Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csinálom/csináltam?

Rosszul csinálom/csináltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Kisfiam 8hónapos. Nincsen vele az ég világon semmi baj, jó gyerek, nem volt hasfájós, nem sírós, vidám gyerek, és nagyon rohamosan fejlődik minden tekintetben.


Csak az a fránya éjszakai alvás. Már mindent kipróbáltam és kezdem azt hinni, hogy elrontottam. :)

Éjjel (még mindig) felkel 1x minimum. De mostanában van, hogy felriad 3-4 alkalommal-ennél többször nem- de csak annyi ,hogy bemegyek megsimogatom, oda adom neki az alvó kendőjét és alszik tovább.

Még nincs foga, a Doki néni szerint már lassan várható, lehet hogy mocorog , helyezkedik a fog és zavarja.

DE! Napközben nyugodtan alszik, igaz akkor maximum egyhuzamban 1órát, éjjel ált. 4-5 órát is egyben.

Nappal miért nem zavarja a fog? Lehetséges, hogy csak este? Én úgy el vagyok keseredve, eddig azt hittem éhes/szomjas. Kipróbáltam tényleg mindent.

Nincs melege, nem fázik, van párásító, nem éhes, a szomjúságban nem vagyok biztos. De anyatejes így a cumisüveggel röhej amit művelünk, a vízről nem is beszélve :)


Alapvetően nem vagyok annyira elkeseredve, megtanultam ennyi alvással is élni, csak a környezetemben az ÖSSZES gyerek jó alvó. Az egyik rokonom gyereke 11órát EGYBEN alszik :) És ugyanennyi idős nagyjából.


Arra gondoltam, hogy az elején elrontottam, mert ugyan külön szobában van, de a 3-4ik nyekkenésre mindig bementem hogy a Férjem ne keljen fel, tudjon nyugodtan aludni. Lehet hogy ha tovább hagytam volna talán megtanul vissza aludni?!


Nálatok ez hogy volt? Sok helyen olvasom, hogy ez ebben a korban élettani sajátosság....


Köszöönm!


2013. jún. 5. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez semmi. Egyszeri kelés még jónak is számít ebben az életkorban, sőleg, ha ennyire könnyen meg lehet nyugtatni. Ne hasonlítgasd az ismerősöd gyerekeihez.

Az, hogy egy gyerek jó alvó-e vagy sem, elég relatív. Nekem mindkettő borzasztó alvó volt az első évében, a kislányom a második félévében konkrétan óránként kelt, és csak cicin aludt vissza. Most 14 hónapos, most úgy néz ki, hogy alszik 9-6-ig, akkor cicizik egyet, aztán tovább alszik 8-ig, éjjel pedig néha kel, néha nem (de már nem szoptatom). Én mindenkinek azt mondom, jól alszik, mert nekem ez tökéletes, főleg az előzményekhez képest. A barátnőm viszont nem lenne ezzel megelégedve, mert az ő gyerekei nyikkanás nélkül alszanak 12 órákat, ő azon panaszkodik, ha már fenn vannak 8-kor. Ha az enyém csinálta volna azt 8 hónaposan, amit a tied, én is azt mondtam volna, hogy tök jól alszik. :)

Úgyhogy nyugi, a gyereked JÓ ALVÓ.

2013. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vagy a foga fáj (általában este bántja jobban, mert ilyenkor zavarja a hosszú alvást)én erre a Dentinox gélt ajánlom, vagy elképzelhető, hogy szeparációs szorongásról van szó. Nekem is mind a két kisfiamnál 8 hónaposan kezdődött. Ilyen korban érti meg, hogy "ő" és "Anya" két külön álló személy, és bepánikol, hogy egyedül van, mert ő még nem érti, hogy ha nem vagy vele, akkor is vissza tudsz menni hozzá. Fél, hogy eltűntél, kb nem is létezel többet. Erre a legjobb példa, hogy mikor kimész a szobából, és nem lát, keservesen sírni kezd, mert nem tudja, hogy máshol is "létezel", számára ilyenkor eltűnsz, és fél, hogy nem jössz vissza. Nagyon jól csinálod, hogy álomba simogatod, ha felsír, ilyenkor sajnos csak rosszabb, ha mindig ki is veszed az ágyból, mert akkor ahhoz fog hozzászokni, hogy mindig, ha sír, fel kell venni, és sokat járkálni vele, mire visszaalszik. Nekünk az segített, hogy pár napig együtt aludtam párnájával, takarójával, lepedőjével, így ezeknek "Anya" illata lett, és ezekkel altattam. Én vittem egy széket is a kiságy mellé, bedugtam a kezem a rácsokon keresztül, azt fogta, így tudott vissza aludni. Nálunk sajnos elég húzós időszak volt, mert volt, hogy a nagyobb fiam 6-8 alkalommal is felsírt. (Vele a végén elkövettük azt a hibát, hogy átvittük a kiságyát a mi szobánkba, mert már annyira nem tudtam aludni, na, ott is "ragadt" velünk 7 hónapig...) A kisebbnél már határozottabb voltam, ő maradt a gyerekszobában végig, kb 3 hónap alatt teljesen elmúltak a tünetek.

