Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pánik a fürdőkádban?

Pánik a fürdőkádban?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves, még állványos babakádban fürdik.

Néhány hónapja megpróbáltuk a kiskáddal együtt betenni a mi fürdőkádunkba, mert ott jobban tudna pacsálni, locsolni, mert akkor a fürdőkádba öntögetné ki azt a vizet, amit most a padlóra locsol (nem vészes mennyiség, de a kádban azért jobban tudna játszani).

Ordítás lett belőle, annyira félt, hogy ki kellett venni, és visszatenni az állványra kádastól.

Tegnap ismét megpróbáltuk úgy, hogy apa fürdött, és betettük őt mellé a kádba, persze először csak kívülről játszott, pacsált, tettünk be sok játékot, az tetszett neki. Mikor betettük, pánikban üvöltött, kapaszkodott a nyakamba, hogy vegyem ki (ott guggoltam a kád mellett), bár néhány percre elterelték a figylmét a játékok, de aztán mindig tovább folytatta az ordítást, hogy ki akar jönni, vegyem ki, stb. A végén már nagyon megsajnáltam, csak épphogy vízzel leöblögettük, aztán ki is vettem. Kb. 5 percet töltött benne.

Másnak is volt így, hogy ennyire félt a kádban? Később hogy szokta meg?

Tavaly volt kismedencéje is az udvaron, abban nem félt, Balatonban sem, nyaralásnál az ottani kádban egy dézsában fürdettük, ott sem sírt, bár akkor még kisebb volt.

Hogy fogjuk leküzdeni ezt a nagy pánikot?


2013. jún. 2. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld napközben bevinni oda és játszani a kádban szárazon, először kívülről.( Tudom, hülyén hangzik, de fokozatosan menni fog, előbb -utóbb úgyis ott kell fürödnie.) Kis lépésekkel. Beültök a kádba játszani ruhában, naponta többször, gurítjátok benne a labdát, a lényeg, hogy vicces és figyelemelterelő legyen. Így lassan megszokja a látványt, és az érzést, rájön, hogy nincs mitől félni. Aztán ha ez megy, akkor lehet nagyon kicsi vízzel csinálni, hogy ne a fürdés, hanem a játék legyen a lényeg számára. És így tovább. Nincs esetleg valami hang, hang vagy tárgy, vagy fura fény, amitől félhet?
2013. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kicsit elhúztátok az átszoktatást szerintem a 1,5 évvel, mi pont a pancsolás miatt már akkor áttettük, amikor ülni tudott stabilan. 9 hónapos volt a fiam. Nem lesz könnyű oldani, de ahogy az első írta, talán sikerül.
2013. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is akkor keztül a nagy kádba a kis kádat című attrakciót, amikor stabilan ült.

Szerintem csináljátok úgy, hogy be a kis kád, majd pedig lássa azt, hogy a fürdőkád szélén ott vannak a játékok, amiket egyenként beleteszel, és mondod, hogy akkor megyünk a játékok után.

Nálunk egyébként ugyan így volt, stabilan ült, mentünk a nagy kádba, rá 2 hónappal vissza az állványra, és amit írtam, úgy szoktunk be végül.

2013. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mi is próbáltuk már előbb is beletenni, de annak is ordítás lett a vége.

Előtte ő is kíváncsi volt, néha az üres kádba is be akart mászni, de az attrakció után mikor kérdeztem, hogy betegyem-e (még víz nélkül), azt mondta, hogy ne.

Tulajdonképpen nekünk jó a kiskád, mert takarékosabb is meg kényelmesebb is (nem szakad le a derekunk), csak gondolom azért nem fürödhet ott mindig, lassan csak át kell tenni valahogy a nagy kádba. Egyébként jól viselkedik, nem áll fel benne meg ilyesmik, eljátszik abban is, csak most így aggasztani kezdett, hogy ezek után hogy fog átszokni a rendes kádba.

Ezt a szárazon beülünk dolgot azért próbálgatni fogom, hátha bátrabb lesz.

2013. jún. 2. 16:20
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Csak gondoltam leírom, hogy ma megoldódott a kád pánik dolog :).

Múlt héten nyaralni voltunk, és - jobb híján - vettünk neki egy felfújható kiskádat, hogy majd ott abban fürösztjük (tavaly is ugyanott voltunk, akkor egy dézsában fürdött szintén a kádba téve, de akkor még sokkal kisebb volt és nem érdekelte).

Hamar meg is barátkozott vele, ám ott is csak a nagy kádba tudtuk beletenni (a kis felfújhatót).

Először kicsit megszeppent kb. 3 másodpercig (de nem sírt), aztán vígan játszott benne, így ment egész héten amíg ott voltunk.

Mikor haza jöttünk, már itthon is a nagy kádba tettük a kis kádját, és szintén egy "nem tetszik" után beletörődött, mintha mindig is ott fürdött volna.

Ma pedig simán betettem a nagy kádba, és láss csodát (persze azért egy "nem tetszik"-et most is megeresztett), teljes nyugalomban eljátszogatott benne, nyoma sem volt félelemnek.

Szóval rá kellett jönnöm, hogy idővel minden megoldódik magától, nem érdemes rágörcsölni semmire, vagy erőltetni (hacsak nem muszáj), a kicsik egyszer csak mindenre megérnek :).

2013. júl. 25. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!