Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak üveges bébiételt ad...

Aki csak üveges bébiételt ad a babájának kb mennyibe kerül egy hónapba? Mennyi idős a baba? Hány étkezés van kiváltva? És melyiket szoktátok venni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem drágább mint ha főznél, nekünk havi 30ból meg volt a kaja adagja, erre már csak a tápszer jött. Napi 4 étkezése volt a gyereknek ebből 2 volt üveges a többi tápszer meg joghurt vagy szendvics.
2013. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én vagy a dm vagy a müllerbe vettem.....a dm.be kuponnal ja és néha rossmann ha akciós

30 db gyümi 30 db főétel és 3 db 500g-os tejpép reggeli-ebéd-vacsi közte egy kis gyümi vagy babakeksz és alvás előtt egy tápszer.........ez nekem egy hónapba kb 30 ezer vagy több vagy kevesebb akciótól függ......

2013. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én Hippet, univet vagy alanaturat vettem.
2013. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, szerintem sem jön ki olcsóbban ha én főzök, ha összeadok mindent, mint ha megvenném. A lányomnál még csak most váltottunk ki egy étekezést, így még csak kb 20 üveg megy el egy hónapba, átlag 200 forintért veszem, ami azért nem nagy egetrengető összeg. Én a rossmanba szoktam vásárolni, a hamé gyümölcsök akciósan 150 forintok, és a lányom, eddig mindent megevett nem válogatós. :)
2013. jún. 5. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csak üvegest adok a kisfiamnak, 10 hónapos, 3 étkezés van kiváltva, ebből kétszer kap üveges kaját. Kb. 25-30 ezer forint havonta. Hippet, Kecskemétit, ritkán kap mást is, pl. Univert, Hamanaket,Nestlét, Dm-est.
2013. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem csak azt adok neki, így nem tudom kiszámolni, de valóban volt már olyan, hogy vásároltam zöldséget csak neki ebédre, mire megcsináltam, elfogyott mind, és meg is ette, és ott volt 3-500 ft. Nem egyszer. Én nem vagyok egy konyhatündér, magunknak nem főzök, tehát az a megoldás kilőve, hogy "majd veszek ki a húslevesből zöldségeket", és ha főzeléket csinálok majd habarással, abból is kb annyiba kerül majd az adagja. Ilyen zöldségárak mellett.

Mindig veszek néhányat, ha járok rossmannban, dm-ben, hogy legyen itthon, heti 2-szer eszik ebédre bébiételt, tízóraira meg kb. heti 4-5-ször gyümölcsöset, vagy keverem almához, stb. Én hippet veszek, babydream-t, dm-es biot, univert néha a sparban. 10 hónapos és tízórai-ebéd-uzsi-ra eszik rendeset.

2013. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én így nem számolam ki, de tuti, hogy nincsen 30 ezer. 70-90 ezer forintból oldjuk meg a kaját. 4-en vagyunk, ebbe az árban benne van a tisztítószer, a pelenka , gyógyszerek sőt még a benzin is. Kizárt, hogy ebből 30 a babára menne, még pelussal együtt is sokallom.


10 hónapos a fiam. Szerintem sokkal olcsóbban kijön az otthoni kaja.

Ilyeneket csinálok neki pl. veszek 3 db nagyobb céklát,

200 ft, fél kiló krumplit, 200 ft. (van mikor almát is teszek bele, az sem több mint 200. Ezt összefőzöm, és leturmixolom. Ebből kb 10-11 üveg bébiétel jön ki. Ami nagyjából 60 ft. Bébiételes üvegbe fagyasztom őket, csak az aznapi, meg a másnapi marad elöl, a többi elteszem.

Vagy, veszek egy kiló krupmlit, egy kiló répát, és mindig más zöldséget veszek hozzá. Van , hogy borsót, van hogy karalábét, zellert stb. Ma pl. karalábét. Ez 190 ft/ db. Kettőt vettem, tehát, legyen akkor 380 ft, durván a répa meg a krumpli legyen összesen 500, tehát 880 ft és ez drágább kajának minősül. A mai kajából 8 üveg bébiétel jött ki. 110 ft/üveg. De csinálok ilyen eljárással paradicsomos krumplit, zöldborsós krumplit, mindent, amit az életkorának megfelelően ehet.


