Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5.5 hónapos,7...

Kislányom 5.5 hónapos,7 kilós. Baj, ha ennyi idősen még nem bírják meg a lábai? Ha felállítjuk, lábai még eléggé összevissza állnak és összecsuklanak. (Nem erőltetjük, csak mindig nevet, ha ezt csináljuk vele. )

Figyelt kérdés
Hasról hátára fordul és vissza, egyedül tud ülni, ha felültetjük. Nagyon ügyes, állandóan mozog. Sokaktól hallottam, hogy 6 hónapos babájuk már áll.

#állás #5.5 hónapos
2012. okt. 20. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
5,5 hós 7 kg-s gyereket nem ültetjük és nem állítjuk fel még akkor se ha a gyerek ezen nevet.
2012. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam ennyi idős, de 9 kilós.

Forog szépen, de nem ül, állni meg végképp nem tud, segítséggel sem.

Ne aggódj és ne erőltess semmit. :)

2012. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A baba azt csinálja, amit MAGÁTÓL tud: nem ültetjük megtámasztva, nem állítjuk, nem sétáltatjuk kézen fogva... Hagyj időt neki. :)
2012. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne elbírnia a súlyát? Hisz még csak 5.5 hónapos! Attól, hogy más 6 hónapos baba áll, nem kell a tiédet állítani. Nagyon nem tesz jót neki. Gondolom nem örülnél, ha emiatt o vagy x lába lenne. Az ültetést is felejtsétek el, mert nem fogja csinálni a többi mozgásfejlődést, ha tudja, hogy ti úgyis felültetitek!
2012. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Lehet,hogy másé előbb megy,a te babád meg előbb fog beszélni. Az én kisfiam 7 hónaposan még csak kúszott,olyan 8,5 hónaposan kezdett mászni,de 10 hónapos korától kapaszkodva ment,1 évesen meg magától. Kezdetben a mozgásban le volt maradva a környezetünkben lévő gyerekektől,aztán meg beindult és lehagyta őket. Ma a szomszéd gyereke tart előrébb,holnap a tiéd. Úgy hallottam,hogy a nagyobb súlyú gyerekeknél különösen kell vigyázni,mert a gerinc és a csontok nagyobb megterhelésnek vannak kitéve,de minden babánál,súlytól függetlenül ki kell várni,amikor magától csinálja a dolgokat. SZóval ne aggódj,nem baj,hogy még nem tud megállni!
2012. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írod remek úton haladsz, hogy tönkretedd a babád gerincét.

ne ültesd és ne állítsd, nem is értem hogy jut eszedbe ilyen

2012. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
gratulálok kedves anyuka!nagyon szépen haladtok afelé hogy ó lábú gerincferdült gyereketek legyen!!!miért erőltetitek azt amire még éretlen?Ültetni 8.-9. hónapban kell,különben gerincbántalmai lesznek később.Nézz kérlek utánna a babák mozgásfejlődésének.ebben a korban még csak fordulnia kell."nem erőltetjük csak ezt csináljuk vele"...no comment.
2012. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát most mindenki meg fog kövezni, DE az én kislányom is 5,5 hónapos és bizony rengeteget ül. Méghozzá azért, mert állandóan ülne, ha ölben van! Próbál magától felülni, persze még nem sikerült neki, bár szerintem nem sok kell hozzá. Ha megfogom a kis kezét, hogy például oldalra fordítsam öltöztetésnél húzza fel magát és felül. Most vettünk Adamo hintát belefektetem és felül benne, kapaszkodik oldalt vagy néha még azt sem. Amúgy, aki nem ülteti a babát, az hogy eteti? Mármint már pépes ételell? Nekem például mit kéne csinálni, lefogni? Amúgy kedves kérdező, nem hinném, hogy baj lenne, hogy nem tartja meg a súlyát!
2012. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányom csak 9.5 hónaposan ült fel magától. Addig nem tettem etetőszékbe, hanem pihenőszékben evett! Addig a babakocsi támláját sem emeltem meg neki. Ha az adamoban felhúzza magát az tök jó, de ha már a kezedbe kapaszkodik, akkor az nem tekinthető önállónak!
2012. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyógytornász, gyerekorvos, aztán a híres Spock könyv szerint 5 hónapos baba megtámasztva tud egyedül ülni. A doktornőnk is állandóan felhúzza, hogy lássa, mennyire fejlődik. Azért köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 21. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!