Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Escherichia coli baktérium,...

Escherichia coli baktérium, fertőzte meg a babátokat?

Figyelt kérdés
Milyen gyógyszert írtak rá? 2.5hós kislány anyukája.
2009. okt. 7. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is ez volt,szintén 2,5 hós korába. Nekünk Zinnat-ot írt fel a doki, addig kellett szedni amíg el nem fogyott, majd utána ismét vizeletet vettek tőle, de az már negatív volt. Neked mit mondtak, mitől lehet? Ja, és most megismételtük a vizeletvizsgálatot, mert azt mondta a doki, hogy vissza szokott később térni ez a baki.

Üdv: 7 hós baba anyukája

2009. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is megkaptuk sajnos. Nekünk Cefzilt írt ki a doki. Én a vizeletéből vettem észre. Nincs láz, sem egyéb tünetek. 7 napig kell szedni az antibiotikumot, majd nálunk is ismételt vizelet vizsgálat. Fogalmunk sincs honnan szedhette össze. A doki azt mondta, hogy elég ha valaki koszos kézzel megfogja a babát, vagy a földön mászva is összeszedheti. Főleg így hogy nálunk az újját szopja állandóan.
2009. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem azt mondta a doki, hogy a kevés hízás, étvágytalanság a jelei. A gyógyszertől viszont nagyon sokat sírt, sztem fájt a hasa tőle.
2009. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Állítólag kakitól lehet elkapni.Na rohadt érdekes,mert én nem hagyom sosem a kakiban és mindig jól kitörlöm neki.Étvágytalan egy kicsit,nem eszik annyit:(lehet akkor ettől van.Holnap látja a doki a leletet,mert tanácsadásra kell vinni hozzá,hogy ne vigyem a beteg gyerekek közé.De telefonba azt mondta,szerinte minden oké.De én ragaszkodnék a gyógyszerhez,mert vesetágulata van és nem szeretném ha felülfertőződne.Tegnap lett meg az eredmény. Láza neki sincs Hál Istennek.
2009. okt. 7. 12:01
 5/8 anonim válasza:
Az én kislányom 8 hónapos korában (júliusban) kapott vesemedence gyulladást.Lázgörccsel kerültünk kórházba,majd a vérvétel és a vizelet kimutatta,hogy van a vizeletében coli baktérium.Egy hétig vénásan kapta az antibiotikumot,majd otthon a Zinnatot.Azóta sem derült ki pontosan mitől kapta,rá két hónapjára ismét lázas lett és újra volt a vizeletében,hetente vittem a pisijét a laborba.Egy hét antibiotikum. Én is azt olvastam a neten,hogy a kakiból is felmehetnek a bacik,pedig én sem hagyom percekig benn a kakis pelusban.Azóta egyfolytában idegeskedek,mert azt mondták az érzékenysége meg van rá,és félek a lázgörcstől is. Nem beszélve a sok antibiotikumról.
2009. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megismételtük a vizsgálatot, megint pozitív lett, ugyanez a baktérium jött vissza megint. A doki azt mondta két hónapig! szedje a zinnatot, meg hogy lehet hogy akár évekig is kell majd. Hát elkeseredtem. Mondtam neki, hogy nagyon nem akart a zinnattól szopizni, erre mondta hogy akkor beutal a kórházba szurikúrára, az csak 5-7 nap. Ott meg kiderült, hogy a kis puncija nem lett megfelelően tisztítva és azért lehet ez a bakija. Ugyanis nekem azt mondta a védőnő, hogy ne tisztítsam legbelül csak ha kakis. Hát így jártunk.
2009. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is most találták meg ezt a baktériumot, most voltunk a leletért, még a dokinál nem voltam. Az én kisfiamnak is vesemedencetágulata van, nagyon aggódom, hogy mi lehet ennek a következménye. Várom a tapasztalataitokat.
2009. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném,hogy mekkora a tágulata a kicsinek?Mit mondtak nektek?Hova jártok dokihoz?
2009. okt. 16. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!