Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy a babáknak már...

Igaz az, hogy a babáknak már kötelező a személyi igazolvány?

Figyelt kérdés

Én még csak 8hét múlva szülök, de tegnap felhívott az unokatesóm, akinek 4 hónapos a kislánya, és mondta nekem, hogy Ugye tudom, hogy már kötelező a személyi a kicsiknek? Hogy majd el ne felejtsem megcsináltatni neki. Ezt állítólag a lánya gyerekorvosa mondta nekik.

Ez tényleg igaz? Ti is így tudjátok? Van már egy 3,5 éves lányom, de neki nincs személyije, soha nem is kérték sehol, neki még nem kellett anno személyi. Akkor a nagynak és a kicsinek is meg kell majd csináltatnom?


Köszönöm a válaszokat.


2013. máj. 29. 09:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
3as és a 8-as vagyok. NYilván nem a 6 hetes kép lesz a 6 éves gyerek igazolványán, mivel ilyen kicsi korban nem érvényes olyan sokáig. Most nem tudom pontosan, de az útlevél is 1 év alatt talán 1 évig jó vagy 2?? nem tudom, most nem keresem elő.
2013. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

és nem kérik mindenhol.. nálunk kérték. Senkinek nem okozott gondot, pénzbe nem kerül.


ezt találtam:

Személyi is kell az óvodai beiratkozáshoz


2013. február 25., hétfő 10:05

Az idei évtől az iskolai, óvodai beiratkozáshoz már nemcsak lakcímigazolvány, hanem a gyermek nevére kiállított személyi igazolvány vagy útlevél is kell - hívta fel a figyelmet a Tolna Megyei Kormányhivatal.

2013. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!