Ezek mellé, veszek 1 kg csirkemellet, fél kg marhahúsit, májat amit kis darabokban fagyaszok le. Ez legyen cirka 2000 ft/hó. Ebéd előtt oliva olajon lepirítok egy ilyen kis darabot, és összekeverem egy üveg zöldséges kajával. (Van hogy főzőm a husit, van hogy sütőben sütöm, attól függ éppen magunknak milyen ételt készítek.)

A kisfiam a 7 napból, minimum 5-ször eszik húsos kaját. Az egyéb napkokon vagy zabhelyhet (1 zacsi kb. 200 ft és néhány hónapig elég) vagy kukoricakását (szintén párszáz ft-os tétel) vagy rizses kaját kap.


Gyümölcsöket tekintve, 1 kg alma legyen 350 ft, de tegnap 290-ért vettem. Azt bármivel lehet keverni, kb 1 hétig elég. Banán, a minap 190 ft/kg volt akciósan, de számoljuk 300-al, és ezt a kettőt nézzük reggelire. Vagyis egy hét 600 ft-ból jön ki. Ezen felül, kap mirelit pl. szilvát, meggyet stb, amit veszek egy dobozzal, mondjuk szintén 300 ft/zacskó áron és minimum 4 alkalommal lehet almához keverni. Az almát is sürítem néha zabpehellyel, vagy kukoricadarával, vagy árpát főzök, gyümölcsrizst stb.


Akkor számoljunk, már én is kíváncsi vagyok mennyi a vége.

cékla-krumpli főzi: 11 üveg 55 ft/ db 600 ft

krumlis+ valamilyen zöldség főzi, (borsó, spenót, saláta paradicsom, stb), ha átlagot számolunk, kb. 100 ft/db. 1900 ft, ha minden napra kiszámolom és figyelembe veszem, hogy van már 11 üveg céklásom.

húsi 2000 ft/ hó

Ez idáig akkor az ebéd 4500 ft

Reggeli: A fenti módszerrel nézve, számolom a reggelit 600 / 1hét, de számoljuk duplán, mert uzsit is adok ugye.:-) 4800 / hó.

Ehhez jön az egyéb, 1 zacskó rizs,zabpehely, kukoricadara, árpa,ez összesen 2000 ft. Tejpép kb. 2000 ft/hó.

Amúgy , igyekszek már úgy főzni, hogy tudjak adni a mi főt ételünkből, szóval van hogy ez az összeg csökken. De hol is tartunk?

Összeadva 13300 ft. Kerekítsük 15000 ft-ra mert pl. a hámozott gesztenye 700 ft/doboz, ha van még körte az is drága, a banánan is változik az ára, illetve, néhány üveg bébiétel nekem is van itthon, ha hirtelen valahova kell mennünk.

(azt se felejtsük el, hogy mígy sütőtök szezon volt, akkor 1 tökből + néhány szem krumpliból is lehet csinálni néhány üveg bébiételt 300 ft-ból, akkor meg lefele lehet kerekíteni)

Hozzáteszem nem a legolcsóbb helyen vásárolok. Gyakran megyek zöldségesbe, ha tehetem figyelem, hogy magyar zölség - gyümölcs legyen, amúgy meg sparba, aldiba, lidlibe járunk vegyesen, amik szerintem normális üzletek.

Ok, hogy a rossmanos gyümikaja akciósan 150 ft/üveg, de az, amit 4 hós kórtol ajánlanak, és leginkább alma van benne. Meg mindig van akciós? Kétlem. Egy normális méretű és husos bébiételt aligha kapsz meg 200 ft-ból, még az eurós üzletekben is 230 ft-ra jön ki a kecskeméti db-ja itt nálunk. Ráadásul egy csomót teletömnek cukorral, amiből úgy is kijut neki majd bőven később.

Még annyi, nem főzök minden nap. Ahogy leírtam, heti kb 5 alkalommal főzök nagyobb mennyiséget és azokat fagyasztom, tehát még időben sem több, mintha elmennék a boltba a bébiételért. Nekem így jobb, de persze nem ítélem el azt, aki bízik az üveges kaja minőségében és azt választja.

2013. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, havi 5 alkalommal főzöm a bébikaját, nem heti 5-el. elírtam. :-)
2013. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!