2013. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat, aranyosak vagytok :)


És nem hiszem el, de totál igazatok van. 2 hete kezdte el, hogy ha kimegyek a szobából akkor elkezd sírni, és ha visszajövök akkor pedig nyújtja a kezét hogy vegyem fel. Akkor ez azért van??? Erre nem is gondoltam. :)

Csak olyan furcsa nekem, hogy éjjel alszik, hogy "hiányozhatok" neki? :)

Igen, ez a szerencse hogy hamar meg tudom nyugtatni és ki sem kell vennem az ágyból. Amikor tudom,hogy lefekvés elött keveset evett akkor számítok rá h éjjel hamarabb felkel és enni kér.

Akkor azt mondjátok tök normális h éjjel felkel?

2013. jún. 5. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás kezdete lehet. Ilyenkor sokszor levakarhatatlanok :) Most kezd rájönni, hogy Te meg Ő nem egy személy vagytok, nyílik előtte a Túl lesztek rajta, ne aggódj. Csak simogasd vissza. Nálunk is volt, hogy éjjel sokszor kelt, de a nappalok rosszabbak voltak, ha nem látott, rögtön ordított. Aztán amikor megtanult járni kb 10 hósan, mindig a nadrágomat húzta, és ordított, hogy aaaaanyaaaa-aaaanyaaa, amíg fel nem vettem.

Ha vissza tudna aludni egyedül, csak 1-2 nyekkenés lenne. Valószínűleg még nem tud.

2013. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy az első írja, ez még semmi... cserélhetünk 1 hétre gyereket,ha gondolod, majd meglátnád,hogy mi az a nem alvás. :-)

10 hónapos a kisfiam, 10-15- ször felsír éjszaka, hónapok óta folyamatosan.

Van,hogy fent van 1 órát, másfelet. Csak forgolódik.

Nem tudom már mi baja van, kipróbáltam mindent a homeopátiától elkezdve mindent. Sötétben, világosban, félhomályban,rugiban, kisnadrágban, bodyban, párnával a feje alatt, vagy anélkül, nagyágyban, kiságyban, vékony takaró, vastag takaró, és még sorolhatnám, de semmi nem használ. Ez van.

Már megszoktam,hogy 10 hónapja nem alszok. Csak remélni tudom,hogy egyszer kinövi.

2013. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanulságos válaszokat. Ezek szerint Ti is kipróbáltatok mindent :)

Tudjátok, mindenkinek a saját gyereke a "rossz". A rokonom Fia (aki 11órát alszik) ha valamiért reggel 8elött kel fel, az Anyja egész nap holdkóros :) De tényleg. Neki szoktam mondani, hogy cseréljünk :)


Köszönöm, akkor csak remélni tudom, hogy nem lesz rosszabb és kinövi egyszer!

2013. jún. 5. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Enni szokott még éjjel? Mert ha csak amiatt kel fel, hogy éhes, akkor próbáld meg jobban megvacsoráztatni alvás előtt. Illetve megpróbálhatod, hogy nem anyatejet kap este, hanem vizet, vagy üres teát.
2013. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hááát... nem vagyok biztos benne h azért kel mert éhes, de ha nagyon sűrűn felkel, akkor olyan hajnali 4körül szoktam neki cicit adni. Ebből gondoltam h éhes. Ilyenkor nem eszik/szív annyit. De már próbáltam a teát, vizet.

Csak annyi helyen olvastam h nem baj ha még eszik éjjel stb.

2013. jún. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!