Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől változott meg? Miért...

Mitől változott meg? Miért alszik el ennyire nehezen? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos lesz, és eddig cicifüggő volt, gyakorlatilag a fél életét rajtam töltötte. Mostanában azonban mintha kezdene "elválasztodni", tíz perc alatt befejezi. Illetve, ha újra kínálom, bekapja, de pár szívás után elengedi. Jóllakhat ilyen rövid idő alatt? Most már két mellből kínálom egymás után, hátha, de ugyanez. Mérnem kéne a szopott mennyiséget?

Ráadásul eddig cicin aludt el, de ez mára tortúra lett. Amikor a fáradtság jelző nyekergést hallatja, mellre teszem, le is kezdenek csukódni a szemei, majd felpattannak és meredten néz, percek múlva meg elkezd ordítani. Megnyugtatni alig lehet, totál béna vagyok, mindennel próbálkozok. Tegnap babakocsi ringatásában aludt el, most már hajszárító is szól mellette. Létezik, hogy ilyen gyorsan változzon? Olyan hülyének érzem magam, szegény annyit bőg, míg rájövök, mi a jó neki. Normális ez? Amúgy is nyűgös, temperamentumos baba, de eddig a cici mindig jó volt neki. Vagy kevés vagyok már neki?



2013. máj. 30. 21:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Ès tessék: 30 perc után lekapcsoltam a hajszárítót; hogy már biztos mélyalvásban van, erre elkezd fészkelődni, nyekeregni. Most újra tologatom, már egy órája aludnia kéne. Nappal ès éjszaka is ez megy már.
2013. máj. 30. 21:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha 3 hónaposan nem alszik bele az evésbe, már nem fárasztja úgy ki. És igen, idővel egyre rövidebbeket eszik, mivel erősebben tud szívni, és még a szája is nagyobb. :) 3 hónaposan van egy növekedési ugrásuk általában. Erről tudsz? Ha eddig nem tetted, meg kell tanítani egyedül aludni! Cicin már ritkábban fog...
2013. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van 2 hete,marmint a nyuglodes nem alvas. De ha belegondolsz ez az idojaras meg egy felnottet is megvisel,hat meg egy csecsemot. Jaj nalunk hanyszor volr hogy a minusz 10-be tologattam ejjel az udvaron,meg uvolto zene mellett aludt el..... Fuuuu...:D Nekunk a hasfajas volt a gond. De mar tul vagyunk rajta. Kitartas!!!
2013. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válaszom az hogy IGEN!

Nekem 2 gyerekem van.A kicsi 6 hónapos lesz, a "nagy" 2,5 éves.Már a fiam is több perióduson ment át.Ő is ilyen kis cicifüggő volt.Azon aludt el..mondjuk még napközben most is azon alszik..de ilyenkor este kész káosz van.Most is épp még mindig a kiságyban kutyázik és épp kuksizza hogy mit csinálok.. :) Már mind a két cicimet kiszívta ő is egyébként, és mivel sehogy sem akar elaludni, így most beraktam a kiságyba, hadd bulizzon..na mindegy.

Ne aggódj, a tejed biztos elég neki, csak már kezdi érdekelni a világ is.Szerintem az első 6 hónapban ez a legnehezebb időszak..még mozogni nem tud, de menne mert érdekli minden.Ilyenkor ne idegeskedj..ha elég álmos majd elalszik.Nekem a lányom volt nagyon ilyen, mint neked most a babád.Sokat szenvedtem vele, mert semmi nem volt jó neki.Ez, mikor már elkezdett mászni megoldódott, mert feltudta magától fedezni a világot.Aztán jöttek más bajok!! :D Na mindegy..ez más téma.

Úgy hogy nyugi..ezen mindenki átesik akinek kis akaratos babája van.De ennek csak örülj, mert én most látom az eredményét..a lányom egy barátságos, nyitott értelmes kis csaj, akire nagyon büszke vagyok!!! :)

2013. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt. 2 hónapos korától kb 4,5 hónapos koráig csak a babakocsiba aludt el. 3 hónapos koráig hasfájós volt. Egész nap azt tologattam,hol a lábammal hol a kezemmel. Ahogy letettem a fejem ,hogy én is aludnék már fel is ébredt és kezdhettem az egészet elölről. Utána változott egyik napról a másikra és a kiságyába elaludt, nah de onnantól az éjszakáink :( fél óránként ébred. Most 7 hónapos és utálom az estéket.Két jó éjszakánk volt eddig. Most 1 hete minden délután csak mellettem hajlandó aludni, ahogy felkelnék már fel is ébred így kényszerpihenésen vagyok :) ( eddig nem igazán aludt velem délután) Hát ez van :( Viszont tejem még mindig van és egy mellből jól lakik. Szerintem nálad is elég! Az ,hogy ilyen hamar végez az azért van ,mert már nem fárad el annyira,hiszen ez nagy munka. Nem hasfájós?
2013. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm mindenkinek, kicsit kiborultam, de volt egy jobb éjszakánk (csak 3x ébredt és abból csak az egyik volt egy órás - ez nagyon jónak számít :D), és már jobban is vagyok!

Olyan fura, hogy már csak éjjel alszik el cicin, itt annyian altatják így, ahogy olvasom, azt hittem nálunk is ez lesz. Az elején nagyon nem szerettem, de legalább aludt és nem voltam tehetetlen. Bár tudom, még visszaálhat. :)

Önálló alvás nagy vágyam nekem is, de nem tudom, hogy álljak neki, ráadásul sokan felszisszennek, hogy túl kicsi még - a másik véglet, meg hogy már régen sírni kellett volna hagynom... Első baba, kapjuk a tanácsot mindenkitől.

Valamelyik nap én is kint tologattam este 10kor az utcán, naná, hogy épp akkor jött haza a szomszéd, jó látvány lehettünk, ahogy félőrült fejjel cibálom a babakocsit - ringatni nem jó neki! :D

Kicsit hasfájós, vagyis szeles, szegény akkorákat durrogtat, ráadásul álmában, hogy tuti felébredjen. Próbáltunk neki az Espumisant, de semmi változás, most már a 3 hónapos csodafordulót várjuk...

Titkon örülök, hogy nem vagyok egyedül, hogy ilyen kis zsarnok babám van, más is szenved az altatással, de amikor napok óta 3 órákat alszok három részben, idegbajos tudok lenni, csak a túlélésre játszok. Persze imádom, akkorákat tud vigyorogni, csak egy pillanat múlva elborul, és akkor falakat dönt ki. Alig várom, hogy kicsit nagyobb legyen :)

2013. máj. 31. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!