Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sokat eszik a...

Szerintetek sokat eszik a babám? Dagi lenne?

Figyelt kérdés

5 hónapos, másfél hónapja hozzátáplálunk, mert folyamatosan fogyott a tejem. Most így néz ki egy nap:

8-kor kb. 200-220 tápszer

fél 12 körül egy babaételnyi gyümölcs, kis vízzel higított gyümölcslé.

2-kor tejpép vagy magában vagy egy kis gyümölcslé

vagy 180 tápszer.

6 körül kis zöldség, főzelék (egy kis bébiétel mennyiség)

9kor vacsi: 150 tápszer, 50-60 szopi


3 kilósan született, most 7,50 kg, mozgékony, napi átlag 1x kakil, 5-6x pisil. Mozgékony, fordul, kúszik. Anyám szerint elhízik, mer állandóan etetem. Amúgy teljesen átlagos, husis baba, de nem kövér. Ez tényleg sok? Csak én nem látom elfogultságból, hogy nagy lenne?



2013. máj. 24. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:
*tejpép egy kis gyümölccsel.*
2013. máj. 24. 12:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kövér, a hízás lelassul, amint a mozgásfejlődése felgyorsul.

Viszont én nem így adnám neki a kajákat. Persze, ez csak az én tanácsom, én mind a két gyerekemnél így csináltam:

8-kor tápszer oké, kicsit sokallom, de ha ennyi kér, akkor oké

én 10-10:30 körül adnám a gyümit

12-13 között a főzelék, zöldségpüré, szerintem fontos, hogy ilyenkor ezt egyen, hisz ez az ebéd, ezt szokja meg. Ha szükséges a tápszer mellé, akkor még az.

2-kor ha fent van, akkor inkább még egy kis gyümi.

Uzsira, 4-5 körül a tejpép. Majd fürdés után tápszer és szopi.

Én így csinálnám, én fontosnak tartom, hogy ebédidőben kapjon főzeléket, zöldséget. Persze vacsira is kaphat, de délben nem hagynám ki.

2013. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Fiam 3900 grammal született, 7 hósan volt 8100gramm :)


Én a fél 12es evés előrébb hoznám, és akkor a 2órás tejpép "jó időben van".

Nem tudok nyilatkozni a tápszer mennyiségéről mert a Fiam anyatejes volt/ még mindig az.

2013. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát így látatlanban nem tudom. Hány centi? A súlya szerintem átlagos. De még ha dagi is, majd lemozogja ha elkezd mászni meg járni:)
2013. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért kap ilyenkor gyümit, mert ekkorra éhezik meg a reggeli tápszer után. Éjszakát átalussza, így reggel nagyon éhes. De ezzel a mennyiséggel nem is éhezik meg hamarabb. Lehet, hogy a tejpépet és a zöldséget kicserélem most már, eddig azért volt így, mert először a tízórait, aztán az uzsit váltottuk ki, mert nem akartam két étkezést egymás után. De mostmár talán nem gond.
2013. máj. 24. 12:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Régen mértük a hosszát, de olyan 73 körül van, vagy több.
2013. máj. 24. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

A hossza alapján szerintem teljesen jó a súlya:)


Jól csinálod, majd megcseréled ha már kiváltod az ebédet, most még jó ez így.


Ha esetleg előbbre akarnád hozni a tízórait, akkor csináld hígabbra a reggelijét. Ha nem, akkor nem szóltam :)

2013. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!