Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái a ti...

Ekcémás babák anyukái a ti babátokon is összevissza jönnek a foltok, kiütések?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam. Voltunk 4 börgyógyásznál. És egyik sem találta el a megfelelő krémet. Én már sírni tudnék, mert annyira sajnálom a kis drágámat. Most tiszta pöttyös és foltos a nyaka és az arca. A teste most nem csak nyaktol felfelé. Semmi mást nem evett mint ezidáig. Szegény állandóan vakarózik, kapja folyamatosan a fenistil cseppet. Próbáltam most szüneltetni, lehet ezért jöttek a borzalmas foltok? Van olyan orvos egyálltalán aki tud segiteni? Vagy közületek valaki?

Rengeteg kenvócét használtunk már gyógyszertáriakat, oliatum, babe, shea vaj ,sanatopic. Egyik sem jó.



2013. máj. 28. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egy orvostól hallottam, hogy a heim pál kórháznak van egy speciális keveréke amit csak az ő gyógyszertárukban lehet kapni és állítólag az a legjobb, bár mi még nem használtuk, de én is venni fogok mert a gyógyszertári nem használ semmit...
2013. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Ha biztosan tudnám jó, fel mennék érte! Szabolcsban élünk.

2013. máj. 28. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam is állandóan vakarózik, csak az elocomos kenőcs viszi le a foltjait.
2013. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom szegényt! :( A kislányommal egyébként ugyanez volt... neki sem használt semmi, végső elkeseredésemben már nem is tudtam, hogy mivel segíthetnék neki (volt diéta, minden, amit csak el tudsz képzelni)... :( A védőnőnk ajánlotta a frezyderm kamillás fürdetőt és a babakrémet, elég szkeptikus voltam, de kipróbáltuk és szerencsére be is vált. Lekopogom, de eddig szerencsére tünetmentesen tudtam tartani, remélem, a továbbiakban is így marad.
2013. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elmentünk a háziorvoshoz , hogy kérjek beutalót a börgyógyászatra. De nem látom értelmét visszamenni sem. Írt fel a dokink elocomos krémet. Délutánra lesz kész. Lesz benne a viszketésére is valami.

A frezidermröl is hallottam már de azt még nem használtuk. Következő ez lesz egyébként ha ez sem jó amit most írt fel a dokinéni.

Nagyon el vagyok keserdve. Egyszerüen semi nem hat. ma reggel már sírtam a tehetetlenségtöl.

A manna szappan, erröl hallottatok? Még ezt is ki lehetne próbálni.

2013. máj. 29. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az elocom tuti leviszi, de ezt nem szabad rendszeresen használni, mert ez szteroidos krém. A fiam bőre rettentő csúnya, amikor kijön rajta, tök mindegy, hogy tél vagy nyár van, neki nyáron is nagyon viszket. Születésétől fogva ekcémás. Hogy némi vigaszt nyújtsak, kinőheti, a fiamon is egyre kevesebbszer jön ki, és egyre kisebb helyeken. Én is ekcémás voltam és kinőttem. Ha az elocomos helyrehozza, akkor naponta többször kend be valami jó zsíros krémmel. Én nem is fürdetem mindennap (jöhetnek a lepontozók) azóta sokkal jobb a bőre. A mannát próbáltam, az csak úgy volt jó, ha már nem voltak rajta foltok, bőrápolásra, de magában az sem vitte le róla. Ja és a fiam tejet sem kapott 3 éves koráig, nem is tudta senki megmondani, hogy mitől van. Kitartás.
2013. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Én sem fürdete minden nap. 1 éves volt mire rá vettem magam erre. Eddig jobbnak is láttam de most valami borzasztó lett szegénynek a böre. Én azt vettem észre ha olajos zsíros krémet kenek rá akkor nagyon nem jó szegénynek, nagyon ki pattogzik töle. És volt is a tévében egy müsor, hogy inkább hidratálni kell az ilyen bört. De hidratáló krémünk meg nincs egyenlőre.

2013. máj. 29. 14:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az elocomos krémet csak oda kented ahol problémás a böre? Vagy az egész testére?

2013. máj. 29. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a problémás területre kentem. Ha csak az arca olyan, akkor oda.
2013. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tényleg nagyon jó a krém. Ma reggelre nyomtalanul eltünt a sok pötty és piros folt. Olyan szép lett a böre , csak most azt nem tudom kenjem-e így még be.

2013. máj. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!