Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam etetés közben mindig...

Kisfiam etetés közben mindig rágcsálni, csócsálgatni akar valamit. Milyen egészséges rágcsálnivalót adhatnék a kezébe?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos lesz pár napon belül. Megfigyeltem, hogy önállóan akar enni, a reggeli kis szendvicsét is már szép elnyammogja egyedül, és nagyon tetszik is neki ez a módszer :) Viszont ebédre, vacsorára a főzeléket nem hajlandó máshogy megenni, csak úgy, ha a kezébe adok egy kiflicsücsköt, vagy rakok elé kölesgolyókat, kekszet. Az nem tetszik neki, ha csak én etetem kanállal.

Nem szeretnék túl sok kekszet, kiflit, vagy kenyeret adni neki, mert így is túl sokat rágcsál szerintem. Tudnátok esetleg tippeket adni, milyen egyéb nyammognivalót adhatnék a kezébe, ami nem veszélyes még, és egészséges is, nem agyoncukrozott, vagy túl lisztes? 7 foga van amúgy.... Előre is köszi a segítséget!


2013. máj. 30. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hadd egyen egyedül. Most ne főzeléket adj neki egy darabig, hanem főtt/sült zöldséget, husidarabkákat vagy amit épp főzöl, csak minden maradjon darabos.
2013. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Párolt zöldségeket adnék :) Elég puha, hogy ne legyen baj, kézbe vehető, egészséges. Akár főzelék helyett. Külön kis husi, vagy sajt, azt meg adnám neki én közben
2013. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Milyen zöldségeket? Krumpli, répa, zeller, karalábé, karfiol, brokkoli? Mennyire daraboljam fel neki?

És mi a helyzet a nyers gyümikkel? A banánt már próbáltam neki adni, felkarikázva, de azt csak a kezébe veszi, nyomkodja, beveszi a szájába, majd kiköpi...:/

2013. máj. 30. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Amiből a főzit csinálnád :)

Én kb fél banán méretű darabokat adtam nekik, azokat elnyammogták. Gyümit ebéd közben nem adnék, amúgy a barack talán elég puha még. Az a fontos, hogy puha legyen, hogy nyammoghasson rajta, és ne kemény, amihez őrlőfogak kellenek, azt könnyebben félrenyeli.

2013. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenféle zöldséget, úgy ahogy a főzelékbe menne, csak ne csinálj belőle főzeléket.

Ez úgyis csak átmeneti időszak, hidd el, nem marad így.

És lehet hogy most kevesebbet fog enni, de ez is csak átmeneti. Ne aggódj miatta.

2013. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké...egyébként most az a verzió van nálunk, hogy kézzel eszik ,nyammog valamit, és közben elfogadja a főzeléket, amit kanállal adok. De ha nincs semmi a kezében, úgy nem! Ma pl. paradicsomos krumplit főztem neki, egy kis sárgarépa, zeller, csirkemell van benne...Ezeket már felkockáztam apróra :/...Megpróbáljam, hogy odaadok neki répadarabkákat belőle? Úgy félek mindig, hogy félrenyeli :/


A gyümölcsnél a banánt akkor kipróbálom úgy, hogy kicsit nagyon darabokat teszek elé...És mondjuk alma párolva? Barack sajnos már kifogyott a mélyhűtőből, mind befaltuk :) Esetleg cseresznye, kimagozva, félbevágva? Tényleg, azt még meg kell hámozni, ugye?


Bocs a sok kesze-kusza kérdésért :D

2013. máj. 30. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a meggy pici hozzá, nem tudja úgy a kezébe venni. De igen, pl alma cikkely párolva is jó. Meg én ilyen idősen adtam kanalat is nekik, had próbálják egyedül is, igaz, sokszor több volt a földön, mint amennyit a szájukba tettek, de ezt is gyakorolni kell (újság a földre nem árt) :)
2013. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A répadarabokat megpróbálhatod, gyakorolhatja a csippentést is :) Csak persze oda kell figyelni, nehogy félrenyelje (egyébként azt olvastam több helyen, hogy nem gyakrabb, hogy darabos -de puha- ételeket nyeljenek félre, mint pépeset, és én sem tapasztaltam).
2013. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeket mind adhatod neki, nem csak a répát. Add a tányérjára a krumplit, a zellert, a husit, a paradicsomot (ezt inkább nyersen).

Miért fulladna meg??? Hisz ott ülsz mellette és nézed mit csinál.

2013. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!