Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most baj? Kúszással kapcsol...

Ez most baj? Kúszással kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Kislányunk 5.5 hónapos kora óta kúszik. Mindkét kezét előrerakja, és úgymond előre húzza magát. Iszonyat gyorsan tud kavarni, pillantok alatt bejárja így a szobát. Ahogy elkezdte ezt csinálni négykézlábra is állt és hintáztatja magát. Gyakran próbálkozik a mászással is, de ahogy előre haladna összerogy.

Most azt olvastam egy oldalon, hogy

"Aggodalomra adhat okot, a csecsemő esetében ha:

....

- Kúszáskor egyszerre rakja kezeit, és kezei után húzza a lábát

...."

Ez miért baj???? Mi lehet ennek a következménye?

Mit tegyek? Forduljak gyógytornászhoz?

Egyébként minden nap tornázunk itthon, heti 1x járunk baba mama tornára is.


2013. máj. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de én pont pár napja láttam egy babát a játszótéren így kúszni, iszonyat édes volt. Mondjuk az más kérdés, hogy nekem fura volt látni, hogy egy ennyi idős babát letesznek a porba kúszni :)


De én úgy tudom, hogy a kúszás bármely formájában jó, vannak akik csak az egyik lábukkal és karjukkal kúsznak nem váltott kézzel-lábbal...mint pl az én kislányom :)

Úgyhogy direkt utánanéztem, és azt mondták, hogy ez is OK...


Szerintem ne aggódj, majd legközelebb ha mentek dokihoz, vagy védőnőhöz említsd meg neki, és majd megmondja mi legyen. De szerintem szépen fejlődik a babád, ha ilyen korán kúszik, nem hiszen, hogy gond lenne...

2013. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs vele semmi baj. Hogyan tudna másképp kúszni? Próbálj meg te úgy kúszni, hogy csak az egyik kezed rakod előre és a lábadat nem húzod magad után.

Csak ma mindennel ijesztgetik az anyukákat. A Dévényeseknek és a gyógytornászoknak is meg kell élni valamiből.

2013. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az mi lányunk is így csinálja.
2013. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A lényeget elfelejtetem leírni, hogy ma hívta fel a figyelmemet erre a tornán az oktató. Mivel ma volt utoljára a nyári szünet miatt, ezért javasolta, hogy tornáztassam többet. Én sem értem, mert nagyon szépen mozog és fejlődik.

Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, jól esik, hogy még utána is néztél kedves első! :)

Amúgy meg tényleg arról van szó sokszor, hogy a gyógytornászoknak is meg kell élniük valamiből. :)

A védőnő két hete volt és meg is dicsérte a kicsikénket , hogy nagyon ügyes, tehát nem "furcsállotta" a mozgását.

2013. máj. 28. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy arra gondoltak, hogy valami gond lehet a lábával, ha lábbal nem tolja magát. De gondolom ez másból is kiderülne. Szerintem neked nincs okod emiatt aggódnod, főleg, hogy már négykézláb hintázik a picid.

Az én kisfiam úgy kúszik, hogy egyik kézzel és egyik lábbal tolja magát előre. Ő is hintázik már, de még nem tud elindulni, még nem jött rá, hogyan kellene a kezét előre pakolni, és hasra vágja magát. Persze ő ezt nagyon élvezi :)

2013. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A klasszikus kúszás az un. kommandós kúszás, amikor váltott lábbal és kézzel halad előre a baba. Nem feltétlenül baj, ha a te babád nem így csinálja, de ha a tornán is felhívták rá a figyelmedet akkor azért nem árt rá figyelni és esetleg megkérdezni a gyerekorvost. Hangsúlyozom, valószínűleg semmi gond a babáddal, de ennyit szerintem megér.
2013. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!