Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás babámnak...

Tejfehérje allergiás babámnak milyen gyerekitalt adhatok?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves a babám, 3-6/7 hónapos korig küzdöttünk a tejfehérje allergiával (véres széklet). Lassan fogy a tejem, s tápszer (pl. Sinlac) helyett inkább gyerekitalt adnék neki. Szépen gyarapszik, az álagosnál magasabb (11 hó, 76 cm), nem tömném tele tápszerrel, amit eddig se kapott soha. Létezik olyan gyerekital, amit adhatok neki nyugodt szívvel?
2013. máj. 24. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Tejitalokra gondolsz? Mert a tejmentes tápszernél jobb tejhelyettesítőt nem találsz. Az én kislányom tejfehérje allergiás. Elsősorban szopizott, de mellé mentek a tejmentes tápszerek. A kalcium és az egyéb "tejtermékek"-ben levő vitaminok miatt igencsak szükséges. Tehát ha a kicsi még nem nőtte ki a tejallergiát, akkor érdemes a tejmentes tápszert adni tovább. A tejitalok egyébként sem jobb összetételűek mint a tápszerek.
2013. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tejfehérje mentes gyerekital nem létezik.

A gyerekital elnevezés pedig amúgy a 3-as tápszert takarja, így a probléma megoldva :)


Nem kell "teletömni" semmivel, de ha nem kaphat tejeset, akkor csak a tejmentes marad, amit viszont sajnos tápszernek hívnak, még ha a gyerekital elnevezés jobban is tetszik :)


A fiam pl. Milumil Pepti Plus 2-t kap, amit mi az egyszerűség kedvéért az ő tejének hívunk, így olyan, mintha ő is tejet kapna.

Amúgy léteznek növényi tejek is (pl. rizs, zab, mandula, köles, szója stb), de az ezekben található kalcium és más vitaminok, ásványi anyagok felszívódása nem olyan jó.

Kérdezz nyugodtan, ha valami érdekel, mert sajnos már 3 éve diétázunk a kisebbik fiammal, így profi vagyok a témában :)

2013. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Most várakozó állásponton vagyunk. Amikor a babám féléves volt, gasztroenterológus javasolta, hogy kezdjem újra enni a tejtermékeket (akkor másfél hónapja diétáztam). A gyerek háziorvosa korainak tartotta, de abban maradtunk, hogy 2-3 hetes különbséggel csináltatunk 3 székletvizsgálatot. Mind negatív lett (korábban volt pozitívunk). Ugyan néha megjelennek piros kiütések a gyerek pofiján, de mivel félévesen kezdtük a hozzátáplálást, az lehet az épp újonnan bevezetett ételtől is. A testén máshol nincs, ekcémája sem volt soha, és azóta a székletében sem láttam vért. Most csináltatok még egy sz. vizsgálatot, s reméljük az is oké lesz. Mikor jelenthető ki biztosan, h nem allergiás? (1 éves korig nem nagyon foglalkoznak velünk sehol.) Mikor próbálkoztatok először tejtermékkel?
2013. máj. 25. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A széklet vizsgálat én úgy tudom, nem alkalmas tejallergia megállapítására. Azt a vérből szokták nézni, ill. az intoleranciát három éves kor fölött bőrteszttel. Mivel mi még nem nőttük ki a tejallergiát bizonyítottan, ezért tejterméket sem én (mivel szoptatom is), sem a kislányom nem fogyasztunk.
2013. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!