Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik "falun" élnek és nincsene...

Akik "falun" élnek és nincsenek nagyon kikapcsolódási, szórakozási lehetőségeik, azok hogy tudnak mégis kicsit kikapcsolódni, kimozdulni a babájukkal?

Figyelt kérdés
Ahol nincsen játszótér, nem laknak sokan, stb...
2009. okt. 7. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
homokozni megyünk, meg megnézünk mindent 56szor. gondolom neki is annyira lehet érdekes, mint nekem, de hát nincs mit tenni. köveket gyűjtünk, botokat, falevelet, ilyesmit. nekem nagyon nehéz ez, mert Bp-en töltöttem a fiatalságomat és a semmiben nehezen találom fel magam, de a fiamat szeretném szórakoztatni, szóval mindig próbálok neki kitalálni vmit.
2009. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi még ilyet nem tudunk, 9 hós a fiam.

Van játszótér, de a falu másik végén és ő még kicsi is ahhoz.

Minden nap ugyanazt a kört tesszük meg, kicsit már uncsi, de ez van. Nem sokan laknak itt, kb. 2700 fő.

2009. okt. 7. 13:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi hétvégére tervezünk programokat, általában nagy séta valamilyen szép, természetes környezetben. Ez kikapcsolódás nekem és a gyerekeknek is.

Mi felpakoljuk a babakocsit az autó tetejére, minden fontos dolgot magunkkal viszünk (váltás pelenka, tea stb.) és már indulunk is! Csak ajánlani tudom a Normafa és környékét (ha Budapest közelében éltek).


4 hónapos ikrek anyukája

2009. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mikor ennyi idős volt, akkor fociztunk. a tesómék piknikeztek a szabadban, igaz ők Pécsett:)

a focizás úgy ment, h fogtam a kezét, és kergettük a labdát.

meg állt a kocsiban, úgy babakocsiztunk, azt nagyon bírta. ja, és a lépcsőzés is nagy sláger volt akkoriban. önkormányzat, iskola előtt fel és le a lépcsőn:) meg árokban mászás... ilyesmi.

2009. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Áhhh, még nem tud állni. Nekünk a dédi nem messze lakik, hozzá szoktunk menni.
2009. okt. 7. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:
hát akkor teríts le neki plédet, v párnát és homokot adhatsz neki, az udvaron el tud játszani vele. addig te a dédivel dumcsizol:)
2009. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, én néha beteszem a gyerekeket a kocsiba (már nagyobbak, de régebben is ezt csináltuk), és elmegyünk a közeli városba (15-20 km), ott van csónakázótó, kacsákat etetünk, ilyesmi.Nem tudom, ez neked megoldható-e..

A nagyszülők szerencsére itt laknak a faluban, náluk vannak tyúkok, dobunk nekik füvet,kutyák, cicák.

Meg aztán meglátogattuk a hasonló korú babákat itt a faluban, jóban vagyok egy-két anyukával.


Ha nagyobb lesz picit, könnyebben leszel, akkor tényleg jöhet a játszótér, aztán már ő maga fogja a botokat gyűjteni (a fiamnak azok dinócsontok :-)), egyre érdeklődőbb lesz, és kitárul a világ :-)

2009. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi kint sétálunk az udvaron, megnézzük a szomszéd néni csirkéit, a másik szomszéd macskáit, hallgatjuk, ahogy a kutya ugat.

És kint állunk a kapuban, mert imádja nézni a buszokat és az autókat.

2009. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi egy nagyon forgalmas út mentén lakunk, igy nem nagyon tudok babakocsival közlekedni, mert még járda sincs. Igy marad az udvar, körbe-körbe az x négyzetméteren, már szerintem a baba is depis lesz tőle, hát még én. Ahhoz hogy elmenjünk vmi parkba kocsiba kell ülni. Igy inkább marad a hétvégi kimozdulás nálunk is. De azt mindig úgy várom mintha legalábbis nyaralni mennék.
2009. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 6 és fél hónapos a lányom, a falu ahol élünk 3400 fős, szóval nem nagy. A játszótér szintén a falu másik végén van. Mi itt szoktuk róni a köröket a babakocsival, hát én már jobban unom mint a lányom, mert neki még minden hülye kutya újdonság ami megugat minket. Ha meg nagyobb lesz akkor szerintem átváltunk biciglire, de az még messze van.
2009. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!