Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran fordul elő,...

Milyen gyakran fordul elő, hogy az újszülött nem sír fel a köldökzsinór elvágása után rögtön, csak miután pl. rávágnak a fenekére?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem vágnak a fenekére. Elöször simogatják, nyomkodják, ha még mindig nem sír fel leszívják az orrát, és ha kell lélegeztetik.

De elsö felsírás sokszor elmarad, aztán meg bög de nagyon.

2011. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem olyan gyakori. Az gyakrabban fordul elő (az estek 90%-ban) hogy közvetlen megszületés után nem sír fel (nyákszívás előtt még tele van szája, orra), de a köldökzsinort nem vágják el azonnal, szóval mire elvágják azért fel szokott sírni minden baba. (Addig egyébként sem vágják el, míg nem sír föl)


Egy gyerekápoló

2011. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom sem sírt!a doki egy kis vizet fröcskölt rá!Na nem nyakonöntötte, csak mint mikor kezetmos az ember, és lerázza a cseppeket róla, kb annyira.Aztán csak nyöszörgött, de nem sírt!Utána, és azóta is nagyon csendes gyerek!Sírni szinte nem is hallottuk babának.most 5 éves, és még mindig olyan kis csendes !A fiam már nem ilyen .Ő szerintem már a szülőcsatornába arra edzett hogyan fog üvölteni kint.amint kibújt, zengett az egész szülészet tőle!Azóta is olyan üvöltős , pedig már 8 hónapos!
2011. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám se sirt, pedig férjem szerint megpaskolták a fenekét is de még utána se nagyon sirt. :) Szerintem akkor fordul jobban elö, ha az anya fájdalom csillapitot kap, de lehet, hogy most hülyeséget irtam.
2011. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
20.12-es vagyok4én is hallottam ilyet hogy azok a babák nem sírnak, akinek az édesanyjuk fájdalomcsillapítót kap.Én sem kaptam semmit, pedig a tolófájásoknál már szamurájkardot kértem hogy belevessem magam.Azt mondta a szülésznőm, ez nem az a kórház ahol van fájdalomcsillapító! :)
2011. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

A fájdalomcsillapító okozhat bódulatot a babánál is, de az sokkal valószínűbb, hogy nagyon elfáradt a szülőcsatornában és mire sikerült átvergődnie magát az akadályon teljesen "kifulladt". Ez könnyen előfordulhat hosszú kitolási szak esetén (vagy ha picit lustább a baba).


A gyerekápoló

2011. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Húú ez érdekes amit irtatok.Nekem sem sirt fel a lánykám ,hanem csak nyöszörgött,edával szültem,akkor lehet amiatt?

Aztán mikor elvitték fürdeni rázenditett:-)Azóta is olyan hangja van...

2011. jan. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
állitolag az egyetlen fajta fájdalom csillapito az az eda, ami nem hat ki a babára, ugyhogy a gyermekápolónak lesz szerintem igaza. :)
2011. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó pár szó vérlázító.
2011. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mi itt a vérlázító?????
2011. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!