Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apró, pattanásszerű kiütések...

Apró, pattanásszerű kiütések vannak 1 hónapos babám pofiján. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Tápszeres/laktózmentes-milumil ha/, biztos nem a hormonok
2013. jún. 2. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csalánkiütés, anyatejkiütés....nyáltól. Vmelyik lehet sztem. Dokinak mutasd meg ő majd megnyugtat :)
2013. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÖÖ bocs tápszeres akk az anyatejkiütés kilőve, akk sztem csalán.
2013. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus fehérje kiütés.

A tejfehérjét nehezebben emésztik meg és így jön ki. ez mind tápszeres mind anyatejes babáknál elöfordul elég sürün. Addig normál míg a fejen, nyakon és a mellkasig terjed.

Àltalában az els 3 hónapban jelentkezik, és szépen végig megy a gyereken. valakinek kevésbé valakinek erösen kijön. Lehet sima babakrémmel kenni, mert eléggé ki tud száradni, de gyorsan elmúlik.


Ha a baba 6 hós kora felett meg van és szoptatnál, akkor szoktak még tovább küldeni vizsgálatokra.

2013. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ilyen nálunk is volt, telis tele volt a lányom pofija ( főleg ) ő anyatejes-tápszeres volt ekkor még. használtunk rá 100 féle kenőcsöt meg bekentem neki anyatejjel,meg mindent kipróbáltunk,amit el tudsz képzelni. Nekünk erre 2 dolog használt: Halicar homeopátiás kenőcs, ezzel enyhültek a tünetek,de nem múlt el. Aztán a korábbi védőnőmet felhívtam,mit tanácsol,ő mondta a Linola Fett fürdőolajat. egyetlen egyszer fürdettem meg benne, és teljesen eltűntek,és utána nem is volt már rá szükség. :)


Az okát,meg előttem leírták

2013. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Babé érz. b. fürdető és Shea vaj.
2013. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk így kezdődött, 5 hetes volt ekkor, majd 1-2 hét múlva fokozatosan száradt a bőre, majd lett egy ekcémás foltja. Tápszeres pótlást kapott anyatej mellé. Milumil HA-t. Gasztroenteorológushoz küldtek minket, megállapították a tejfehérje allergiát. Tápszer csere és tejmentes diéta mellett rendbe jött,vagyis eltűntek a pöttyök.
2013. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a gyerekorvos és védőnő, hogy ekkorra telítődik a baba szervezete a fehérjével (anyatejes volt) illetve még hozzátesz az anyatej hormontartalma is (tápszeresnél nyilván nem). Nem kell aggódni, 1-2 hét és elmúlik, nálunk bő két hét lett, de egy ismerősömnél hónapokig is eltartott. A kiütések után visszamaradt száraz, érdes bőrt kell ápolni, jobb híján a hidrofiles fürdetőkenőcs is jó (az mint egy testápoló is működik), illetve nekünk az Emolium krém vált be, gyógyszertárban kapható, direkt csecsemőkre tervezve, a sima krém olyan 1700 ft körül van, nekünk eddig elég volt a 3 ml-es termékminta is, de lehet h veszek rendeset is.
2013. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!