Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért most kezd rászokni?

Miért most kezd rászokni?

Figyelt kérdés

A lányom 11-én lesz 4 hónapos. Mostanában észrevettem h rászokott az ujjszopásra. :) Én kiskoromban nagyon nagyon sokáig szopiztam az ujjam és inkább cumit adtam neki neh úgy járjon mint én anno. Tudom h nehéz leszokni róla. :)

Eddig nem is volt gond. Szépen elfogadta a cumit, persze abban is válogatott mert csak a hagyományos kerek fejűt szereti. :) Csak tényleg mostanság ha alszik nem kell nekia cumi inkább a nagyujját nyomja a szájába és azt szívja. Akkor ezek szerint inkább már most az ujját választja? Más is járt már így?



2013. máj. 30. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Én mind a 2 gyerekemnél próbálkoztam a cumival..Mind a kettő olyan fejjel köpte ki a szájából, mint ha anyjukat szidtam volna.Lányom már 2,5 éves..kb ilyen korban kezdte ő is az ujjszopást..mára ez már annyira durva, hogy pár miniméteres bőrkeményedés van a bal hüvelykujja tetején.Csak akkor szopizza az ujját ha álmos, és így alszik el.Most gondolkodom hogy veszek majd a patikába olyan körömlakkot ami ilyen keserű..vagy nem tudom.Félek tőle megmondom az őszintét.

A fiam még csak most lesz 6 hónapos.Ő még nem kezdte el..néha-néha láttam hogy bekapja, de elég komolytalannak tűnt.De lehet azért nem kezdte még el, mert cicin altatom, és ez még egyenlőre jobb mint az ujja! :)

Hogy miért váltott a babád azt nem tudom, de lehet csak azért mert az mindig kéznél van.. :)

2013. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az akkor úgy jó. :) Régen nekem is próbáltak ilyen praktikákat h belakkozták a körmöm(gyorsan rágással lekapartam :D) mindig veszekedtem nekem is de semmi esély nem volt rá. Aztán egyik pillanatról a másikra abbahagytam.Kb 10 éves voltam :S

Félek tőle h a lányom is így jár majd. Ezért akartam inkább a sima cumit. Eddig nem is volt gond. Éjszaka mondjuk semmi nem kell neki. Nappal kell az elalváshoz de mostanság ellövi és tényleg úgy ahogy írtad h Isten tudja mit akarnék neki adni. És nyomja be az ujját. Sőt ha cumival is alszik el a cumi mellé nyomja az ujját. Szóval egyszerre kettőt szív. Csakh halmozza az élvezeteket gondolom :D

Hátha a kisfiadnál megúszod. Azért úgy gondolom az ujjszopás a rosszabbik mert arról nagyon nehezen lehet leszoktatni a sima cumit elveszed és nincs suttyomba szívás :)

2013. máj. 30. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!