Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a babáknak már...

Igaz az, hogy a babáknak már kötelező a személyi igazolvány?

Figyelt kérdés

Én még csak 8hét múlva szülök, de tegnap felhívott az unokatesóm, akinek 4 hónapos a kislánya, és mondta nekem, hogy Ugye tudom, hogy már kötelező a személyi a kicsiknek? Hogy majd el ne felejtsem megcsináltatni neki. Ezt állítólag a lánya gyerekorvosa mondta nekik.

Ez tényleg igaz? Ti is így tudjátok? Van már egy 3,5 éves lányom, de neki nincs személyije, soha nem is kérték sehol, neki még nem kellett anno személyi. Akkor a nagynak és a kicsinek is meg kell majd csináltatnom?


Köszönöm a válaszokat.


2013. máj. 29. 09:12
1 2
 1/12 Disi ***** válasza:
80%
Nem kötelező, de csináltathatsz neki. Az Unión belül azzal utazhat.
2013. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Bizony kötelező vagy személyi vagy útlevél! Nekem már 3,5 éves a fiam, mi is most szembesültünk vele, amikor költözés után, mentünk lakcímkártyát csináltatni.Az okmányirodában az ügyintéző mondta, hogy 2009 óta kötelező valamelyik. Hát nekem senki nem szólt, így mi is most fogjuk majd megcsináltatni.

Személyi illetékmentes, útlevél 1500 ft illetékköteles. Személyihez elég az egyik szülő, útlevélhez viszont mindkettő kell!

Azt nem tudom hogy újszülöttnek melyik meddig érvényes, nálunk azt mondták hogy mindkettő 3 évre szól.

2013. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nekem is ezt mondták, hogy kötelező, tavaly márciusban csináltattam, akkor 3 hós volt a lányom.
2013. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Én pont most jöttem az okmányirodából 9 hósommal.

Direkt kérdeztem, azt mondták 14 éve kortól kötelező.

De ha esetleg mennétek külföldre, akkor viszont célszerű, én is azért csináltattam.

2013. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
pár hete költöztünk mi is a 4 hós babámmal,tőle/tőlünk egyáltalán nem kértek személyit!
2013. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Januárban szültem és senki nem mondta,hogy kéne. A lakcímkártyát automatikusan kiküldik. Személyit még sehol nem kértek pedig már költöztünk is azóta.
2013. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem kötelező a személyi! Ha utazni szeretnétek akkor kell valamelyik okmány vagy személyi vagy útlevél! 2-es nem tudom mikor kérdezted, de már évek óta 2500,- a gyerekútlevél !!! Amúgy 6 éves korig 3 év az érvényessége azt követően pedig a 14. születésnap napjáig érvényes a személyi igazolvány és addig ingyenes is.
2013. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
3-as vagyok, nekem a nagyobbamnak az ovis beíratkozáskor kérték, 2 és fél éves. Amúgy mikor hallottam hogy kötelező, akkor azt mondták, hogy azért mert nincs semmilyen fényképes igazolványa a gyereknek és ezzel lehet igazolni. Végülis van benne valami. Hogy igaz e, azt nem tudom, de nem tartott semeddig megcsináltatni. 14 éves korig ingyenes.
2013. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
8-as! Nem kérheti a gyerektől és nem is kötelezhet semmi ilyenre az óvoda! Ember legyen a talpán aki a 6 hetes gyerekemről készült fotót ovis beiratkozáskor majd felismeri, hogy igen valóban ő az! A gyereknek az azonosságát a születési anyakönyvi kivonat igazolja! Tény hogy nem tart semeddig és ingyenes! Okmányirodás személyi okmányos anyuka.
2013. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6-an mondtátok hogy nem köztelező, 3-an hogy igen. Hát, azt hittem egybehangzóbbak lesznek a válaszok. De azért közönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek.
2013. máj. 29. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!