Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van köztetek olyan,...

Anyukák! Van köztetek olyan, aki sokáig altatta babáját, de szerette volna elérni, hogy magától aludjon el? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 és fél hónapos. Mindig úgy alszik el, hogy sétálok vele. Szeretném már, ha egyedül tudna elaludni. Sokaktól hallottam, hogy be kell tenni a kiságyba és hagyni,hogy sírjon, majd elalszik! :( De én nem tudom hallgatni, hogy sír szegény!


Van valaki köztetek, aki ezzel próbálkozott? Vagy esetleg valami humánusabb módszer? Minden vélemény, tapasztalat érdekel!

Köszönöm!



2013. máj. 29. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam olyan nehezen aludt el, hogy még 1-másfél évesen is egyszerűbbnek láttam, hogy fogtam, felvettem, kb. 5 percet sétáltam vele és már el is aludt. Amúgy meg nyűglődött, meg forgolódott volna még fél órát vagy 1 órát is. Nekem ez volt az egyszerűbb és neki is pihentetőbb volt, hogy nem kínlódott, csak elaludt és ki tudta rendesen pihenni magát.

Aztán meg csak úgy aludt el, ha mellé feküdtem és gyűrte vagy az én, vagy a saját fülét. Aztán kb. 2 éves kora körül jutottunk el oda, ha nem egymás mellett feküdve aludt el, mert éppen akkorra csúszott az alvás, amikor mondjuk nekem más dolgom volt (házimunka), akkor mondtam neki, hogy menjen, feküdjön le aludni és meg is tette.

Annak én sem voltam híve sosem, hogy leteszem a kiságyba és majd sírva alszik el. Megpróbáltam többször is, de az én fiam még sírva sem aludt el. Ez gyerekfüggő. Valakinél működik és valakinél nem. Valaki hagyja sírni, van aki nem. Én nem hagytam. 5 perc, ami kézben altatással történik, az nem sok idő, hogy kicsit humánusabb körülmények közt aludjon el egy gyerek.

2013. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2013. máj. 29. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindig igény szerint altattam őket. A fiam picinek elaludt magától, aztán jött egy időszak, kb 10-12 hó körül, amikor már nem. Akkor ringattam, később mellé ültem, aztán most már 2,5 éves, egyedül alszik el, elég régóta. Én nem hiszek az erőltetésben. Ha igénye van rá, hogy ringasd, add meg neki. Ha néha megpróbálod betenni, és egyedül hagyod elaludni, és működik, az tök jó, ha nem, ne erőltesd, sírni én sem hagytam sosem, nem bírtam hallgatni, és nem hiszek a radikális dolgokban. Egyik gyerkőcömnél sem jött be, néha még velünk is aludtak, mégsem szoktak oda, sőt egy idő után már rájöttünk, annyira nem, hogy ha pl betegek voltak, nem is aludtak már el mellettünk. Próbáld meg azért néha úgy elaltatni, hogy nem sétálsz vele, csak beteszed az ágyába, és ha sír, bemész hozzá, szép fokozatosan próbáld, és ne hagyd nagyon sírni.
2013. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Úgy látom egy hullámhosszon vagyunk!
2013. máj. 29. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, 4 honapos koraig ringattuk a kisfiam, mert hasfajos volt. Aztan elhataroztam, hogy valahogy megtanitom elaltatni magatol. A modszerunk, ami bevallt: leteszem az agyba, szinte azonnal balhezik. Majd odaadom egy jatekat (kivalasztottam egy kis csengoset ami mindig csak altatasnal van ott). Beteszem a halozsakba lehuzom a redonyt. Odamegyek es puszilgatom, beszelek hozza, hogy aludjon el. Az elejen ha elkezdett sirni kivettuk ringattuk ha kellett ugy aludt el de masnap megint megprobaltuk. Ha nem sir csak nyuglodik akkor puszilgatjuk. A mi kisfiunk ettol teljesen lenyugszik, vegigpuszilom en vagy a ferjem az arcat fogjuk a kezet stb. Nem cumis alapesetben de ilyenkor adunk neki es azzal elalszik. Ahogy elaludt kiveszem a cumit.

Nekunk ez ugy bevallt, hogy most 6 honapos es soha nem ringatjuk, mindig szepen elalszik. Nappal szinte 5 max 10 p alatt. Este hosszabb ideig szorakozik forgolodik jatszadozik a jatekkal "beszelget" sikongat stb de az is max fel ora. Sose hagyjuk itt hogy mindig betudjunk avatkozni ha elkezd szomorkodni sirdogalni. Akkor jon a puszilgatas cumizas.


kb 1,5 het volt mire mar siman megszokta. Szerintem meg idoben vagy, probald ki! De egyetertek az elozoekkel, minden baba mas meg kell talalnod a te babadnak mi a jo. Masreszt ha ringatassal alszik el az se baj, en azert akartam leszoktatni, mert egyre nehezebb volt.


sok sikert

2013. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is másfél éves,még nem olyan nehéz mivel koraszülött volt így bírom még...

Sajnos ő is megszokta a kézben altatást,így nem alszik el sehogy máshogy,néha egyszer-egyszer,ha melléfekszem,de ritka.

Nem vagyok képes sírni hagyni,biztos az én hibám.

Bízom benne,egyszer lesz máshogy is,de már nem idegeskedem rajta.

Biztosan nem lesz ez így 20 éves koráig...:-)

2013. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamat 15 hós koráig altattam, illetve szopi után azonnal elaludt. Utána kijöttem és elmagyarázta magát, kb. 5 perc és aludt. Utána bölcsis lett 2 évesen. Újra mellette kellett, hogy maradjak. Most 4 éves, még nem enged ki a szobából. Azt mondja fél, így én még ott vagyok mellette. Nekem nem fáradság, és olyan hamar felnőnek. Barátnőm kislánya 7 éves koráig igényelte, hogy az anyukája bent maradjon vele.
2013. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!