Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igény szerinti szerinti...

Az igény szerinti szerinti szoptatás miatt eléggé összevissza fürdetem szegénykémet. Van, hogy este 6kor, van, hogy csak fél10kor. Ez baj? Vagy úgy kéne csinálnom, hogy mondjuk minden nap pontban 7kor felkeltem akkor is, ha előtte 1órával aludt el?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
nem az orat kell nezni, hanem egy napi ritmust kell kialakitani. Pl eves-jatek-furdes estefele stb, tok mindegy hogy most 1 orat csuszik is az egesz.
2013. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bocsánat, nem tettem hozzá, hogy 2hetes a babám.
2013. ápr. 4. 17:33
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Baj, ne fél 10-kor fürödjön már az a gyerek.

Nagyjából fürdesd 7 és 8 között (ahogy kijön), figyeld az alvásait. Majd ehhez hozzáalakulnak a szoptatások is.

Nem kell egyből cicire tenni, ha nyikkan egyet, el lehet húzni az időt a pancsival (kivéve ha még teljesen újszülött).

Én is igény szerint szoptatom a 3. gyerekemet, de a fürdés mindig 7 körül van. Fel sem merült bennem, hogy emiatt este 10-kor még a kád fölött keccsöljek.

2013. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

előző

Ha 2 hetes, akkor mindegy neki, fürdesd meg 7 körül, aztán szoptasd amikor kéri, és tedd le aludni, amikor úgy látod, hogy álmos.

2013. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

megint előző

2 hónap körül már nagyjából képben vannak a babák, hogy mikor van nappal és éjjel.

2013. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de hogy csinálod? pl nekem most fog felkelni kb a baba, szopizik, aztán visszaalszik, és ő átalszik 3-3,5-4órát, akkor kel fel újre, hogy éhes. Vagy most leteszem, és keltsem fel 8kor fürdetni? És akkor etessem is?
2013. ápr. 4. 17:36
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha most felkel akkor most fürdesd meg, ha tudod hogy a következő ébredése későn lesz. Később többet lesz fenn akkor majd beálltok egy 7-8 óra közti időpontra. Most még nyugodta fürdetheted 5-6 között. Ahogy neki jó lesz, majd meglátod később hogy alakul.
2013. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
és ha ma kihagyom a fürdetést, az nagy baj...?
2013. ápr. 4. 17:59
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Ilyen pici babát nem is kell még minden nap fürdetni. Nem koszolódik, nem izzad... Elég kétnaponta. Nekem többek között a gyerekorvos is mondta, de utána is olvastam. Meg ekkora korban teljesen felesleges mégórához igazítani.
2013. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Nekem 3 gyermekem van a legkisseb 3 hós. Én mindegyiknél ugy csináltam hogy a fürdés az mindig fix időben van (nálunk fél7) utána evés és alvás,és mindegyik babám 2 hós korától átaludta az éjszakát.lehet csak én vagyok ilyen időhözkötött de nekem ez bevált. Jó babázást! :)
2013. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!