Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy átaludja az éjszakát 9 hós kislányom?

Figyelt kérdés
A problémám, hogy minden este 2-3x felkel és ilyenkor enni is kell neki adni! A nappalok kiegyensúlyozottak, 2x alszik 1-2 órát. Második gyerek, de a fiam már 2 hetesen átaludta az estét... most teljesen meg vagyok lőve, hogy valamit elrontottam volna nála??? hogy legalább 6-7 órát egybe aludjon, azt szeretném elérni. tanácsokat előre is köszi!
2012. szept. 26. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szoptatod? Ha igen, akkor szerintem az egyetlen módszer, hogy nem adsz neki cicit, de ezt neked kell eldöntened, belefér-e az elveidbe.
2012. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom már. Mert nincs tejem. Mindig ott a tápszer a hűtőben bekészítve ha este fel kell ne akkor kelljen kevergetni, mert eléggé fáradt vagyok. ezért is jó lenne ha aludna csak legalább 6 órát egybe, mert totál kifin...ok.
2012. szept. 26. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Hát igen, így kikészülsz. Sajnos, kegyetlenül hangzik, de sírni kell hagyni. Egy kis simogatás, dudolás..de lámpa és evés nélkül. 4 hónapos kortól meg tudják különböztetni a nappalt és éjszakát. Éjjel nincs evés.
2012. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

"enni kell neki adni" Sajnos te szoktattad az ejeszakai evesre,

mivel ejjel ha sir, tiszta pelus, es teaval kinalni, aztan visszatenni az agyaba, s hadd hisztizzen pl. Most is megtudod ezt tenni, viszont min. 5 napig nagyon fog sirni, erre szamitanod kell, tehat szoktasd ra, hogy ejjel alvas van! Nem szabad felvenni, dajkalni.

2012. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok.

Akkor tényleg az a megoldás, hogy nem adsz neki enni, a tápszeres gyerekeknek erre valóban nincs szükségük ennyi idősen. Az anyatejeseknél ez kicsit bonyolultabb. Ne hagyd egyedül sírni, vigasztald, ringasd, adj neki vizet, teát ne, ahhoz hozzászokik, aztán majd azért kel! Vissza fog aludni úgy is, ha nem hagyod magára.

Azt azonban ne hitessük már el, hogy ettől kikészül, sokan évekig kelnek a gyerekeikhez (pl. én) különösebb kikészülés nélkül.

2012. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is ezt érzem,de eszembe nem jutna hagyni őt sírni.Na attól kikészülnél biztos!Az én gyermekem 11 hós,de inkább felkelek,s adok neki enni,elvégre ezért vagyok itthon!Piszok fárasztó dolog,tudom..
2012. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

(6-os - azért tudd, hogy egészségesebb is lenne, ha nem enne éjjel, de csak kínozd magatokat. Még 20 évesen is kijár majd, a hűtőt nyitogatni)

Kérdező, kell a babának is már ilyen korban, hogy pihenjen az emésztőrendszer- ~6 órát, hogy kiürüljön a rendszer.

2-3x sírdogál majd éjjel- de hidd el, nem azért mert éhes!."2-3x felkel és ilyenkor enni is kell neki adni!" Nem.

Kis vigasztalás, esetleg víz elég. Éjjel nincs tápszer.(próbáld ki, milyen hasfájás lenne neked is, ha éjjel is eszegetnél) 2-3 éjjel megtanulja, és utána átalussza a 6 órát- rájön, azért a forralt vízért nem érdemes balhézni. Nem leszel ettől te rossz anya, igen, egy kicsit elrontottad, mert már 4 hónaposan lehetett volna ezt. De sose késő, próbáld meg!

2012. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez király:)ezek szerint a földön több milliárd ember rosszul nevelte a gyerekét.Én is ettem éjjel és mégsem nyitogattam a hűtőt!Ekkora marhaságot!
2012. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!