Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Buta kérdés jöhet?

Buta kérdés jöhet?

Figyelt kérdés
4 hós a babám,kislány,tápszeres!nem tudott már az elején sem szopizni,mert ha nem sikerült neki egyből,akkor elkezdett ordítani és mindig feladta,viszont elaludni meg szeretett volna rajta,de apával megbeszéltük,hogy ha enni nem eszik belőle,akkor ne szokjon hozzá a rajta való elalváson sem!tudom-tudom,ez nem volt helyes!amúgy ő nagyon nehezen alszik el mély álomba!sokszor olvasom,hogy anyák engedik a babát cicizni,mert úgy könnyen el tudnak aludni és irigykedem is kicsit!kérdésem lenne,hogy ugye én eddig nem szoktattam hozzá,de most el kezdtem irigykedni a többi anyára és szeretném,ha ő is így aludna el!ezzel lehet,hogy szorosabbra is tudnám fűzni a kapcsolatunkat a picivel,anyásabb lenne kicsit!fogja még érdekelni a cicim vagy már felesleges ezzel próbálkozni?
2013. máj. 24. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Már nem fogja tudni, mit kell vele csinálni. Vannakmég gyengéd módjai az altatásnak. :)
2013. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges. A kapcsolat szorossága pedig nem azon múlik, hogy cicizik-e a babád.
2013. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első válaszoló,sorolnál párat?szoktam neki dúdolgatni,rázogatni,ringatni,de mindig más jön be neki... nehéz eset! :)
2013. máj. 24. 16:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem szoktatnám rá, az én fiam 2 éves koráig cicin aludt el minden este ne tudd meg milyen strapás....
2013. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez így tényleg butaság lenne. Ringasd az öledben és itasd tovább cumisüvegből, arra is el fog aludni. Attól nem lesz a kapcsolatotok szorosabb, hogy most szájába dugod a cicidet üresen. A testközelség akkor is megvan, ha ölbe veszed, ringatod, énekelsz neki, egyszerűen vele vagy.
2013. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is másfél évesen még cicin alszik el, bár én nem érzem strapásnak, sőt, szeretem.

Mondjuk ha lenne már egy nagyobb gyerekem, akkor biztos nem menne, de így szívesen csinálom.

Esetleg ha van még minimális mennyiségű tejed, egy próbát megér, aztán ha nem, hát nem.

2013. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 hónapos kora óta nem hajlandó szopizni. Mindent megpróbáltam, de egyszerűen nem. :-( Az irigykedés hiábavaló, el kell fogadni, hogy ez van.:-( Nekem is ilyen aggályaim voltak, hogy majd nem fog úgy kötődni, de ez hülyeség. Mindig kézben etetem, magamhoz ölelem, csak épp nem ciciből eszik, hanem üvegből. A babáknak állítólag ez ugyanaz, mintha cicizne.

Mondjuk az enyém sokszor sír azért is ha álmos, olyankor fel kell vennem, és elalszik, ha magamhoz ölelem.:-) Nem a cicin múlik, hogy mennyire lesz anyás.

2013. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze a cicin való elalváshoz annak, hogy egy gyerek anyás lesz-e vagy sem. A kötődést nem ezzel kell kialakítani, hanem szeretettel, gyengédséggel, törődéssel. Ebből nyilván nálad sincs hiány, úgyhogy ezért felesleges lenne a cicin való elalváshoz szoktatni. A fiam is tápszeres, 1 éves, nála már tényleg látszik mennyire ragaszkodik hozzám, pedig egyszer sem altattam a mellemen.
2013. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges. Egy ismerősöm 3 éves koráig szoptatta a fiát, de nincs semmi különleges kapcsolat közöttük. Nem ezen múlik. A szeretet nem a cicin múlik:) Az ölben altatás jó, nézz a szemébe, mikor eteted, ha elaludt, simogasd, én altatás közben is szoktam a hátát simizni, amikor elalszik, még picit rajta hagyom a kezem, lassan veszem el.
2013. máj. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pont, h 4 hónaposan tanítottam meg egyedül elaludni, utána már nem is nagyon aludt el a cicin. Eltelik pár hónap, és kialakul az anyamágnes. :) Mi pl egyszer csak azt vettük észre, h sír, ha kimegyek a szobából... 10 hós, ha nem veszi észre, h eltűntem, akkor nincs baj (még):)
2013. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!