Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam, még...

11 hónapos kisfiam, még sokszor lábujjhegyen (magas féltalpon) áll. Normális ez, vagy vigyem el vmi szakemberhez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Lehet még 1,5 évesen is úgy fog menni!

Ilyenkor szoktak nehéz, merev talpú cipőt javasolni, az arra készteti, egyenes talppal járjon.

2013. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az achilles-ín feszesebb, mint kéne- ortopéd szakorvos tudja megmondani, alapvetően nem normális. Lehet, hogy akár gyógytornára is elküldene. Szerintem vidd el dokihoz, ha tornáztatni kell, jobb mielőbb elkezdeni, ha nincs gond akkor meg megnyugszol.
2013. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 éves korig teljesen normális, de te látod a gyerekedet, ha jónak látod, vidd el szakemberhez és mutasd meg neki. Csak egy kukkantás erejéig.

Puhatalpú cipőt javasolnék bent a szobában és kint egyenes aszfalton is. Sok mezit lábazást a kertbe (ha van) nyáron.

egy szakember:)

2013. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kislányomat ezért vittem el orvoshoz 11 hónaposan! Ott azt mondták,hogy ez egy rossz szokás a gyerekeknél! Végül aztán azt javasolta,hogy vegyek neki szupinációs szandit! Salus szupi szandit vettem neki,zselé van benne,nagyon klasszul tartja a bokáját, kemény a talpa és egy hét alatt leszokott a lábujjhegyezésről! Most 15 hónapos és állandóan rohan:)
2013. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!