Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,2 éves vagy afölötti gyereke...

1,2 éves vagy afölötti gyerekek anyukái, nektek hiányzik a kisbaba-kor? Mit szerettetek benne a legjobban?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 12:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sem hiányzik, minél nagyobb, annál jobb vele! Nem kezdeném elölről soha!
2013. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett terhes voltam, a nagy melegben a nagy pocaktól és a vizes lábamtól nm nagyon tudtam kimozdulni, a fiam megszületése után szintén, de ez érthető, csak nehezen viseltem. Segítségem csak az első 2 hétben volt, a férjem nagyon sokat dolgozik totál egyedül voltam, tejcsi nehezen indult, hasfájós volt, az első 3 hónap bennem totális katasztrófa a mai napig. Tutira depressziós voltam, a férjemet bántottam minden keserű percért, totál boldogtalan voltam, nem erre számítottam, azt hittem mindent meg tudok oldani. A következő 3 hónap már jobb volt, a 6. hónap után kezdtem el igazán élvezni az anyaságot. A kapcsolatunk talán javulóban, de annak amit akkor éreztem és átéltem, nem tenném ki magunkat, most már a fiamat még 1x és szerintem a kapcsolatunk sem élné túl. Valószínű az agyam is védekezik, alig tudok emléket felidézni, jót főleg rosszakat még igen abból az első pár hétből. Nem kockáztatok, tutira nem szülök még egy gyereket. Imádom a fiamat, most már felszabadultan, boldogan élvezem az együtt töltött perceket, lelkiismeret furdalásom van, hogy nem voltam boldog az első perctől, de bízom abban, hogy a mostani énem, amivé általa váltam pótolja azokat a heteket. Persze mindent megkapott, elláttam, vigasztaltam, és a mai napig szopizik, de örülök, hogy túl vagyunk rajta. A szülésem fájdalommentes volt, nem jól feküdt a pocakomban, császárral született, aminek örülök, szép élmény maradt és a felépülésem is gyors volt. Szóval, valószínűleg kudarcként éltem meg a sírásokat, hogy nem tudtam megoldani, korábban egyáltalán nem volt gyerekekkel tapasztalatom, nem is vonzottak a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. Tervezett baba volt, nagyon szerettünk volna közös gyerkőcöt, és h
2013. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 és fél éves a nagyobbik fiam, a kisebbik 1,5! Én jobban szeretem ezt a korszakot mint a kisbabásat! :)
2013. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiányzik, olyannyira nem, hogy pont a kisbaba korszak miatt nem akarok még egy gyermeket.

Én még egyszer nem csinálom végig. Az én lányom 2 éves lesz a nyáron, sokkal nyugodtabb vagyok, sokkal jobban kijövünk. Érdekes dolog ez, mert mikor terhes voltam, mindenki azt mondta, hogy a picikkel könnyű csak esznek és alszanak. Mióta nagyobb a lányom, mindenkitől azt hallom, hogy mennyire rossz volt a kisbaba korszak. :d

2013. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Homályba űzve káoszt, kialvatlanságot, izgalmat, kétségeket és végtelennek tűnő hasfájós sírásokat :), olvadós nosztalgiával gondolok én is a fiamra babakorában (pláne, hogy szeretnénk kistestvért). Legjobban azt szerettem, amilyen igazi kisbabás, "tiszta lapos" őszinte bizalommal, ragaszkodással és szeretettel tudott felém fordulni. És persze a meghitt összebújásokat a szoptatás utáni bealvásnál.

De a dackorszak ellenére (3 éves lassan) nagyon élvezem, hogy most már sok mindenben partner, napról napra alakul a személyisége, lehet vele beszélgetni (az az igazi derülős gyerekszáj korszak ez), együtt játszani mindenféle szerepjátékot, amiben én is újra gyerek lehetek - és magára is hagyni néha.

2013. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
A 10-es válasz kicsapta a biztosítékot ősanyáéknál? :D
2013. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Ne gondoljátok, hogy az én gyerekeimmel nem kellett éjszakázni, nem fájtak a melleim, ugráltak körülöttem a szolgák...:) Talán félreérthetőnek tűnik így. A kérdés arra vonatkozott, hogy mit szerettünk benne legjobban. Azt nem mondom én sem, hogy könnyű időszak volt. De valóban minden korszaknak megvan a maga szépsége, nekem főleg az, amit írtam.
2013. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
most 13 hónapos..soha,semmi pénzért nem kezdeném előröl,minden nappal könnyebb vele
2013. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!