Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónap körüli babád mennyit...

10 hónap körüli babád mennyit iszik egy nap? és miket eszik?

Figyelt kérdés

kislányom 1 hét múlva lesz 10 hónapos, még csak most kezdett el rendesen inni, eddig inkább csak szopizni volt hajlandó. Kb 2-3 deci teát iszik meg egy nap, ez nem kevés? Mellette napközben már nem kap tejet.

Egyébként így néz ki egy nap:

reggel szopi, 10 körül gyümi, 2 körül főzelék, 5 körül tejpép és este szopi (meg éjszaka is sajnos, minimum 3-4x). Másnál hogy eszik egy ennyi idős baba?


2013. jún. 7. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém lassan 9 hónapos lesz. 6-7 hónaposan volt egy betegségünk és akkor próbáltam belé tuszkolni a lehető legtöbb folyadékot. Előtte szinte semmit nem volt hajlandó inni, akkor viszont azt mondtam, hogy mindegy hogyan, de innia kell, így felhagytam azzal, hogy csak vizet és csak pohárból. Így most cumisüvegből 40% gyümölcslé és 60% víz keverékét issza, napi 7-8 dl-t biztosan. Emellett természetesen reggel és este kap anyatej-tápszert, ami kb 4 dl. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy egy kb 1 éves gyereknek minimum 1 l folyadékot kell bevinnie a szervezetébe egy nap! Ez mindennel együtt, de 1 liter!
2013. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónapos múlt egy héttel, ő nagyon keveset iszik. Itatopoharbol iszik, a max 1 dl amit megiszik egy nap, általában vizet, néha iszik kamilla teát vagy gyogynovenyes teát, de abból is max 1 dl, próbáltuk màr az instant gyümölcsös babateat, de nem jött be neki. Reggel és este tápszert kap, kb 230ml, szóval így összesen 560ml körül van. Ha ő meginni 5-6 dl én annak nagyon örülnek!
2013. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az etkezese lemaradt!

Reggel tápszer, 9-10 fele gyumi, ebéd főzelék, 16-17 felé túró,griz gyumivel vagy tejpep(mostanaban megeszi), este 8-fél 9 fele tápszer, éjszaka nem eszik. Annyi, hogy amikor. 3,5 éves tesoja vacsizik 19 körül, akkor ő is falatozik vele!

Mindent eszik, ami a korának megfelelő! Pár napja kezdte, hogy a miénk szimpibb neki, mint a fozeleke. Ma volt először, hogy a husit szétszedtem pici falatokra és úgy ettte, nagyon örült neki!:))

2013. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem iszik keveset!


A fiam 10 hónapos, tápszeres. Reggel és este 230 ml tápot iszik.

9 előtt főzelék, délben főzelék, délután 4-körül tejpép vagy gyümölcs valamivel(keksz/túró). Este alszunk:)

Persze van rágcsa napközben és ha a bátyja reggelizik mostanában kunyerál kenyeret.

Étkezések után kínálom vízzel, de csak pár kortyot iszik (összesen még 1 dl-t sem). A gyümölcsléből, teából sem mindig iszik.

2013. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!