Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb gyerekek anyukái!...

Nagyobb gyerekek anyukái! Mikor nehezebb a babával, pár hónaposan, vagy 8-9 hónaposan, vagy 1-2 évesen?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám, eddig nagyon jó baba volt, alszik éjszaka, nem fáj a hasa, nem sírós. félek,hogy nemsokára nem fogok tudni aludni, semmit se csinálni. Tapasztalatokra lennék kiváncsi.
2009. okt. 7. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ezt gyereke válogatja. nekem 3 hónaposan sem volt könnyű a fiammal. 8-9 hónaposan mászik, jön megy, pakol majd, kb minden érdekli, jókat lehet játszani vele:) 1-2 évesen a legnehezebb asszem, a dackorszak miatt. na az nem semmi... padig mi még nem is vagyunk a tetőfokán, de néha így is kiborulok, aztán napokig kisangyal a fiam. de talán ez a legnehezebb.
2009. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még az 1-2 évesről nem tudok nyilatkozni, 7 hónapos a babám, de lényegesen nehezebb mint pár hónaposan. Szinte semmire nincs időm... Pedig nekem még sírós is volt az elején.

Most kevesebbet is alszik, és többet igényli a társaságom, mindig jönne utánam...

2009. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen 1-2 évesen.

7-8 hónapos korig volt "könnyű" , aztán a mászással nehezedett, de amint jön a járás, a hiszti és társai , akkor jön a neheze. ILyenkor már nincs olyan hogy "külön", csak "együtt": együtt a fürdőben, együtt a konyhában, együtt a vécén is.

3 hós babám mellett még olvasni is volt időm, 1-másfél éves mellett a hajamat sincs szinte időm megmosni.

Mégis sokkal boldogabbnak érzem magam most :D

2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az utolsó válaszolóval, 14.5 hónapos a babám, nagy munka:) Viszont én is sokkal jobban élvezem, mert már lehet vele kommunikálni, viccelni, bevonni a család életébe. És ez azért nagy könnyebbség!
2009. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
18 hós,sokkal jobban kell figyelni,mindenre.Hiszti,dackorszak még nincs,megy mindenfele,rohan,nem áll meg,felmászik mindenhova,megkóstól mindent,nem akar nappal aludni,de nagyon jó vele,mert imádjuk.Ja és apával is elvan mostmár órákat.
2009. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2009. okt. 7. 21:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs okod félni.

Minden kornak megvan a szépsége, könnyedsége, és nehézsége, fájdalma, bánata, öröme.

Lányom is jó baba volt, igaz megvolt a pár hét hasfájás, de más semmi. A fogzás nem viselte meg, nem anyás, ne hisztis, édes, okos nagylány, már 16 hós.

Én mindig vártam, hogy nagyobb legyen, vártam, hogy hason tartsa magát, hogy felüljön, hogy álljon, hogy elinduljon, most várom, hogy beszéljen:)

Szerintem most igen könnyű vele, nem báno, hogy már ekkor és "önálló":.)De vanaki depis lesz hogy ár egyedül eszik a baba, és nem kell etetni..én nem ez a fajta vagyok

2009. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj előre :) Mikor ott lesz a helyzet akkor lehet hogy azt mondod majd hogy hú hát ez nem is olyan rémes mint gondoltam :)

Nekem a fiam 2 hós koráig egy non-stop üvöltés volt szegénykém a hasfájás miatt, na én akkor nem tudtam még szinte hajat mosni se elmenni...

Aztán nekem a legszebb legcsodásabb időszak eddig a 3 hós korától 14-15 hós koráig volt.

Már nem volt olyan érzékeny az idegrendszere, de már mindenre figyelt, vigyorgott, normálisan aludt, aztán kúszott, mászott, üldögélt, és nem kellett annyira nagyon félnem, hogy baja esik, mert még lehetett akadálymentesíteni a lakást.

Most 2 éves, egy két hónapja az akaratát próbálgatja, sokszor látszólag ok nélkül sír, hisztizik, dacoskodik,közben persze meghódítja az egész világot, mindenhova felmászik-leesik, száguldozik a motorral (szintén jó nagy esésekkel tarkítva) és közben ha véletlen vmit megtiltunk neki, ránk haragszik :( Na ez nagyon rossz érzés.

Szóval nekünk most épp nehezebb korszakunk van, mert érvekkel nem lehet még rá hatni és mivel nem beszél egy szót sem sokszor nem is értjük mit szeretne.

Úgyhogy én azt mondom ez a legnehezebb talán a 3 korszak közül.

2009. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
szia.mikor pici volt pár hónapos,nagyonfáradt voltam esténként,gondoltam ez majd késöbb biztos jobb lesz.most 9 hónapos és estére kész vagyok,imádok az ágyba bújni és amint tudok már alszok is.már mindent csinál,ül,áll,lépeget,pakol stb,szóval rendesen lefáraszt.most azt gondolom ennél fáradtabb nem lehetek,de tudom,hogy igen,ezt még lehet fokozni,1-2 évesen is kikészül estére az ember,szóval mindig azzal a babával fárasztó amennyi idős éppen akkor,magyarúl,mindig.
2009. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja. Ha olyan a babád, mint a kisfiam, akkor abszolút semmi gondod nem lesz egyik életkorban sem. A kisfiam egy éves elmúlt: ugyanolyan, mint "kicsinek" volt. Soha nem sír, soha nem fájt a hasa, nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós, nem hisztis, nem akaratos, pár hónapos koráig egyszer kelt fel éjszaka enni, azóta meg átalussza az éjszakát. Napközben nagyon szépen eljátszik a szobájában, ha éppen nem érek rá.

A fogai kibújását onnan vettem észre, hogy a kanál kocogott evés közben a szájában, tehát ezzel sem volt gond.

Én is minden életkorban féltem attól, hogy változni fog, de erre már nem is gondolok. Gyönyörűen fejlődik, értelmes, ügyes, okos, mindenkivel elsőre megtalálja a közös hangot. Imád fürdeni, "elájul", ha az apukája hazaér, és ő kezd el vele foglalkozni. Nagyon szereti nézni, amit csinálok, utánozni is próbálja, tehát nincs egy szál gond se vele, életkorának megfelelő fejlettségi szinten van.

Egyszerűen ilyen, nagyon jó a természete (apukája személyiségét örökölte).


Neked is azt kívánom, hogy ne változzon a babád! (De ha mégis, akkor is a legfontosabb lesz az életedben, és ha később akadnak is gondok, egy anya minden helyzetben képes erősnek maradni a gyereke érdekében!)

2009. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!