Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az oka, hogy vannak olyan...

Mi az oka, hogy vannak olyan babák, akik hamarabb csinálnak dolgokat, mint az átlag? A mozgásfejlődésre gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés
Az ilyen babák a későbbiekben is ügyesebbek lehetnek?
2013. máj. 26. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Minden baba ügyesebb valamiben mint a többi.

Ez teljesen természetes.

2013. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet genetika, de többnyire erősebbek az átlagnál. Ez későbbre is igaz lesz.
2013. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kerria ***** válasza:

Érettebb az idegrendszere.


Nem feltétlen lesznek később is ilyenek.


Saját példa:

Összejárunk egy Anyukával, egy idősek a gyermekeink. Fél évesen mikor megismertem az ő kisfia már forgolódott rendesen és kúszott. A kislányom meg csak feküdt mint egy darab fa :( Aztán 7 hónaposan az én lányom is elkezdett rendesen forgolódni és szépen beindult a fejlődése. Az ő kisfia alig beszélt (babanyelven), az enyémnek be nem állt a szája... Na de vissza a mozgáshoz. Kislányom 1 évesen elkezdett menni, az övé csak most 17 hónaposan... szóval ez nagyon változó, hasonló programokra vittük a gyerekeinket, sokat vannak együtt, mégis más a mozgásfejlődésük.

2013. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes dolog.A kislányom fél éves,jobb oldalra állandóan hasra fordul,balra még nem és nem fordul vissza a hátára.Állandóan próbál felülni.Viszont látok ismerős anyukákat,akiknek ugyanilyen idős a babájuk,vígan üldögélnek.Attól félek,hogy esetleg én nem csinálok jól valamit,tudom,hogy most még nem kell tudnia ülni,csak érdekel,hogy esetleg akiknek gyorsabban fejlődik a babájuk tesznek-e ezért valamit,pl.többet tornáztatják,vagy nem tudom...nem akarom,hogy az én hibámból fejlődjön lassabban a babám.
2013. máj. 26. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
a fiam és a szomszéd kisfiú egyidősek, egy napon születtek. A fiam 9 hónaposan már járt, a szomszéd kisfiú még csak nem is mászott és 15 hónaposan kezdett el lépegetni magától. A fiam 15 hónapos korától kezdett el érthető szavakat mondani, még a szomszédé már 9 hónaposan szinte tisztán mondta a szavakat. Hiába volt a fiam mozgásfejlődése gyorsabb, a szomszédé meg a beszédben 10-szer lekörözte a fiamat. Majdnem egy súllyal is születtek. Mára a szomszédé mondatokban beszél, az én fiam max 2 szavas "mondatokat mond". Ahol a mozgásfejlődés indul hamarabb, ott a beszédfejlődése lassabb, nálunk ez bejött :-)
2013. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nyugi,biztos mindent jól csinálsz!

Szerintem ez babafüggő.Van amelyik aktívabb,akaratosabb,van amelyik lustább,és passzívabb.Nem szabad őket hasonlítgatni.

Minden baba másképp fejlődik.

Én semmit sem tettem érte,hagytam hogy úgy csinálja a dolgokat,ahogy ő akarja.

3 hónaposan hasra fordult,alig 4 hónaposan már vissza is tudott fordulni.Most 4,5 hónapos forog össze-vissza,minden irányba,és már 2 napja mászik is.Pedig semmit se tettem vele.

Ne aggodalmaskodj,inkább örülj a babádnak! :)

2013. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog egyébként ez. A kislányom 7 hónaposan fordult át először a hasára, majd kb. 8 volt, mikor ugyanezt a mutatványt meg tudta mutatni az ellenkező irányba. Tehát le volt maradva, nem kicsit. 9 hónaposan begyorsult nála minden, 12 hónaposan járt, 16 hónaposan meg már úgy ugrált, mint egy kis bolha. Átugrott minden vonalat. Most ott tartunk, hogy 20 hónapos és a lépcsőről szeretne leugrani, na de nem ám csak egy fokot, hanem az összeset. Lassan nem tud menni, csak szaladva. Már 15 hós kora óta motorozik, most érzett rá a futóbiciklire is. Na és állandóan csicsereg, be nem áll a szája, amit mondunk mondja ő is. :)

A vele egykorú kis barátnője időben elkezdett forogni, mászni, járni. Nem tud motorozni, nem ugrik még. Na de majd fog ő is.

Minden jön a maga idejében, nem lehet erőltetni ezeknél a kis lurkóknál semmit, mert úgysem lenne foganatja.

2013. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Babafüggő elsősorban, szakmailag viszont azt mondják, hogy attól is függ, hogy milyen körülményeket teremtenek neki otthon. (én ezt nem tapasztaltam) pl. állítólag aki többet van járókában, kisebb a tere a kúszás-mászáshoz, ő előbb fog felkapaszkodni és felállni, mint hogy másszon. De anyukám elmondása alapján én pl. egy kihúzható kanapén nőttem fel (akkor még nem raktak a földre, járóka nem fért) mégsem maradt ki a kúszás -mászás és 1 évesen indultam el. Szóval ezt nem tudom.


Viszont a fiam 3 éve is és most a lányom is szinte azonos módon fejlődnek: ha kell mondani 1 hónappal később csinálnak mindent (mihez képest) de szerintem mindent időben csinálnak, nincsenek elkésve: gondolok itt arra, hogy 7 hónaposan kezdtek kúszni, 9 hónaposan kezdtek mászni és felülni, a fiam 14 hónaposan indult el. De annyira jó az egyensúlyérzéke, sosem kellett attól tartanom, hogy bukdácsol, hogy állandóan esik kel, mindent megfontoltan, magabiztosan csinál. A lányom most 9 hónapos, a mászásnál és az ülésnél tart, de én örülök, hogy nem superbaba, és nem kell dicsekednem azzal, hogy 7 hónaposan feláll, 9 hónaposan már kapaszkodva megy stb.... A fiamnál még vittem mozgásfejlődésre (mindent rendben találtak), most már nem aggódom, sőt örülök, hogy mindent szépen, lépésről lépésre a saját ütemében megcsinál. Nem siettetem, minek. 3 éves korukra úgyis ugyanazokat fogják tudni azzal, aki pl. már 7 hónaposan felállt.

Nem jó, ha valamelyik mozgásfajta kimarad, mert később gondokat okozHAT.

Szerintem nem lesznek ügyesebbek később, csak lehet, hogy temperamentumukból adódóan ők "pörgősebbek", kíváncsiabbak, mint azok a gyerekek, akik a "hej, ráérünk arra még" típust képviselik. :)

2013. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 hónaposan oda-vissza átfordult, 6 hónaposan felállt, 9 hónaposan meg elindult. Hogy ezzel összefüggésben van e azt nem tudom, de most is hatalmas a mozgás igénye (lassan 3 éves lesz), váltott lábbal lépcsőzik már nagyon régóta, folyton jön, megy, szalad. A szánkó pályán gurul le a kismotorral, egyedül mászókázik és még sorolhatnám. Szóval ő most is nagyon ügyes, annak ellenére, hogy sajnos túlsúlyos. Állítom több az energiája meg nagyobb az állóképessége mint egy normál súlyú gyermeknek.
2013. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!