Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos koráig csak szopiott...

6 hónapos koráig csak szopiott a babám, most már 3 hete kóstolgatjuk a gyümölcsöket, zöldségeket, de még mindig inkább csak szopizik. Mikortól kell husit is kóstoltatni vele?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

É ma adtam pont ma 7 hónapos lányomnak először húst (almát csirkehússal, de nem nagyon ízlett neki)

Amúgy napi egyszer eszik gyümölcsöt, vagy zöldséget, a többi cici.

2009. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 6 hónaposan adtam először gyümölcsöt, 7 hónaposan zöldségeket. Húst 8 hónaposan kapott először. Még akkor sem evett meg egy teljes adag gyümölcsöt, főzeléket, mindig kérte utána cicit is.
2009. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan kezdtük a gyümiket, hat hónaposan a húst, sajnos a cici már csak este kell neki, meg hajnalban, de ezt is inkább csak megnyugtatásnak veszi.:( Addig jó, amíg szopizik, ha nem kell neki a gyümi, ne erőltesd!:)
2009. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

szia.

nagyon jó,hogy 6 hónapig csak szoptattad,ez a legjobb amit adhattál neki "útravalóul" az élethez.

húst semmikortól nem kell kóstoltatni,csak lehet,hogyha akarod.

de ne eröltesd,ha úgy veszed észre,hogy nem ízlik neki(ezt az elsö válaszoló anyukának is üzenem).

a babák még ösztönösen tudják,hogy a hús nem nekik való,ezért hadakoznának is ellene,csak mi beléjük eröltetjük,így elöbb-utóbb kénytelenek elfogadni.

egy vega anyuka,akinek a kisfia sem eszik húst

2009. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is 6 hónaposan kezdtük a hozzátápit és 7 hónaposan kapott először húst a babám. Almával, banánnal, stb keverve. Imádja a babám.

Szerintem kell húst is enni - hogy egy kicsit vitatkozzak a vegamamával. Persze elfogadom, hogy van aki nem eszik húst, de ha a kérdező húsevő, akkor adjon a babájának is.

2009. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a vegamama vagyok: azért is írtam úgy,hogy ha akar,adhat neki,mert én is elfogadom,hogy van aki eszik húst és van aki nem.

de egy kisbabánál,úgy gondolom,nem kellene eröltetni,ha esetleg nem szívesen fogadja.lehet pótolni mással is a fehérjét.

2009. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első

Valóban a gyerekek tudják, a fiam- aki ma már 9 éves- csecsemőnek is megette húst, később pedig húst vett hússal.

Majd jövő hétem megpróbálom neki megint a husit.

2009. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!