Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az ölemben ül a baba, az...

Ha az ölemben ül a baba, az ültetésnek számít?

Figyelt kérdés

Nem sokszor, de azért felvesszük, akkor üldögél az ölünkben.

7.5 hónapos, még nem tud ülni. Mi számít ültetésnek? Ha kitámasztva ültetik?


2013. máj. 30. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ekkora babát nyugodtan ültethetsz az öledbe. Meg van támasztva a háta, nem függőlegesen ül, így nem az ő gerince terhelődik.
2013. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ültetés. Ha már teljesen egyedül, önállóan fekvésből (mászásból) felül, akkor tud ülni. Addig minden más ültetés, amikor ülő helyzetben van. A kitámasztás azért káros, mert a súlya a gerincére nehezedik. Mivel ilyen idős baba már eszik, nyilván nem lehet fekve etetni, de sokáig nem lehet erőltetni ezt a testhelyzetet. Tehát ha az öledben ül, akkor is terhelődik a gerince, mert hiába van neked dőlve, attól még hat rá a gravitáció. Gondolom nem a hóna alatt tartod, hogy te tartsd a súlyát.
2013. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor ennyi erővel a babahordozóba se lehetne beletenni.

Én sem úgy gondoltam, hogy fél délelőtt ölben üljön a baba.

Az én babám 6 hónapos, van ringatószéke, én abban szoktam etetni. Amikor fekszik, állandóan emelgeti a fejét, mintha fel akarna ülni (ezt már régóta csinálja)- és tudom, hogy nem így fog felülni.

Sőt én még az ülésbehúzást is csináltam vele párszor.

2013. máj. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. máj. 30. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ezzel az erővel tényleg ne tegyük hordozóba se őket, meg pihenőszékbe se, de még csak ne is szoptassuk, hiszen akkor is hajlítva van a gerince, ahogy ölbe vesszük.... Túl van ez lihegve, de nagyon.

Három gyerekem van, igen, ültettem őket az ölembe, csináltam velük a kezüknél fogva ülésbe húzást stb. , egyiknek se lett semmi baja, ellenben 6 hónapos korára a leglustább is stabilan ült egyedül.

2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, most az a "szabály", hogy nem szabad ültetni a babákat. Régen körbe rakták párnákkal és úgy ült. Valószinüleg 10 év mulva rájönnek, hogy mégis csak jó ha ültetve van, mert azzal erősödik. Az én babám 4 hónapos, a doki kifejezetten mondta, hogy tornáztassuk úgy is, hogy felhúzzuk ülésbe (mert lusta baba), és ezt csináljuk minél többször. (neurológus szakorvos mondta)
2013. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet így ültetni semmi baja nem lesz! Kb 4 hónapos korától a mi dokink már ölben ültetve vizsgálta a lányomat minden egyes alkalommal. Gondolom ha ez olyan ellenjavallt lenne, akkor nem így kérné, nem igaz?! :)))
2013. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 30. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!