Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Barátnőm 15 éves és igen csak...

Barátnőm 15 éves és igen csak kezd rászokni a cigire. Mit csináljak h hagyja ezt abba?

Figyelt kérdés
Barátnőm 15 éves vagyis most töltöttük be a 15-öt nem rég mind ketten.Szóval elkezdett cigizni mert az egyik barátője ilyen lázadós típus és rávette hogy cigizzen ő is.Az ő szülei is cigiznek , és pont ezért régebben elhatározta h SOHA nem fog cigizni.Erre jön ez csaj aki beleviszi minden hülyeségbe. Mondtam neki h ne csinálja ezt de fütyül rám és kicsit össze is vesztünk , kicsit nagyon. Mindig azt mondja hogy ez az ő élete és ne foglakozzak vele. De nem akarom végignézni ahogy tönkreteszi magát... Ja és újabban rászokott a piára is.. Mivel tudnám meggyőzni h hagyja ezt abba??
2009. máj. 28. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt csak ő döntheti el. Amúgy igazad van, a cigire rászokni hülyeség, én is 15 évesen kezdtem el, kár volt. De azért ne fogd ezt fel akkora tragédiának, mert nem az. Nem egészséges és sok pénzt elvisz, ez így van, de azért ez nem a világvége. 15 évesen én is mondom, elkezdtem cigizni, azt mondjuk sajnálom, de senki nem tudott volna lebeszélni róla. És igen, akkor kezdtem el iszogatni is időnként. De azért normális felnőtt ember lettem, igaz, kamasz koromban sokat ittam én is, de itt vagyok 22 évesen és nem vagyok alkoholista. A 15 évesek nagy része szerintem iszik alkalomadtán, és bizony elég sokat olyankor, mert nincs még bennük annyi tapasztalat, hogy tudják, mikor kell megállni. Legalább felnőtt korukra tisztában lesznek vele, hogy hogyan van ez, nem 20 évesen vagy még később fognak berúgni pár pohár sörtől, mert addigra már ismerik a saját adottságiakat.
2009. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen,illetve barátaim.addig nem szóltak a csajohoz amíg le nem tette,és letette
2009. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor semmivel, elmegy az eszük. Szerintem ne szólj hozzá és mond meg neki, hogy addig nem, szólsz hozzá még abba nem hagyja ezt. Eleinte les fog szarni, meg ki fog röhögni, de két hét után meggondolja, hogy mit mondott és abba fogja hagyni. Ha nem, akkor meg is érdemli magának azt a "barátnőt", aki ebbe belevitte.
2009. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Én 12 évesen szoktam rá a dohányzásra ugyancsak haverok miatt, és így 4 év múlva rájöttem hogy hülyeség dohányozni meg ugye a cigi nem áll jól lányok kezébe, kiábrándító látvány egy megsárgult köröm, öregedett bőr és sárga fogak.

A legjobb barátnőm akkor annyit mondott nekem (hozzáteszem nagyon okosan!) a te életed ezt te fogod tönkretenni! Felsorolta mi mindent tesz tönke, és hogy akár egy barátságot is tönkretehet.

Igaz, hogy én akkor nevettem rajta és szívtam minnél jobban a cigit, volt olyan nap hogy 3 doboz cigit szívtam el. Nem kívántam, de vagányságból is megtette a hatását: 16 évesen fáj a tüdőm ha szaladni kell és tönkretette az ereimet is, éppen ezért ha valami seb van rajtam legalább 2 napig vérzik és az orrom is gyakran vérzik. Nem tudom azóta sem abbahagyni a cigit, pedig úgy gondoltam hogy 1 hónap múlva menni fog, hisz csak heccből szívom. Egyszerűen mint valami bilincs: ha egyszer rabságába esünk nem enged el egyhamar.

Én a helyedben egy alkalmas pillanatban félrehívnám egy kicsit, és elmondanám neki ezt a kommentet úgy előadva, mintha egy barátoddal történt volna. De azt is hangsúlyoznám, hogy persze te ebbe nem szólsz bele, hisz az ő élete és hogy mennyire nagyon szereted, te csak aggódsz miatta, mert nem szeretnéd hogy amint mondtad: (nem szereti h az anyukája és az apukája is dohányoznak), hogy olyan legyen mint ők, persze nem sértésből. Aztán vonulj vissza egy kicsit, 2 hét múlva biztos rájön hogy igazad van, de ha nem, akkor szánhatja-bánhatja, hiszen egy nagyon jó barátot vesztett el, mint Téged. Hiszen te csak aggódsz. Sok szerencsét!

2009. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat főleg az utolsót : )
2009. máj. 28. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem se add fel a küzdelmet!

Mondd el neki, hogy 15 évesen megáll a növekedésben és nemcsak a teste, de az agyában a kapcsolatok is ritkulhatnak és az alkoholizmustól is. Sajnos ma rengeteg a gyerekkorú alkoholista, amit orvosilag úgy határoznak meg, hogy napi szinten legalább 1 üveg sörnek megfelelő alkohol elfogyasztása...

Mondd meg neki, hogy 18 évesen ott fog keseregni, ha esetleg túl kicsik a mellei, mert nem nőttek meg a cigitől, úgy, ahogy szeretné.

De talán a leghatásosabb, ha elmesélsz neki olyan élettörténeteket, amik a cigi miatt fordultak tragédiába. És igaz, hogy az ő élete, de 15- 20 év múlva valószínűleg már nem csak az övé lesz. Gyógypedagógusnak tanulok és rengeteg olyan fogyatékosság van, amit az anya dohányzása okoz. És késő akkor letenni a cigit, amikor megtudja, hogy terhes... Mert nem ürül ki időben a szervezetből. És mit mondana a gyerekének, aki megkérdezi majd tőle, ha beszélni tud, hogy: Anya nekem miért nem tud mozogni a lábam? Vagy én miért nem szaladgálhatok a többiekkel? Majd akkor bánhatja, hogy milyen hülye volt, mert nem csupán a saját életét teszi tönkre, hanem esetleg a gyerekeiét is. Vagy ha megszületnek és egészségesek a gyerekei, akkor majd átkozhatja magát a halálos ágyán, hogy árván maradnak a gyerkőcök, mert az anyjuk meghal 40 évesen tüdőrákban. Borzalmas betegség!!! És a tüdőrákosok 90%a dohányos!! Ez igenis tragédia!! Az emberek azt hiszik szabadabbak lesznek tőle, pedig épp ellenkezőleg. Örülök, hogy van még normálisan gondolkodó a tinik körében, sajnos azt látom egyre többen teszik tönkre az életüket ilyenekkel. Te maradj mindig ilyen felelősségteljes! És sok sikert a barátnődhöz!

2009. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vidd el hipnoterapiara, masfel ora relaxalas utan soha nem fog a cigire nezni.
2009. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
A barátnőd egy ribanc k*rva, hagyd a fenébe.
2009. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a pasiknak általában elég visszataszító egy bagós csaj, pl én is rühellem.
2009. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!