Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hetes kislanyom mintha...

10hetes kislanyom mintha mostansag megijedne dolgoktol. Hirtelen elkezd szo szerint nyeriteni uvolteni. Mitol lehet?

Figyelt kérdés
pl.ma is betettuk az autoba, mert vittuk dokihoz. tudni kell, elotte nyugodt volt. smemi baja nem volt. es hirteln elkezdett uvolteni, nyeriteni teli szajjal, de ugy hogy teljesen belevorosodott, potyogtak a konnyei. gyorsan kivettem a babakocsibol, megnyugtattam a vallamon, s 2perc utan megnyugodott, mintha mi sem tortent volna. nincs elkapatva! nem azert sirt, hogy felvegyem. az tudom, milyen siras ill. sikongatas, azt felismerem!!! de ugy vettem eszre, amiota lat, vannak ilyen pillanatok, mintha megijedne, s egyek pillanatrol a masikra teli szajjal sir, nyerit, ordit uvolt, s olyankor csak az segit, ha felveszem, s erzi a kozelseget, hogy nyugtatoan beszelek hozza. masnak is van ilyen tapasztalata? vagy aggodnom kellene, hogy ez valamifele rossz psziches reflex???
2008. aug. 27. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nálunk ugyan ez a helyzet "volt" 1-2 hétig mire rájöttem a sírás okára.

Észrevettem hogy kislányom evés után nem, vagy alig böfizik és később...van hogy másfél óra múlva is egyszer csak visítva elkezd sírni. Ilyenkor felveszem, majd eltelik pár perc és böfizik 1-2-t, van hogy hangosan van hogy alig hallhatóan szusszan egyet, majd mintha mi sem történt volna megnyugszik.

Nem lehet hogy nálatok is esetleg valami bántja a baba pocakját?? Böfi vagy szélgörcs??

Ugyanakkor nekem azt is mondták hogy van hogy a babák elbóbiskolnak vagy elalszanak félig nyitott szemmel, vagy akár mély álomban is újra álmodják a születésüket ami számukra rossz, fájó élmény és ezért sirnak "ok" nélkül.

Üdv: 8 hetes kislány anyukája

2008. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.15 hetes a kisfiam,és kb.1 hónapja kezdte ő is.Először akkor volt,amikor a zebránál álltunk,és elment egy busz.Elkezdett sikítva sírni,kivettük a babakocsiból és kellett egy pár perc amíg megnyugodott.Mi arra a következtetésre jutottunk,h mivel már elég jól lát,nem látott minket a közelében.Utána ezt eljátszotta az autóban is,amikor jöttünk haza és csak apósom ült vele hátul.Akivel napi szinten taliznak!Megálltam,kivettem,amint meglátott fülig ért a szája.Visszatettem pár percig mentünk és megint kezdte.Sztem természetes.Nyílik ki a világ,már megismer téged,és elbizonytalanodik kicsit.Én nem vezetem vissza a szülésemre,mert ő 2 óra alatt megvolt-az első fájástól számítva-se fájdalomcsillapítás,se szuri,se gépek,se gátmetszés.Teljesen az ő tempójában,hozzá igazodva szültem.
2008. aug. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
elofordulhat hogy bufizni kell neki mert nalunk is volt ilyen am hogy pl aludt a gyerek es egyszer hirtelen elkezdett orditani,de ugy hogy eloszor fogalmam se volt mi baja van es bufizni kellet neki!!!
2008. aug. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom két éves és fél a madararaktól, fűtől, fátol, bokortól, kiskutyától, kismacskától...A védőnő azt mondta, hogy 8 hónap és 2 éves kor körül alakul ki a gyerekeknél félelem érzet idegenektől, tárgyaktól. Lehet, hogy észrevett valamit, amitől félt és az miatt sírt?
2008. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányom lassan 11 hetes, ő is csinál ilyeneket. Van hogy megilyed egy tüsszentéstől, orffujástól, sőt attól is ha a vállamon van, és nevetni kezdek. De volt már oylan is, hogy álmából riadt fel sírva. Eilyenkor felveszem, megsimogatom, és pár pillanat alatt helyreáll a béke.-) Én nem vettem észre egyszer sem, hogy böfizett volna, szerintem simám megriadt. Fejlődnek, jobban látnak, hallanak, fejldőik az idegrendszerük is, érzékenyebbek. Biztos megilyedt valamitől, nálad megnyugszik. Éjjel meg igen is álmodnak, de hogy mit, sosem fogjuk megtudni. Bár elgondolkodtató, hogy mi olyan szörnyű dolog történik velük, amiért sirni kell:-) (tudom, álmodnak a szülésről, ami tuti nekik sem egy leányálom)

Szóval szerintem semmi gond, főleg ha nálad megvigasztalódik, majd elmulnak ezek a rohamok is.

2008. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Nem büfi a baj itt sem. csak ijedős a drága. Tegnap pl attól ijedt meg, hogy a vállamon fogtam, kicsit lejebb csúszott és én feljebb emeltem. Hirtelen mozdulat volt és teljesen összerezzent, és jött a sikítva üvöltözés. Még hüpögött is utána szegénykém. De pár perc alatt nálunk is béke van. Szerintem is ahogy fejlődnek egyre több inger éri őket és ők még nehezen dolgozzák fel a sok új információt.

Ne aggódj! Mi 3 hónaposak vagyunk és még most is van ilyen. Ahogy fejlődik az idegrendszer elhagyják.

Jó babázást!

2008. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ka csecsemők látják a szellemeket.....kb.6 évesen elmúlik
2009. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!