Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a évio 5000Ft os...

Mit szóltok a évio 5000Ft os kötelező kamarai tagsághoz? A kistermelő parasztnak is annyiba kerül, mint a 200+ hektárás nagyvállalkozóknak? Plussz az őstermelő igazolvány. Szerintem ez a sokadik vőrlehuzás már.

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 09:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Vvente 5000 Ft kamarai hozzájárulást kell fizetni. Ezt az összeget a nyilvántartásba vételkor, majd a következő években a tárgyév március 31-ig kell megfizetni a nyilvántartást vezető területi kamara részére. A kamarai hozzájárulás a törvény alapján köztartozásnak minősül, azt meg nem fizetés esetén az állami adóhatóság adók módjára hajtja be.


Először csak vállalkozásokról szolt a hir,mostmár az összes őstermelőnek is regisztráltatnia kel magát

2012. szept. 25. 09:18
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nos, ezért tapsol lelkesen Parragh Ferenc mindig az első sorokban üde munkásőr-arckifejezéssel Orbán Viktornak. Ezt a falatot ő kapta a tortából. Ja, és ő egy stratégiai partner.
2012. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kötelező-tagság időszak. Akkor, ill. aki azóta is benne maradt, a minimum az ötezer, de akinek a bevétel mínusz anyagköltség különbözet egy bizonyos összeghatár felett volt, az még ennél többet is fizetett. Ezért kellett évente a kamarának is bevallást küldeni.

Aki viszont ezt elfelejtette, arra egységesen évi 15 ezret róttak ki.

2012. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ki a fax az a Parragh Ferenc? És mi köze a agrárkamarához.


Van egy Parragh László, de az a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és nem az agráré.


Persze, hogy pénzlenyúlás. Mégis mi más lenne?!

2012. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Én voltam a vétkes, én hibáztam a keresztnévvel. Véletlen volt...
2012. szept. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Anno, -mint egyéni vállalkozó- nekem is kötelező volt a kamarai tagság! Akkor senki nem sajnált, most nekem miért kellene bárkit is sajnálnom? A mezőgazdaságból élők mindig is kedvezőbb elbírálás alá estek, mint a vállalkozói szektor bármely része.

Elég ha csak az adó ill. a járulékfizetést veszem alapul.

2012. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Hálából hogy megválasztottátok miniszterelnöknek viktort most így támogatja a mezőgazdaságot. Meg is érdemlitek, szavazzatok ismét rá.
2012. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Jogos. Mit sírtok mindig. Van itt minden. Őstermelői igazolvány (Ezt magyarázd el egy nyugatinak, hogy mi. Ott ilyen nincs.), KAP, terület alapú támogatás, pálinka főzés. És persze Viktorotok földosztása. Csak így tovább, szavazzátok meg 2014ben is.

[link]

2012. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bumbi02 ***** válasza:
0%
Most lehet én vagyok "érzéketlen" a témát tekintve, de évente 5000 forint, az nagyjából havi 400-415 forint. Ne mondjátok hogy ez egy hatalmas bőrlehúzás lenne. Szerintem épphogy megtölti értelemmel a "jelképes összeg" kifejezést.
2012. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a jelképes kis összeg egy helyen összpontosulva óriási vagyont jelent. Én is csak 10 forintot kérek mindenkitől, mi az neki... semmi. De nekem ugyebár... )))
2012. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!