Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a kisfiam...

Mit tegyek, ha a kisfiam teljesen elzárkózik a tejes dolgoktól?

Figyelt kérdés

9 hós koráig szopizott. Egyik napról a másikra nem kellett neki a mellem. Ezzel egyidejűleg rakta le a csalócumit is. Azóta próbáltam neki tápszert, tejitalokat, de egyiket sem hajlandó meginni. Ennek már 4 hónapja. Most 12 és fél hónapos. Minden féle fajta tejitalt próbáltam, kakaót, túrót, tejet, tejfölt, tejbedarát, kefírt, mindenféle tejes dolgot, de még a sajtot is, amit eleinte megevett, meg a túrórudit, már az sem kell neki, mi lesz így? Fontos lenne neki, de beletömni nem tudom..:-(

El vagyok keseredve, de egyszerűen nem akarja elfogadni.



2013. jún. 2. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáld meg a tápszert, meg amit csak tudsz valamivel, mondjuk tejpéppel keverni! A tejpépet megeszi?
2013. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ég világon semmi tejeset, nem akartam felsorolni mindet, de úgy képzeljétek el, h semmit, tejpépet sem, és semmiféle fajta tápszert.. Mondjuk 1 éves kor után már a tápszert nem is ajánlják inkább a tejitalokat, de azt se..:-(
2013. jún. 2. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg az orvostól, hogy ilyenkor mi a teendő! Mit eszik egyébként akkor helyettük?
2013. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sokmindent, amit még neki nem kéne..:-(

Virslit, vajaskenyér, sonkaszalámi, szalámi, máj (ezt akárhogy készítem el, eszi..krumpli, levesek..

2013. jún. 2. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor etesd mással a kálciumról meg kérdezd meg az orvost. A többivel meg ne aggódj. Aki laktózérzékeny az sem ihat ehet ilyesmit vagy csak laktózmenteset. Vitamint kérdezd meg és ne aggódj, egyen amit szeretne.
2013. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy kakaónak csinálod meg a tejitalt, esetleg a reggeli kiflit belemártogatod.

A túró és a sajt nálunk se megy, viszont a cottage cheese meg igen... A sima kefirt se szerette sokáig, viszont a kaukázusit meg imádja a fiam :D


Ha Te készítenél neki gyümölcsjoghurtot? Igazi joghurtból, igazi gyümölccsel, kedvenc gyümölcsével? Krémtúrót sem eszi? Én azt is itthon gyártom.

2013. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Krémtúróból 2-3 kanállal, remélem az azért valamennyire megteszi, meg ha látja, hogy eszi a tesója, akkor ő is kér pár kanállal a joghurtból, de minimális mennyiséget. Kakaót már próbáltam, de nem adom fel..:-)
2013. jún. 3. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:

:/

Kitartás!


Tudod mi jutott eszembe? A spárban szoktam venni sajt snacket. Sima mozzarellát, füstöltet vagy Karavánt. Azt is megeszi a törpém (ha éhes... :D)

2013. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, hátha.. Köszi! :)
2013. jún. 3. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj, leet, hogy ő tudja, mi a jó neki.

sokak szerint az embernek csak az embertej való, és sokan, akik allergia miatt nem fogyaszthatnak tejterméket, teljesen jól vannak.

kálcium másban is van, pld szezámtej, mákliszt, zöld növények.

Japánban, ahol kevés tejterméket fogyasztanak, nincs csontritkulás, tudnak valamit!

Finnországban, ahol sok tejtermélet fogyasztanak, sok a cukorbeteg, leukémiás.

nem téríteni akarok, de ezek tények.

2013. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!