Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darált háztartási kekszet...

Darált háztartási kekszet tehetek a gyümölcshöz? Tehát olyat, ami előre le van darálva, amiből a kókuszgolyót is készítjük? Bocsi a buta kérdésért.

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Persze, tehetsz.
2013. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Persze szerintem gond nélkül. Függ, hogy kinek készíted a pépet, menyi idősnek, de ha nincs tiltva valami miatt (nyomokban dió, liszt, méz stb. hozzávalók) akkor természetesen tehetsz bele. De jól keverd el mert azt a pórt könnyű félre nyelni. Almával kimondottan finom!
2013. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám a gyerekemnek egyrészt a rengeteg cukor miatt, másrészt mert a kálium-szulfit és a kén-dioxid allergiás reakciót válthat ki az arra érzékeny egyénekből.


Tegyél inkább hétgabonás pépet a gyümölcshöz, nem kell elrontani az ízérzékét cukros dolgokkal, fog még eleget kapni azt is.

2013. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Pont hogy a gyerekorvosunk ajánlotta a sima háztartási kekszet. 7 hónapos a babám, eddig Milumil 7 gabonás pépet kapott, de a doki azt mondta, hogy helyette adjak kekszet, az jobb a glutén miatt. Én is csodálkoztam egyébként. Azt mondta, hogy reszeljek 1-2 db háztartási kekszet a gyümölcspéphez.

Ezért kérdeztem, hogy lehet-e darált kekszet használni vagy reszelgessem a rendes kekszet.

Egyébként nem gondolom, hogy napi 1-2 keksz elrontaná a lányom ízérzékelését. Szereti a főzelékeket, gyümölcsöket, szépen eszi ezeket. Nem kap egészségtelen, cukros dolgot, szóval szerintem az a kis keksz gyümölccsel belefér.

2013. jún. 3. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én babakekszet vettem baba korban, sokkal jobb az összetétel.

Ez a háztartási kekszé, nem babának való szerintem:

Összetevők:

búzaliszt, cukor, növényi zsír, térfogatnövelő szerek: (nátrium-hidrogén-karbonát, ammónium-hidrogén-karbonát), só, színezék (karamell), aroma, antioxidánsok:(borkősav, dikálium-diszulfit). Glutént és kén-dioxidot tartalmaz.

Mogyorót, földimogyorót, tojásport, tejport, szójalecitint is felhasználó üzemben készült.

2013. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A Te dolgod, de ne hari, akkor minek kérdezted meg? Akkor miért nem azt írod, hogy "adok darált kekszet a gyerekemnek, dícsérjetek meg, ugye jól csinálom?!"



A gyerekorvosodnak az elmondottak alapján halvány lila segédfogalma sincs, hogy mi az a hétgabonás pép...

2013. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Kérdező a darált háztartási kekszről kérdezett, nem arról, hogy egyáltalán háztartási kekszet adhat-e a babájának, úgyhogy felesleges volt nekiesni. A fiam is azt kapott anno az almájába, most 1 éves, köszöni szépen semmi baja az ízérzékelésének. 1. vagyok
2013. jún. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Kedves" 6-os válaszoló! Úgy gondolom, hogy én normálisan reagáltam a kommentedre, nem kellene így nekem esni. Nem kértem, hogy dicsérj meg. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, azt ad a gyerekének, amit akar. A dokink igen jó gyerekorvos, hidd el, tudja mit beszél. De nem célom, hogy meggyőzzelek.

Mennyivel vagyok rosszabb, mint az, aki 7-8 hónapos babáját krémtúróval és túrórudival tömi? Szerintem semennyivel sem rosszabb napi 1 háztartási keksz. Nem egy csomaggal adok neki, nem egész nap ezt rágcsálja, eszik egészséges, normális ételt. Nem értem a felháborodásodat.

2013. jún. 4. 07:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat!
2013. jún. 4. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!