Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babátok,...

Mennyi idős volt a babátok, amikor elkezdett darabosat enni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos,már kapott kekszet,kiflicsücsköt,de ennyi elég is volt azt hiszem. A nyelésnél öklendezett,mint aki meg akar fulladni,totál beparáztam,nem merek neki semmi ilyet adni,pedig tudom,hogy előbb-utóbb muszáj lesz. Már vannak fogai egyébként.
2013. máj. 30. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom nehezen fogadta el 8 hónaposan, de már nem zavarja őt, most 9,5 hónapos. Te se erőltesd addig, amíg nem látod rajta, hogy úgy is megeszi.
2013. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel még bőven ráérsz. Én még a másfél évesemet is figyelem, hogy miből mennyit harap le egyszerre.

Szerintem egyelőre olyan puha dolgokat adj neki mint banán, kuki, kölesgolyó, kicsit darabosabb ebéd (például főtt répa, krumpli, zöldségek a levesből kis kockákra vágva), hogy azzal gyakoroljon, fokozatosan szokjon hozzá, hogy van amit meg kell rágni.

Vagy tegyél elé reszelt sajtot, vagy puha sajtot, ilyesmiket.

2013. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt mikor kezdtem darabosat adni, de nem volt gond vele ügyesen eszi. 4 foga van egyébként. Kenyeret, piskótát, kukit, a főzeléket is darabosan adom illetve többször eszik abból amit magunknak főzöm. Most 9 hónapos.
2013. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel hasonló kérdést mert a fiam a darabos kajától öklendezik,köhécsel,meg akar fulladni.

Igaz ő 7hónapos de fogalmam nincs hogy szoktassam hozzá a darabos etelhez.

Kukit,babapiskótát megeszi szépen de a főzeléket ha darabos nem...


Mit tudnék csinálni hogy ne öklendezzen?

2013. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem majd megérnek erre is, mint minden másra. Minden baba más, szerintem semmit nem kell erőltetni, főleg ilyen picike, 7-8 hónapos babáknál. Előbb-utóbb ők is megszokják a darabos ételeket, csak időt kell adni nekik, addig pedig nagyon vigyázni, és figyelni őket amikor esznek. Jobb megelőzni a bajt, semmiről nincsenek lekésve.
2013. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ohhh, nálam jobban kevesen aggódtak, szóval én is tettem fel hasonló kérdést korábban. :)

Az én lányom egy éves és fél éves korában kezdtem Neki adni villával nyomkodott banánt, kicsit áztatott kekszet, babapiskótát, és szintén elég villával nyomkodni a főtt krumplit, a répát, a májat, a karfiolt, stb. :)

Egyre nagyobb darabokat hagyj benne. :)

Ami még nekünk nagyon bejött, az a kuki, azt imádja, és bár sós, de annyira olvad, hogy nincs étel, amit jobban és könnyebben enne. :)

Ha öklendezne, vagy félrenyelné, egy kis korty vizet kell(ene) le önteni a torkán és össze is menne, vagy elolvadna. :)

Én kölesgolyót, bulátát, kiflit, nem mertem adni Neki még, csak egyszer kétszer kapott kenyeret. De inkánn én tépkedem a belét és megkenem joghurtaal, vagy kis sonka, tojás, stb. :) Kalácsot szeretnék adni Neki hamarosan. :)


Jah és ha öklendezik, annak állítólag "örülni" kell, mert akkor dolgozik a szervezete és nem kell beavatkozni, csak ha fullad, kékül, stb. Tudom, könnyű mondani, de hát ezt mondják. :)

Csak bátran, sok sikert! Jah és 7 foga van a lányomnak.

(De a rágás nem fog kérdése, hanem a szájpadlás keménysége adja meg az érettséget a darabos ételek fogyasztására. :))

2013. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak babák akik nehezebben fogadjak el a darabos ételt,kínáld meg azért többször vele de ha nem kéri akkor ne erőltesd majd rá kap ha úgy érzi itt az ideje:)Az én kislányom a hozzátáplálás kezdte óta nem fogadja el a turmixoltat csak az olyat ami darabos,szereti a kiflit is csócsálni pedig foga sincs,igaza van az utolsó hozzászólónak,hogy a baba ínyétől is függ.Nincs két egyforma baba.
2013. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!