Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek rossz alvó a babája....

Akiknek rossz alvó a babája. Ti ezt elképzelhetőnek tartjátok? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Teljesen részletesen nem tudom leírni a problémát, mert nagyon hosszú lenne. A lényeg, hogy 10 hónapos Kisfiam születése óta rossz alvó. Jelenleg (hónapok óta) ott tartunk, hogy este fél 10-nél előbb nem alszik el, reggel 6-nál tovább nem alszik. Közte pedig 15-20-szor felkel. Van, hogy csak cumi kell, van, hogy víz és cumi és alszik vissza, aztán 20-30 perc után újra. De heti 1-2 alkalommal előfordul, hogy órákat ébren van éjjel, ilyenkor látszik, hogy álmos, fáradt, de valamiért nem akar aludni csak sírdogál az ágyban, ha kiveszem akkor nincs gond. Tápszert már jó ideje nem hajlandó enni sajnos, ízesítve sem. Csak vizet iszik, de abból elég sokat. Foga van 6 db és amikor kibújtak utána sem volt egyetlen nyugodtabb éjszaka sem.

Az orvos szerint mivel nem eszik tápszert csak szilárd ételeket (sinemil, főzelék, leves, gyümölcs, kenyér májkrémmel, felvágottal) állandóan szomjas és azért nem alszik, mert éjjel is szomjas. Tejterméket egyébként nem eszik, mert tejfehérje érzékeny. Szerintetek is ez lehet a gond??? Én azért nem értek ezzel egyet, mert amikor tápszert evett egész nap, akkor is így aludt. És még azért sem, mert nem értem, hogy lehet annyival erősebb a szomjúság a fáradtságnál, hogy hónapok után egyetlen egy éjszakára sem dőlt még ki. És mint már írtam szereti a vizet és elég sokat is iszik, itatom tehát nincsen szomjaztatva.

Mindamellett, hogy azt mondja az orvos, hogy szomja éjszaka, azt mondja ne adjak neki éjjel inni egyáltalán vagy max egyszer és majd leszokik az éjszakai kelésről. Ez meg aztán betett - szomjas, ez miatt nem alszik, de ne is adjak neki, had szomjazzon...

Remélem valaki járt már hasonló cipőben és le tudja írni a tapasztalatait.



2013. máj. 8. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg ne sértődj, segíteni akarok, 10 hós a fiam, és mi már nyugodtan alszunk. Szerintem a babád teljesen természetesen viselkedik, de Te fura dolgokat írsz. Az enyémnek még egy foga sincs, most jön, és még ennek ellenére is meg lehet oldani az éjszakai alvást. Nem hiszem hogy a babád folyton szomjas. Az enyém napközben eszik rendes ételt, de délután már nem adok neki csak egy kis babánt, vagy májas zsömle darabokat, estére már nagyon éhes, és jól be tudom vacsoráztatni, hogy aludjon éjjel. Olyan gyereket én még nem láttam, aki egyáltalán ne fogadta volna el a tápszert, kár volt leszoktatnod róla, arra ugyanis nem szomjas éjszaka. Ha estére éhes, meg fogja enni! Éjszaka itatni nem kell. Jelzem, az enyém is egész nap rendes ételt eszik, mégsem iszik éjszaka. Tudod mit?! Egy ilyen korú gyereknél az a természetes, ha hiányzik az anyja közelsége, és kövezzetek meg, de mellettem alszik egy kis matracon, és ha megébred, nyöszörög, csak megsimogatom, és 2-3 perc múlva visszaalszik. De nem kapkodom fel, hurcibálom össze-vissza, dugdosom a cumisüveget a szájába. Ő csak egy kis baba, persze hogy iszik néhány kortyot, ez reflex a születése óta, valójában tutira nem szomjas. De ha szopizza a vizet mint az őrült, a tápszert is elfogadná különben.
2013. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem szomjas, legalábbis nem 15-20-szor. Vannak babák akik ilyenek. Egy ismerősöm babája volt ilyen, és nem tudod mit csinálni vele: túl sok minden fejlődött egyszerre nála, és nem tudtam az idegrendszere feldolgozni, ezért volt az éjszaka is mozgalmas. Aztán olyan 15 hós kora körül minden rendeződött, most nincs még 2 éves, de folyékonyan beszél, 20 foga van, 11 hósan ment egyedül. szóval kijutott a szülőknek, de most várják a másodikat, szóval túl lehet élni ezt is :)
2013. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok: 1-esnek üzenem: az én gyerekem sem fogadta el egyáltalán a tápszert,se a babatejet később
2013. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát elhiheted, hogy minden létező dolgot kipróbáltunk. Ha velem alszik is ugyanez a helyzet, sőt zavarja ha fordulok, arra egyből felébred. A tápszerről pedig NEM szoktattam le, egyszerűen nem hajlandó elfogadni. A tejfehérje mentes tápszereknek elég keserű az íze. És lehet más gyerekre igaz, de hidd el az enyémre nem, hogy ha majd éhes akkor megeszi stb. A víz kell, viszont SEMMI mást nem hajlandó elfogadni cumisüvegből. Se tea, se gyümölcslé, semmi. Meg sem hajlandó kóstolni. Én is jobban örülnék ha meginná a tápszert, de ha egyszer nem akarja nem éheztethetem...

