Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire emlékezhetnek a babák az...

Mire emlékezhetnek a babák az anyaméhből? Avagy, akinek a babájára rá volt tekeredve a köldökzsinór? NEM SZOMORÚ TÖRTÉNET!

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos. Minden uh- on jól látszott, hogy fogta a köldökzsinórt, általában az arca előtt volt. 4d- n is, sima uh- n is látszott. Szüléskor rá volt tekeredve a nyakára. Volt kis ijedtség, mert leesett a szívhangja, de nem lett gond hála....de nem is ez a lényeg most. Mióta megszületett, nézett minden olyan tárgyat, ami kicsit is hasonlít a zsinórra, tehát hosszú , viszonylag keskeny. Nagyon korán, 1 hósan nyúlkált értük. Pl férjem öve, ha fel volt akasztva, hinta adapter zsinórja, telefontöltő zsinór, cumilánc, minden ilyen érdekelte. Most ilyenekkel órákig eljátszana, nem túlzok. Persze le sem veszem a szemem róla.. kisfiam autóin van zsinór, hogy húzni tudja, azokkal,a tűzoltó autójának a tömlőjével, zenélő korforgóról levett figura zsinórja. Ha ölben van, azonnal keresi a kapucnim kötőjét. Kúszik is már és húzza maga után a fiam autóit. Megőrülök már a madzag mániájától. vagy fekszik hanyatt és nézegeti, forgatja a kezében, stb. Más is tapasztalt ilyent? Lehet hogy már pociban is így játszott? A fiam sose volt ilyen!
2013. jún. 3. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
igen a köldökzsinorral szoktak játszani bent a lurkók
2013. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak nem volt a nyakán, de minden madzagot, zsinórt imád, szerintem minden gyerek. Nem hiszem, hogy ezzel lenne összefüggésben, tény, hogy bent ezzel játszanak :)
2013. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy ezzel játszanak. De, hogy így ennyira babakorban ilyen fanatikus.... :D emlékszik rá vajon?
2013. jún. 3. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Biztos h emlékeznek! Nálunk nincs "zsinór" mánia! :)


Viszont!Én hordozom a gyerekeimet, vagyis már csak a kicsit! :) és mikor mininek felkötöttem őket, mindketten azonnal a pocakpózt vették fel!A másdik lányom születése után figyeltem fel erre!

A pocakomban nme nagyon volt helyük mozogni mert nagyon nagy babák voltak, így állandó pózban feküdtek az uccsó két hónapban tuti!A kicsi pl 5 hós koráig a kendőben mindig balra fordította a fejét!Soha de soha nem fordította jobbra!Azért mert a pocakomban is úgy tartotta a fejét!A naglányom,meg a fogantatástól úgy volt a hasamban h fejjel lefelé arccal hátra!ÉS a Ő kendőben is mindig a kis arcát nyomta a mellkasomhoz!Később értettem meg miért!Ő azért nem tudott nagyon mozogni,mert nála meg rövid volt a köldökzsinór Ő meg nagy 61 cm!ÉS mindig de mindig mikor kendőbe kerültek (ugye az is szűk meleg heyl mint a pocakban) azonnal felvették azt a pózt ahogy a pocakomban voltak!Érdekes!A kicsi 5 hónapig szigorúan...Azóta is sűrűn 13 hós,de már nem mindig!Érdekes dolgok ezek :)Nekik ez a biztonság!Szerintem ez megnyugtatja Őket,hisz odabent hatalmas béke és nyugalom volt!Keresik ezt az érzést kint is! :)

2013. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam nyakán 4-szer volt a zsinór, de nem vonzódik a zsinórhoz.:)
2013. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es! Köszi! Igen, ilyenekre gondoltam! Nagyon érdekes, az már biztos! Jézus, 61 cm?? Hogy fért el Benned?

5- ös! Szegényke! Akkor neki pedig biztos elege volt a zsinórokból egy életre! :)

2013. jún. 3. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


hát nem nagyon bírtam ülni már az utolsó 4 hétben :) Sajna mindkét terhességnél el is nyomták a vesém :( így a második babavárásnál műteni is kellett 2×!De túléltük és ez a jó!


A kicsi csak 59 cm volt bár Ő meg 4100 gramm!Na mindegy, kint vannak az a lényeg :)

2013. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Atyaég, nem csodálom, h műteni kellett! Hát akkor az enyémek nagyon törpék voltak a 2600, meg a 3200 grammukkal és 52 cm- vel. = hónapos a lányom, de még most is emlékszem, amikor kibújt. Ő volt a nagyobb. Az az érzés, mikor már jött kifelé... brrr nem fájt, csak olyan, nem is tudom leírni. Jézus, mindezt 4 kg-- val és 61 cm- vel.. úúúúúúúúúúúúúú :DDD
2013. jún. 3. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, én csak egy blogot szeretnék megosztani veletek, témába vág, és szerintem nagyon érdekes!


[link]

2013. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi , nagyon jó volt olvasni! :)

4-es voltam

2013. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!