Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig lépegetett a...

Mennyi ideig lépegetett a bútorok mellett a babád mielőtt elindult?

Figyelt kérdés
Lányom 15,5 hónapos, lassan fél éve közlekedik így, de még mindig nem tud önállóan menni. 2 hete tud megállni kapaszkodás nélkül, de csak 3-4 másodpercig. Ha 2 lépésnyire vagyok tőle és csalogatom, akkor néha hozzám tipeg, viszont az utóbbi pár napban ezt sem akarja. Pedig nem esett el, ami a kedvét szeghette volna. Normális dolog, hogy ennyi idő után sem tud menni, és csak en aggódom túl? Engem nagyon aggaszt már :(
2013. jún. 3. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hónapig csak kapaszkodva járt. Másfél hete tette meg az első önálló lépéseit, de ma már végigsétál a nappalin :)
2013. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
ugyanez volt nálunk is, kb. 8 hós korától tudott állni és kb. 10 hós korától lépeget kapaszkodva. Most kb. 2 hete kezdett el menni és azóta állandóan megy. POnt ma 16 hós kislány
2013. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

7 hónaposan állt fel,és 2 hét múlva már lépegetett a bútorok mellett.13.án lesz 1 éves,múlthéten mindennap kb 5 önálló lépést tett.De még előnyben részesíti a mászást.

Ab lányom szintén 7 hónaposan állt fel,10,5 hónaposan tette meg az első lépéseit.11 hónaposan már ment mint a rakéta.A lányom ovis csoportjában van 1 kisfiú,az öccse mostanában júni-júli lesz 1,5 éves még nem jár


Ne izugulj,18 hónapos koráig kell elindulnia önállóan.

2013. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

8 hónaposan felállt, 9 hónaposan kezdett lépegetni a bútorok mellett, és az első szülinapja előtt egy héttel indult el.

Szombaton volt a szülinapja, akkor már stabilan, kézzel való egyensúlyozás nélkül járt, lehajol és fel is áll utána kapaszkodó nélkül.

Tehát 4 hónap telt el a kettő között.

2013. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze én is tudom, hogy 18 hónapos korig "kell" elindulni, de amikor az ember azt látja, hogy minden vele egykorú és hónapokkal fiatalabbak is járnak már, akkor akaratlanul is megfogalmazódik a kérdés, hogy vajon vele minden rendben van-e. És olyat sem nagyon hallottam még, hogy fél év kapaszkodva járás után sem tud egy baba elindulni. Ráadásul szakemberhez sem tudom elvinni megnézetni, mert külföldön élünk, ahol nagyjából a "minek jöttél, hisz látszólag semmi baja" elv működik...
2013. jún. 3. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is 9 hósan indult el a bútorok mentén, de csak 16 hósan egyedül. Soha semmi baj nem volt a mozgásával, ő ilyen megfontolt típus. Kézen fogva sem volt hajlandó sétálni, úgyhogy fél évig négykézláb játszótereztünk :) A gyerekorvos, védőnő meg két gyógytornász barátnőm is azzal vigasztalt, hogy legalább biztos szép lesz a tartása, erősek a hátizmai. Pozitívuma még, hogy nem kellett görnyedve kísérgetni és szinte sosem esett, mert mikor elindult, akkor teljesen magabiztosan tette. Az áttörést egy keresztelőre kapott tologatható tricikli jelentette nálunk: 1 napig tologatta, 2. nap elindult, két hét múlva már futott.
2013. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérlek itt vagyok az élő példa, hogy 7 hónap kapaszkodva járás után indult l a babám 18 hónaposan ragyogó szépen, magabiztosan:) Ortopéd orvos látta, teljesen egészséges
2013. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!