Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos baba nem...

3 és fél hónapos baba nem akar enni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos babám egy hete alig akar enni. 1 hónapja kezdett csökkenni a tej mennyisége, így állandóan szopizott. És valóban nem sarkítva, szinte egész nap etettem, mégsem nő a tej mennyisége, sőt.... A múlt héten megpróbáltam tápszert adni kiegészítésként, de nem fogadja el. Viszont szopizni is alig akar, 5 perc után dühös, nem eszik tovább. A másik mellre esélyem sincs rátenni. Széklete van naponta 3-4 is, ezen kívül pisis pelenka is. Tanácstalan vagyok, hogy miért elégszik meg 50-60 mili tejjel, mert többet biztos nem eszik. És 3 óránál hamarabb nem fogadja el ismét a cicit. Nem tudom mitévő legyek, az orvos türelemre int, csak nehéz. Van ötletetek?

2013. máj. 24. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a tejed csökken, hanem növekedési ugrása van. Sajna nekünk is volt ilyen szopisztrájk, ha nem akart szopni, akkor lefejtem a tejet, és kis Medelás pohárból megitta, vagy kanálkával adtam neki. Aztán beszereztünk egy Calma itatófejet.


Türelem, egyél-igyál, sokszor próbáld mellre tenni!


Kitartás!

2013. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És később elmúlt a "szopisztrájk"? Vettem én is ilyen cumisüveget a mellszívóhoz, de nem tetszik neki.
2013. máj. 24. 16:43
 3/6 anonim válasza:
Nekem is hasonló a gondom! Szinte én is írhattam volna! Tejcsökkenés volt, de elég is volt neki.(?) nem sírt, jó kedvű baba. Egy nap mértem, egész nap nem evett meg 400 gramm tejet!!! Én már tiszta ideg voltam, hogy miért nem eszik, védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak, biztos sok 3 hós baba eszik ennyit, csak nem mérik őket. Ne mérjem, mert csak idegesít. Ez két hete volt. Megfogadtam a tanácsot, nem mértem. A tejem több lett, úgy örültem! Gondoltam, most majd hízik sokat! Kb 2 óránként eszik nappal, éjjel 10,11-től reggel 5,6-ig alszik. De 5 percig eszik és kész! Annyi! Most voltunk mérésen, és két hét alatt csak 25 dekát hízott. Ez még nem olyan rossz. (?) De viszont a fejkörfogata április 17 óta csak 1 cm-t nőtt! (mikor megszületett, 34 cm volt, most 40) Es olyan aggódó fejet vágott a doktornő. A mellkörfogata május 8-tól semmit nem nőtt! Hossza 1,5 cm-t. Nagyon aggódom! Enni nem akar többet! Hiába szeretném! Rászokott arra, hogy az alsó száját beszívja, és mintha azt szopizná! Ez is idegesít, mert nem tudom, hogy most éhes, és azért csinálja, vagy csak úgy!?
2013. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
AMég mindig az előző vagyok. Akkor most ő is szopisztrájkolna? Előtte meg szinte egész nap a cicin lógott! Vagy én arra gondoltam, olyan nem lehet, hogy összeszűkült a gyomra akkor, mikorkevesebb volt a tejcsi? Bocs, hogy ide írok, de úgy érzem sorstársak vagyunk! Csak én már a mai mérés miatt is aggódom (kisfejűség meg ilyenek vannak a neten!)! Remélem nálatok megoldódik a probléma gyorsan!!!
2013. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, elmúlt szerencsére, 14 hónaposan választotta el magát :)


Ha nyugis és hízik, kutacs nincs besüppedve, ne aggódjatok!

2013. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a cikk is érdekes lehet:

[link]

2013. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!