Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet, ha egy 5 hónapos...

Baj lehet, ha egy 5 hónapos baba még csak nem is próbálkozik semmivel?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy minden 5 hónaposnak már oda-vissza kell fordulnia, csak legalább már el kellene kezdenie próbálkozni, vagy az akarást látni rajta, hogy ne egyhelyben feküdjön? Érdemes lenne megnézetni? A nővérem babájáról van szó, aki 2 héttel fiatalabb csak a miénknél. A miénken láttam, hogy az akarástól, próbálkozásoktól, oldalra fordulásoktól még kb. 2 hónap volt, mire ment stabilan az oda vissza forgás, most már kúszik, nagyon akar elérni mindent. Az ő kisfia, ha leteszi, akkor úgy marad, nem csinál semmit (se háton, se hason), nem nyúl a dolgokért, csak a játszószőnyegében kalimpál néha. Már ő is kezd aggódni. Volt valakinek így? Ha igen, beindult utána? Vagy érdemes lenne megnézetni gyógytornásszal? Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 31. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hozzánk jár minden hónapban a védőnő.De ha nem is jön ki nekünk kell elvinni,hogy megnézhesse hogyan fejlődik,és ha valmi nem úgy megy mutat torna gyakorlatokat,hogy mivel lehet ösztönözni és segíteni neki.Náluk nincs ilyen?

Nem tudom,hogy gond lehet-e,de a védőnőnél első körben rákérdeznék.6 hós státuszra biztos vinniük kell.

2013. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Külföldön élnek és ott nincs védőnő. Ezért is kérdezem itt.
2013. máj. 31. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 5.5 hónaposan fordult először hasra. Majd 7.5 hónaposan vissza, lusti baba. Próbálja meg tornáztatni. Én plédben forgattam, meg ahogy a videón van úgy tornáztattam. Csalogatni is lehet. De ha egyszer elmegy egy gyógytornászhoz az is csak a javára lehet, megmutatja milyen gyakorlatokat lehet csinálni. Szóval szerintem sokat tornáztassa.


http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2013. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. És minnél többet legyen hason, pár percekre is, ha nem bírja sokáig :).
2013. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De bírja sokáig, épp ez az, hogyha hasra teszi, akkor hason fekszik, de nem is nyomja ki magát, csak fekszik és néz oldalra, ha hátra fekteti, akkor pedig a plafont nézi, de nem fordul semerre. Én is ezt mondtam, hogy még ha lusta baba is, valami motivációt 5 hónaposan már azért talán kellene látni. Sajnos a csalogatás sem jó azt mondta, mert mint írtam, nem nyúl a dolgokért ilyenkor, nem fordul semerre. A pokrócos verzió jó ötlet. A videot meg már ismertem és mutattam is neki, csinálja egy hete, de eddig nem sok eredménye. Köszönöm a választ
2013. máj. 31. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Mi is sokáig csináltuk a tornát. Hason még most is inkább repülőzik és nem nyomja ki magát, esetleg a könyökén támaszkodik, de nem jellemző. Most már fordul hasról hátra is, de eddig Ő is ha hason volt letette a buksiját a földre és pihntette sokat, vagy nyűszizett hogy fordítsuk vissza. Már én is pont most akartam elvinni orvoshoz, hogy mutasson 1-2 "fogást" :). Szerintem vigye el Ő is, biztos segít.
2013. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha hason van ennyi idosen mar tartania kellene a fejet, ha ezt nem csinalja akkor jobb lenne ha latna orvos. A forgassal meg raerne, de ennyi idossen mar kezuk labuk kalimpal
2013. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is aggódnék, ha ennyire nem mozgott volna a babám, én is megnézetném.

6 hós babs anyukája

2013. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!