Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kell figyelembe venni a...

Nem kell figyelembe venni a súlyt a hozzátáplálás megkezdésekor?

Figyelt kérdés
A fiam 4 hónapos lesz,de már egy féléves babának megfelelő súlya és hossza van.Ilyenkor nem kell előbb bevezetni a gyümiket,főziket,hogy jól lakjon?Egyre gyakrabban kér szopizni,éjjel is ,nappal is.
2009. okt. 5. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen az emésztőrendszere teljesen független a súlyától. Én azon az állásponton vagyok, hogy 6 hónapig elég az anyatej/tápszer. Ezen az oldalon rengeteg ilyen vitát olvashatsz, hogy 4 vagy 6 hónap legyen a hozzátápi kezdete.

Az én babámnak is volt egy ilyen korszaka, hogy többször kért enni, aztán visszaállt minden, csak pár napig tartott.

Szóval szerintem ráérsz még, de ezt neked kell eldöntened.

Szia!

2009. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkét megoldás jó.

Én 4 hónaposan már elkezdtem almát adni a babámnak, emellett ugyanúgy szopizott, mint előtte.

Jelenleg a védőnők azt szokták javasolni, hogy 6 hónapos korban kezdődjön a hozzátáplálás.

2009. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,a mai álláspont valóban az,hogy 6 hónapos kor előtt ne kezdjünk hozzátáplálni.Az első gyerekemnél,aki most 16 éves még az volt a módi,hogy már 3 hónaposan el kellett kezdeni a gyümiket,főziket.Sőt 6 hónapos kor után a higított tejet is,ami most tilos.Sokat változott a világ azóta,ez tény.Tegnap sikerült a dokinkkal beszélnem arról,hogy éjszaka már az eddig nyugodtan alvó négy hónapos óriásom-8 és fél kiló-3-szor is felkel enni.Erre azt javasolta,hogy akkor próbáljuk meg a Sinlac pépet este.Most azzal ismerkedünk pár kanál erejéig,aztán szopi,hogy jól lakjon a manóm,de napközben egyenlőre nem javasolta a gyümölcs és főzelék fogyasztást.
2009. okt. 6. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!