Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 és fél éves baba nem fogad...

1 és fél éves baba nem fogad szót semmiben mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
nem fogad szót semmiben ha fürdeni viszem akkor nagyon nagy hisztit csap ha konnektort rángatja és szépen szólunk neki ujabb hiszti jönn rá ha le kell feküdni orditva hisztizik ha bármire kérjük meg semmiben nem fogad szót mit tanácsoltok???
2013. jún. 5. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia én kislányom is 18hónapos és még az utcán is lefekszik ha valami nem úgy van ahogy neki jó :) én rá hagyom nem veszek tudomást a hisztiről kivéve ha tudom hogy:esetleg kakis,vagy szomjas vagy éhes vagy álmos akkor orvosolni kell a problémát meg dajkálni őt de ha csak el akarja érni azt amit nem szabad akkor rá hagyom vagy megpróbálom kizökkenteni valami vicces és érdekes dologgal otthon persze könnyebb mint az utcán ott van hogy felkapom és haza jövök vele vagy mutatok neki valami állatot vagy virágot ami érdekli :)A lényeg hogy ha ideges is vagy ő ne vegye észre és ne kiabálj rá mert ezt a viselkedési formát fogja elraktározni és ő is ingerültté válik.Van hogy a kislányom mérgébe földhöz vág dolgokat és hiába mondom hogy nem szabad azért is akkor volt pillanat hogy úgy gondoltam "rá csapok" a kezére persze sosem bántanám de inkább elmagyaráztam miért nem szabad földhöz vágni például: az itató poharát ha üres mindig földhöz csapta én meg mutattam neki hogy:Mesike tedd le szépen mert eltörik és nem lesz miből inni a teácskádat,vagy Szólj anyának és én csinálok másikat :) azóta csak szépen leteszi a földre és nem csapkodja vagy oda hozza és mutatja hogy üres. :)

Szépe szóval sokkal többre megyünk bár nagyon nehéz mikor kilátástalannak érezzük a helyzetet :)

Türelem,türelem türelem ilyen a dac korszak és még a java hátra van :)

2013. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!