Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy 9 hónapos...

Az normális, hogy 9 hónapos kisfiam éjszaka 1-2 óránál többet nem alszik egyhuzamban?

Figyelt kérdés

Sose volt jó alvó, folyamatosan 1-2 óránként felsír,ha 2 órát egyhuzamban végigalszik, akkor már jó éjszakánk volt. Általában fél, 1 vagy másfél óránként ébred. Nem jöhet a foga minden éjjel hónapok óta, és nem is a hasa, az tuti...

Kezdjek aggódni? Vigyem valahova? Vagy egyszer én is aludhatok majd nyugodtan? Ez a kialvatlanság kikészít. Egyébként már magam mellé vettem a nagyágyba, akkor aludt, nem kelt csak kétszer, kb. 1 hétig.


2013. jún. 1. 22:08
 1/9 Kerria ***** válasza:
Lehet elkezdődött a szeparációs szorongás, és emiatt igényelne Téged. Napközben mennyire van el nélküled, sír ha meglátja hogy elmész (pl wc-re)?
2013. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy éhes, vagy esetleg nem fáradt annyira? Vagy még a szeparációs szorongás esetleg. Én nem venném magamhoz, mert csak megszokja, és nehezebb lesz a kiságyában tartani, bár tudom, sokan együtt alszanak a gyerekükkel, én nem tartom jó ötletnek.
2013. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Napközben mennyit alszik? Lehet, hogy fáj a hasa valamitől! Vagy arra is gondoltam, hogy lehet, hogy rosszat álmodik, de azt azért kétlem, hogy minden éjjel 1-2 óránként. Orvosnak sosem említetted?
2013. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

enyém is ekkora, és hasonlóan alszik, de azért néha 3-4 órát is alszik. Szopizik, aztán alszik is tovább, én annak már örülök, ha csak eszik, és vissza is tehetem, és nem kell visszaaltatni.

Én azt gondolom egyébként, hogy normális. Nagyobb lányom is ilyen volt, csak vele tudtam egy ágyban aludni, így nem kellett ébren lennem szopi közben, most a kisebb viszont nem bír így aludni. De már valahogy jobban bírom, nem zavar annyira a sok ébredés, szerintem első gyerekkel sokkal nehezebb

Próbálkozhatsz illóolajokkal, homeopátiás szerekkel.

2013. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 7 hónapos és 3 hónapja 2 éjszaka kivételével mindig ez van. Fél óránként kelt de cicin elaludt,most már az sem és van ,hogy egy óra alatt 7-szer felriad a saját mozgására vagy fájdalomra. Szóval mást nem tudok írni,csak,hogy neked is Kitartás!


Kettes: nem tud már senki olyat mondani nekem amit én ne próbáltam volna ki az orvos szerint ilyen a baba (rosszalvó)és majd kinővi. Amúgy is többemberes,szuper érzékeny.Nagyon könnyű mondani,hogy ne vegyük magunkhoz. próbáltam! 20-30 percenként megnyugtatni ,sétálgatni stb.majd mikor leteszem egyből felébred vagy akkor mikor én pont elaludtam volna. A sok sétától,keléstől alig bírtam visszaaludni. Eredmény: 4 nap múlva majdnem összeestem a fáradságtól! Még így együtt aludva is kemény ez az időszak,pedig csak jórészt fél-1 percre ébreszt és én is visszaalszok egyből. Iszonyat fárasztó mikor 1 órát nem tud az ember egyhúzamba aludni, egyik alvásfázison él ami ugye nem pihentető stb.

2013. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát,kedves utolsó,mintha én írtam volna. Az én kisfiam is igazi többemberes kissrác, ahogy írtad hiper- szuperérzékeny. És igen nehéz elképzelni,hogy minden éjszaka ezt csinálja, de akinek nem ilyen a babája, az soha nem fogja megtudni...szerencséjére.
2013. jún. 2. 10:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ahogy már írtam,tuti nem a foga és nem is a hasa, minden éjszaka, több hónapja. Homeót nem adhatok neki,mert laktózérzékeny gyanús, és ezek a golyók, szerencsétlenségemrelaktózzal vannak bevonva.
2013. jún. 2. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Nem maradtál le róla.Mondom én mindent próbáltam! Sötét vagy világos szoba, csendben vagy pici zajban altatni, melegebb ,hidegebb szoba.Jól lefárasztani vagy kevésbé. Születésétől együtt aludtunk, gondoltam lehet,hogy zavarom, de az se vált be. hasfájásra tea és infacolt. Panadolt adni neki lefekvés előtt. Borostyánnyaklánca van,de még az ínyét is bekentem.Kipróbáltam a Cammomila bogyót,semmit sem ért, pedig adtam neki lefekvés előtt meg mikor egyszer felébredt. Kapott Viburcol kúpot. Na azzal annyit értem el ,hogy mire sikerült feltennem addig kikakilta magát :) pár nappal később fájt a hasa,nem bírt kakilni az őszibaracktól. Na mondom akkor anya segít kapsz egy kúpot. Szerinted? Akkor persze ,hogy még arra sem volt jó :) Biztos van most olyan ami nem jut eszembe és csináltam. Ja igen a szobáját is átrendeztük! 5és fél hónaposan ezért kezdtük el a hozzátáplálást ,mert lehet kevés a tejem neki. Az se vált be! Volt,hogy megivott 180ml tápszert és akkor is cicin aludt el. Volt ,hogy megevett egy üveg babakaját és akkor is.Mára annyi változott ,hogy nem cicizik csak 2-szer kb. de akkor is felriad és most még nehezebb megnyugtatni. Hajnalba már annyira kész voltam ,hogy 4 órakkor mondtam neki ha nem vagy álmos akkor nem alszunk. Bekapcsoltam a tv-t ,adtam neki játékokat és elvolt 20 percig.Utána kb 1 órát aludt ébredés nélkül. De több ilyen anyuka van az ismeretségi körömbe akinek ilyen volt a fia! Komolyan most 7 fiús anyuka és 1 lány anyuka van aki ezen ment keresztül.Sőt az egyik anyukának a nagyfia volt ilyen majd szült ikreket. Azt mondta ,hogy az ikrekkel fele annyi baja nem volt ,mint a fiával. Ők túlélték,mi is túl fogjuk valahogy. Viszont nem akarlak elkeseríteni, de mindnél 2-3 éves kor után lett jobb ,de még utána is felkeltek esténkén 1-2 alkalommal :(
2013. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5,8- as válaszoló! Jót mosolyogtam a válaszodon, ne haragudj. Nosztalgiáztam kicsit a válaszodon. :)) Kibővítem a sort: 3x matrac csere, ágy csere, hálózsák csere takaróra, majd vissza másik hálózsákra, ágyába körbe összecsavart takaró. Éjjelre tea, víz bekészítve, kb 5 cumi kéznél, hűtőben kiöntve a tej csőrös pohárba végszükség esetén. Most 4 éves a fiam, most meg rosszat álmodik az ovi óta. És "Anyaaaa pisilni kell!" De nem minden éjjel szerencsére! Kedves Kérdező kitartást!!!
2013. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!