A fogzást pedig csak azért hoztam fel, mert biztos lesz aki arra fogja az ébredést.

2013. máj. 8. 09:48
 5/9 A kérdező kommentje:

Az első kommentem az 1-es válaszolónak ment.

2. én is gondoltam erre a fejlődés dologra. Én most csak azt írtam le, amit az orvos mondott. Egyébként ez az alváslaborban volt.

2013. máj. 8. 09:50
 6/9 A kérdező kommentje:

És mellesleg nem hurcibálom. Próbálom megnyugtatni, simogatni, hogy aludjon vissza, de ha már lilára ordítja magát nem hagyom a kiságyban, igenis kiveszem és megnyugtatom. A cumisüveget pedig nem dugdosom a szájába ha kell ha nem.

Annyira bírom, mikor valakinek szerencsére jó alvó gyereke van és el sem tudja képzelni, hogy létezik egy másként is...

2013. máj. 8. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:
1 éves koráig márpedig tejalapúnak kell lennie a tápláléknak (anyatej/tápszer/pépek) nem kizárt, hogy igaza van az orvosnak abban, hogy a táplálkozás módjával van a probléma. 10 hónapos a fiam, most bújik a 3. foga, gyakran ébred, van, hogy2-3x, de van hogy 6-7x is. Együtt alszunk, odabújik, szopizik pár kortyot és alszik tovább. Nem hiszem, hogy nem lett volna megoldás a tápszerre, a fiam is ekcémás, mondjuk anyatejes, reggel szopizik, de még csak tízóraizik, ebédhez van még szopi, délután is, este felé Sinemilt kap és alvás előtt mg szopizik. Valahogy pótolnod kellene a tejalapú dolgokat, szerintem beszélj egy gasztroenterológussal.
2013. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. Voltunk gasztroenterológián többször. Ő sem tudott okosat mondani. Reggel-este sinemilt eszik az ő tanácsára, ezzel próbáljuk pótolni, ezeket szereti is, de könyörgöm hát higgyétek már el, hogy nem kell neki a tápszer ha a fejem tetejére állok sem, még a gasztroenterológus sem tudott ezzel mit kezdeni, azt mondta van ilyen.
2013. máj. 8. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna le a mi esetünket. 10 hónaposak vagyunk és mi is fél óránként kelünk, és hetente 3-4 alkalommal éjszaka fenn vagyunk órákat.

A különbség nálunk az, hogy este tejpépet kap és nem igazán szeret inni, csak gyümölcslevet, de azt csak délelőtt kap.

5 fogunk van kint, most épp egy se bújik mégis ilyen.

Cumival nem próbálkozunk mert egyből kiköpi, nem kell neki.

Ne aggódj nem vagy egyedül ezzel a problémával, mi is szenvedünk eléggé.

2013. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!