény víztől rosszabbodhat), Linola Fett fürdőolaj és a mosószerek és öblítők kiváltása.
2013. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk senki nem allergiás, se ekcémás, még a nagyszülők sem.

Az elmúlt héten elég sok tojást ettem, akkor esetleg ettől pattogzott volna ki? Még szoptatom.

2013. máj. 24. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ekcéma lehet allergiától is, de ezt csak kivizsgálással lehet kideríteni!
2013. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mellőzni a tejtermékeket, nálad is, és ha elmúlik, akkor az a baj!
2013. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!