Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "kell" arra szoktatni a...

Mikor "kell" arra szoktatni a babát, hogy egyedül aludjon el a kiságyában?

Figyelt kérdés
A babám 4 hónapos, és mindig a karomban alszik el evés után, utána rakom be az ágyába. Gondolom még nem mostanában, de mikor?
2009. okt. 6. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Már az első naptól fogva kellett volna.Most már nehezen fog elaludni dajkálás nélkül.
2009. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem KELL, de én is az első naptól csak beraktam őket az ágyukba. Egyszerűbb nekik is, nekem is. Mivel az első pillanattól így szokták meg soha nem volt gond az altatással.
2009. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Pontosan, mint az előttem szólók!


Amikor elkezdett ácsorogni a babám, ez már nem jött be.

8 hósan kezdtem altatni, aztán szépen arra szoktattam, hogy be az ágyba, én meg a szobában maradok míg elalszik.

2009. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Akkor kell, amikor a szülőknek és a babának ez már kényelmetlenné válik. Szerintem fontos, hogy a baba ne egyedül aludjon el, hanem az édesanyjával. A kisfiam 2 éves koráig mellettünk aludt el, majd egyszercsak bevonult a szobájába minden átmenet nélkül elaludni:-)

Hallgass a szívedre és az ösztöneidre, ne arra, aki megmondja, hogy mit kell és mit nem.

2009. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Kezdd el már holnap!
2009. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Ráérsz még, kicsi. Ha már nehéz lesz, akkor magadtól se emelgeted majd. Nincs olyan , hogy kell! Ami nektek jó, az jó.


Olvasd el ezt a cikket: [link]


tudom nem ezt kérdezed, csak így kaphatsz tanácsot pro és kontra.

Amíg nekek megfelel, addig nekünk jó. Ha tízévesen teszed is le, de hidd el, 8 hónaposan nem fogod emelgetni annyit. Nem is hagyja, elmászik.Az enyémek mentek aludni önként, ahogy mozogni bírtak.Kivettünk egy rácsot a kiságyból, s bemászott a lyukon önként, ahogy mászni tudott. Persze, amikor álmos volt.(nem akkor, amikor én akartam aludni..hihi)

2009. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Mi kilenc hónapos koráig úgy altattuk, h' vagy cicin aludt el, vagy az ölünkben egy takarón. Amikor elválasztotta magát, a ringatós altatást is "megunta", és így este fürdés, tápszerevés (közben talpmasszázs) lett a menetrend. Aztán beraktam az ágyába, és ott maradtam vele, amíg elaludt. Első nap kb. fél órát, aztán fokozatosan egyre kevesebbet kellett. Kb. két hét alatt sírás nélkül eljutottunk odáig, h' amint leteszem, azonnal elalszik. Most 14 hónapos, és azóta így működik a dolog. A lényeg, h' amikor jelzi, h' már máshogy akar elaludni, akkor vedd a lapot. Ez az önállósodás egyébként másban is meg fog nyilvánulni, tehát észre fogod venni, h' mikor jött el az ideje. Minden jót!
2009. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
lehet dajkálgatni persze, de a legjobb ha már nagyon korán ágyban elalváshoz szoktatod. Az enyém 2 hónapos és minden gond nélkül elalszik a kiságyában.
2009. okt. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én már a kórházban is az úgy mond ágyában aludt sose mellettem. Csak etetni meg dajkálni vettem ki.
2009. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is minél előbb váltsatok. Az én babóm még sosem aludt el a kezemben este. Persze nem csak "bedobom" az ágyba és futás, hanem megvan a szokott rituálé: dalok, puszi, simogatás. De aztán magára hagyom, és egyedül szépen elalszik.
2009. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!