Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit iszik a babátok egy nap?

Mennyit iszik a babátok egy nap?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8hónapos és 70-100ml-t iszik egy nap devan hogy meg ennyit sem.

Nem kevés ez?


90%ban vizet kap 2hetente szoktam neki adni teát vagy gyümölcslét persze azokból többet is megiszik de csak azért mert édes nem akarom hogy hozzá szokjon nyáron a melegben jobb lesz a víz



2013. jún. 5. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 és fél hónapos, tápszeres, és másfél hónapja hozzátáplálunk. Örülök, ha egész nap 30-40 ml vizet megiszik. Hiába kínálgatom, egyszerűen nem kell neki. Pedig az ebéd és az uzsonna már ki van váltva szilárd étellel, és utána azért jó lenne, ha lecsúszna egy kicsivel több víz, de nem kér. Én is próbáltam a gyümölcsleveket, teákat, azokat sem issza jobban, szóval maradtunk a víznél. Lehet, hogy tényleg nem szomjas, nem tudom.
2013. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 14hónapos babóm se nagy ivó :( vízből alig iszik egész nap 1dl-nél többet.Lötyikből (almalé,baracklé) megiszik fél literrel is.Én adom neki azt inkább bár tudom nem kéne....Nem tudom mivel tennék neki jobbat.Inkább ne igyon,csak vízet kicsit aztán majd megszokja?
2013. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én 10 hónaposom sem iszik meg egy 125 ml-s cumisüveggel egész nap... Pedig kínálom sokszor, de szó szerint eltolja az üveget, hogy nem kéri. Vizet nem issza, csak ha tényleg szomjas (már volt rá példa a nagy melegben), de ugyanígy nem issza ha pl. hipp almalevet teszek a vízbe (80 ml víz + 20 ml almalé) baracklével sem mindig...

Ami nálunk bevált, de ebből sem iszik mostanában, hogy egy almát megfőzök vízben pár csepp citromlével, az alma megy tízóraira valami gyümölcshöz még, a levét meg leszűröm és megy az üvegbe hűlni. Volt, hogy ebből már megivott egyszerre egy egész üveggel, de van, hogy a felét sem...

Szerintem ha szomjas lenne, inna, főleg ha kínálom sokszor... Nem tudok vele mit csinálni, kb. 3 naponta uzsira is tápszert adok neki.

2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kb ennyit iszik,néha többet és szintén 8 hónapos. Vannak napok,amikor ő is csak keveset (80 ml körül) és van,hogy 2 decit is akár. Mondjuk én csak vizet adok neki,a teát és társait nem issza meg.
2013. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem 6 hónapos mult és csak vizet iszik a gyümilé nem kell neki.kb.100ml iszik egy nap.
2013. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15 hós. Amikor nagyon sokat mozog + meleg is van, akkor összesen kb egy litert iszik meg napközben, és még valamennyit lefekvés előtt. De ha nincs nagy meleg, min.fél liter akkor is lecsúszik. Vizet kap vagy Mecsek/Babamosoly teát. Babaleveket, babaitalokat sosem (persze kínálva volt többször, de nem szereti egyenlőre). Én szinte mindenhol azt hallom, hogy nem iszik a baba/gyerek, úgyhogy már kezdtem azt hinni, hogy nálunk nincs rendben valami, de aztán utaánanéztem és egy 1-2 évesnek 1 liter az ajánlott alapszükséglet. Persze ti még kisebbek vagytok, kevesebb is elég, de melegben az kevésnek tűnik amit írtál. Én akkor kezdtem el itatni (még javában anyatejes volt), amikor múlt nyáron nagyon meleg volt, úgy ivott, mint aki a sivatagból jött :)
2013. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Még annyit mondanék, hogy rendszeres a széklete (naponta min.egy), lágy, de nem híg. Ált.akkor keményebb csak, ha előtte való nap keveset ivott. Ebből gondolom, hogy valószínűleg összefügg a két dolog. Tanácsot adni nem tudok, hogy mivel lehet rávenni egy ekkora babát ha nem akar inni, pedig szükséges lenne.

Amikor ivott a fiam, az első kb 10 alkalommal megdícsértem, hogy ügyes vagy, talán egy kis sikerélményt jelentett neki, de ez nem minden babának elég.

2013. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!