Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem idegesít, amikor...

Titeket nem idegesít, amikor gügyögnek a babának? Ráadásul annak is, aki most kezd el beszélni?

Figyelt kérdés
Boltban,szomszédok, anyósomék mind pöszén beszélnek a lányomhoz.Mondtam már nekik, hogy nem kell neki gügyögni, azért, mert pici! Senki sem sajpít előtte soha! De csak pöszítenek tovább..

2013. jún. 1. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sosem értettem miért kell úgy gügyörészni a babákkal mintha gyogyósok lennének, engem személy szerint zavar, lehet sőt kell is kedvesen beszélni egy gyerekkel, de sokan csak gurguláznak nekik... :) :/
2013. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem mert nem csinálok bolhából elefántot. Te is így nőtél fel és semmi bajod nem lett.
2013. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Semmi baja nem lesz tőle, a legtöbb babához így beszélnek.
2013. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne szabad a babákhoz gügyögni, kifejezetten káros. A normál beszédfejlődéshez normális beszédet kell(ene) hallaniuk.
2013. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy természetes emberi reakció (ösztönös). A gyermek beszédfejlődését pedig nem fogja akadályozni.
2013. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Gyógypedagógiára jártam, egyértelműen az az álláspont, hogy a gügyögés nem tesz jót a beszédfejlődésnek. A csecsemőkhöz normálisan kell beszélni (persze más a hangsúly mint felnőtteknél).

Nyilván nem fog kárt okozni, ha mondjuk a szomszéd néni napi 2 mondatot gügyög hozzá, de használni sem fog neki. Ha pedig egész nap gügyögést hallana egy baba, akkor azt a fajta beszédet tanulná meg.

2013. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Én meg pedagógiára. :) De csak a pár perces szomszédi karattyolásra gondoltam.
2013. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Dehogynem!

Az a baj, hogy nálunk nem csak az 1 évesemmel gügyörészik a mama, hanem a 2 és fél évesemmel is.

Múltkor volt nálunk egy hétig és azóta úgy mondja a nagy fiam, hogy cucor (cukor), tutucs (kukucs) és még sorolhatnám.

Az eszem megáll, pedig már számtalanszor elmondtuk az anyósomnak, hogy hagyja abba ezt!!!

2013. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es! Persze, a szomszédi karattyolást úgysem sokáig hallja.:) De sajnos vannak szülők, nagyszülők akik így gagyognak, és annyira megszokják, hogy utána már nem is tudnak normálisan beszélni a gyerekhez. És azért ha sokat hallja a gyerek, az ugyebár nem tesz jót. A szomszédra én sem szólnék rá, vagy ha pl. a boltban kezdenek el gügyögni neki. A családban hál istennek normálisan beszélnek a babához.:)

6-os

2013. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
dodozik=dolgozik, sia=szia, iden=igen, bodártám=bogárkám, és ehhez hasonlók. A lányom most másfél éves, minden szót utánoz már, és ezeket a szavakat így ejti ki..és megjegyzi, akár a szomszéd néni, akár a boltos beszél így.. anyósom meg csak így tud beszélni hozzá. Párom előtt persze nem mernek így beszélni vele, pedig már mondtam neki, hogy rám nem hallgatnak, beszéljen ő velük, akkor kibírták vagy egy hétig..
2013. jún. 1. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!